kedi almak istiyorum ama nereden?

Cins kedilere düsman degiliz ki, hic bir hayvana düsman degiliz. Ayrica cins hayvan alarak onlarin üretimine katkida bulunmus oluyoruz, biz aldikca bunun ticaretini yapanlar daha cok kedi dogurtuyor olan yine hayvanlara oluyor. Ben cok gördüm pet shoplarda gözleri capak icine, tüyleri dökülmüs ve pis kokulu camdan kafesler icinde yasayan Iran, Van, Ankara kedileri. Eger biz o hayvani alirsak ertesi gün onun yerini baska bir hayvan dolduruyor.Onun yerine bence sokaktan yavru bi kedicik bulup sahiplenmek daha iyi. Hem sandiginiz gibi hayvanlar sokaga tam olarak uyum saglayamiyorlar. Dogan yavrularin en az yarisi ölüyor, cünkü sokaklar onlarin dogal ortami degil. Düsmanlari her yerdeler (insanlar, arabalar, dogal ortamlarinda bulunmayan hastaliklar). Ve bunlar onlari sadece
öldürmüyor, sakat da birakiyor. Aslinda sokaklar onlar icin korkunc. Ayrica hayvan satin alanlarin cogu senin kadar masum düsünmüyor ki, cins hayvanlar onlarin icin birer süs, gösteris araci, cocuklarina aldigi bir hediye. Tabi hepsi icin gecerli degil bu dediklerim.

evet bu konuda haklısın ama önceki yorumun biraz yanlıştı. Fikrini söyleyebilirsin çokta doğru söylüyorsun katılıyorum ama yargılamak doğru deil bence. yani seninde dediğin gibi herkes için aynı şey geçerli değil.

ben tekirimi sarmanımı hiçbi cinse değişmem arkadaşlarım:nazar::emir_bebek::KK16:

benimde bi tekirim vardı ki hala var :KK9: dobiş bişey iran kedilerine benziyo ama iran kedilerine bayılıyorum bulursam alıcam bi tane çok pahalılar ama

nette güzel bi yazı okumuştum aklıma geldi şimdi: bi köpek onu sahiplenene bakar ve şöyle düşünür: beni besliyo seviyo hastalandığımda iyi bakıyo beni gezdiriyo sahibim bi tanrı! kedi ise onu sahiplenene bakar ve şöyle düşünür: beni besliyo seviyo hastalandığımda bana iyi bakıyo bana sarılıyo benimle oynuyo galiba ben bir tanrıyım!:KK37: kedinin cinsi her ne olursa olsun kedilerin hepsinde bi asalet vardır. yinede önceki dediğim gibi: tekir en asilidir!

evet bu konuda haklısın ama önceki yorumun biraz yanlıştı. Fikrini söyleyebilirsin çokta doğru söylüyorsun katılıyorum ama yargılamak doğru deil bence. yani seninde dediğin gibi herkes için aynı şey geçerli değil.
Dogru güzelim sen de haklisin aslinda. Diyorum ya keske digerleri de bizim gibi düsünebilse...Ve keske cins kediler de satilmasa, belli sartlar karsiliginda sahiplendirilse.

nette güzel bi yazı okumuştum aklıma geldi şimdi: bi köpek onu sahiplenene bakar ve şöyle düşünür: beni besliyo seviyo hastalandığımda iyi bakıyo beni gezdiriyo sahibim bi tanrı! kedi ise onu sahiplenene bakar ve şöyle düşünür: beni besliyo seviyo hastalandığımda bana iyi bakıyo bana sarılıyo benimle oynuyo galiba ben bir tanrıyım!:KK37: kedinin cinsi her ne olursa olsun kedilerin hepsinde bi asalet vardır. yinede önceki dediğim gibi: tekir en asilidir!

Kedi kendini tanrı sanmaz, sadece nimetin sahibinden değil de tanrıdan geldiğini bilir, o yüzden bu kadar asillerdir.

Bu arada ne oldu bir kedi bulabildiniz mi gönlünüze göre merak ettim, eğer gerçekten bu kadar çok cins kedi istiyorsanız size tavsiyem, oyuncak ya da biblo niyetine alınıp da sonradan sokağa atılmış bir sürü cins kedi de var, bu ücretsiz hayvan sahiplendirme sitelerinden ararsanız bulursunuz, bunun için petshopa para vermeyin bence, zaten kedilerin parayla alınıp satılmasına çok karşıyım ben... Sadece bir fikir...

Kedi kendini tanrı sanmaz, sadece nimetin sahibinden değil de tanrıdan geldiğini bilir, o yüzden bu kadar asillerdir.
hayır hepten yanlışsınız...bu sadece gülümsemek için anlatılan bir hikayeydi.kedigiller,yanlız avlayan hayvanlardır,tekildirler(kaplan,leopar,puma,vaşak vs)kedinin ataları da bunlardır,bu yüzden kedide minnet etme ya da birini efendi sayma huyu yoktur.öyle bir duyguyu tanımıyo o.kediye göre avlaması gerektiği akşam yemeğini sevdiği başka biri önüne koyuyor sadece...köpeklerin ataları ise kurttur.kurtlar da bildiğiniz gibi sürü ile yaşarlar ve bir tane liderleri vardır.sürüyle avlarlar ve lider belirler kim ne kadar yer diye.bu yüzden köpek sadık bir hayvandır çünkü sahibini lider olarak görür,onun sözünü dinler.asıl fark budur ikisinin arasında...hayvanlar tanrıyı bilmezler bu insanlara has birşeydir,bu yüzden allah bize akıl fikir vermiş ve bu özellikten onları mahrum etmiş...uçmayın lütfen.

sokaktan al böyle minicik soğuktan patilerini katlamış üşü:KK9:yüp tüylerini kabartmış bi tekir yada sarman

petshoptan almayın bencede sokaklarda okadar minicik kedi varki bencede birine sahiplenin.Geçen sene komşumun ücretli olarak sattıgı iran kedilerini bana bakmam için ücretsiz verdigi halde ben almamıştım sempatik gelmedi açıkcası bana ama yaklaşık 3 ay önce kızım sokakta köpeklerden kurtarıpta getirdikleri kedi yavrusuna bakar buldum kendimi tam bir tekir çok akıllı süper oyuncu ve atlayıcı:))geldiginde hastaydı burnu yaralıydı veteriner ve bakımla kocaman oldu şuan hiçte 4 aylık bir kediye benzemiyo.kedileri severdim ama bakmayı düşünmezdim maddi açıdantabiki bildiginiz insan yavrusu gibi bakıma ve sevgiye muhtaçlar.dışarıdaki minik kediler üşüyorlar ((

hayır hepten yanlışsınız...bu sadece gülümsemek için anlatılan bir hikayeydi.kedigiller,yanlız avlayan hayvanlardır,tekildirler(kaplan,leopar,puma,vaşak vs)kedinin ataları da bunlardır,bu yüzden kedide minnet etme ya da birini efendi sayma huyu yoktur.öyle bir duyguyu tanımıyo o.kediye göre avlaması gerektiği akşam yemeğini sevdiği başka biri önüne koyuyor sadece...köpeklerin ataları ise kurttur.kurtlar da bildiğiniz gibi sürü ile yaşarlar ve bir tane liderleri vardır.sürüyle avlarlar ve lider belirler kim ne kadar yer diye.bu yüzden köpek sadık bir hayvandır çünkü sahibini lider olarak görür,onun sözünü dinler.asıl fark budur ikisinin arasında...hayvanlar tanrıyı bilmezler bu insanlara has birşeydir,bu yüzden allah bize akıl fikir vermiş ve bu özellikten onları mahrum etmiş...uçmayın lütfen.

Katiliyorum :128:
Ve insanlar neden genelde kedileri sevmez biliyor musunuz?
Cünkü kediler asidir, kolay söz geciremezsiniz kedilere. Bir kediyle git su topu al getir oglum/kizim diye eglenemezsiniz. Her zaman sevdirmez kendini, kendi istedigi zaman yanasir size. Ama insanlar, hele ki erkekler sözünü geciremediklerini sevmezler. Köpek daha sadiktir, daha kolay söze gelir. O yüzden erkeklerin tercihi daha cok köpekten yanadir.
Hayvan sever misin diye sordugunuzda, evet köpekleri severim derler. Kedileri sevmem nankördür derler. Bu da hayvan sevgisidir onlara göre.

bizim ailede genelde herkes sokaktan sahiplenmiştir hayvanlarını.sadece 1 köpeğimizi petshoptan almıştık, onu da 15 yıl önce almıştık bu sene öldü.iki dayımın da kedisi var.onlar da sokaktan bulup eve getirdiler.çok da güzeller.bi tane de bizim vardı balkonda besliyoduk yuvası vardı.:KK61:
ilk tekirle beyaz olan dayımların diğeri bizim

$DSC02994.jpg $24072010129.jpg Eki Görüntüle 122797

Son düzenleme:
petshoplardan,çiftliklerden vs hayvan alınmasına ben de karşıyım... sebep tabii ki sizlerle aynı...
biz iki kızımızı da sokaktan bulduk, dışarıdaki bir canı kurtarmanın huzuru hiç birşeyde yok...
elbette ki chincillanın,iranın o pofuduk tüyleri,ya da ne bileyim scottishin küçücük kıvrık kulakları insana çekici ve sevimli geliyor ama emin olun o güzelliklerin size yaşattığı huzur, sokaktaki size muhtaç bir canı kurtardığınızda, yüzünü boynunuza gömüp mırıl mırıl size teşekkür ettiği zaman duyduğunuz huzurun, mutluluğun yanında hiç bişe...

4 sene önce kaldırımda ölü gibi yatan kızımı asla hiçbir cins kediye değişmem.
ve cins delilerinide kınıyorum. nedir bu ya? oradan o hayvanı eve aldıktan sonra, unutmayınki bir yenisini kafese siz kapatıyorsunuz. siz cins delileri ;sanıyormusunuz ki sadece canları sıkılıyor kedilerin köpeklerin orada.. sizlere şirin görünmek için çeşit çeşit iğneler yiyor bu hayvancıklar. hastalandıklarında hiçbir tedavileri yapılmıyor. bütün denetlediğim petshoplarda şunu gördüm: her 10 hayvandan 8 i ishal ile savaşıyor ve kısa bir süre sonrada hayata veda ediyorlar. onların hiçbir suçu yokken ne hakla kafeslere kapatılmalarına sebep oluyorsunuz!!!

kapımın önünde onlarca kedim ve köpeğim var, ve her birininde evleri var. üzerlerine kar yağmur düşmüyor, sıcacık uyuyorlar. şükürler olsun ki, bugünde yaşıyorum ve karınları doyuyor. insanoğlu nasıl göremiyor bu canların çaresizliğini, bize olan muhtaçlığını ve karşılıksız sevgilerini. eğer gerçekten evlat edinmek istiyorsanız barınaklara gidin, sokaklara çıkın. aklınıza gelmeyecek hastalıklarla savaşıyorlar.

hiç kimse söz etmesin bana ağar konuştuysam bile. sonuna kadar haklıyım.

Biz de kapımızın önünde açlıktan ağlayan kediyi görünce dayanamadık aldık....
Şimdi kızım 7 aydır bizimle ve çok mutlu ...biz onu oda bizi çok seviyor...:KK16:

Bide cins kedi alıp sıkılıp onlarıda sokağa bırakanlar var ki deli oluyorum...
Kızımızı bulduktan bir hafta sonrada cins kedi bulduk sokağa bırakılmış...
Sorduk sahibine kaçmış dedi oralı olmadı...Onada bir ev bulup verdik.
Oda yeni yuvasında mutlu...

Sokaktan bir kediyi alıp ona bir yuva sağlamak bence satın almaktan çok daha iyi
o kadar sevgiye sıcacık bir yuvaya bir kap yemeğe hasret bir dolu hayvan varken...:KK43:

Biz de kapımızın önünde açlıktan ağlayan kediyi görünce dayanamadık aldık....
Şimdi kızım 7 aydır bizimle ve çok mutlu ...biz onu oda bizi çok seviyor...:KK16:

Bide cins kedi alıp sıkılıp onlarıda sokağa bırakanlar var ki deli oluyorum...
Kızımızı bulduktan bir hafta sonrada cins kedi bulduk sokağa bırakılmış...
Sorduk sahibine kaçmış dedi oralı olmadı...Onada bir ev bulup verdik.
Oda yeni yuvasında mutlu...

Sokaktan bir kediyi alıp ona bir yuva sağlamak bence satın almaktan çok daha iyi
o kadar sevgiye sıcacık bir yuvaya bir kap yemeğe hasret bir dolu hayvan varken...:KK43:

beğendim butonu olsaydı hala,hemen bi teşekkür edicektim bu mesaja:KK71:

teşekkür ederim kızlar ama ben iran ya da çinçila cinsi kedi istiyorum :KK43: dediğiniz gibi sokak kedileri de çok önemli ama daha önce baktım öyle kedilere, şimdi iran vs cinsi bir kediyi sahiplenmek bakımını üstlenmek istiyorum. bildiğiniz, yavrusunu verebilecek biri varsa yardımcı olursanız sevinirim. ücretli de olabilir.... bu arada meg sana da özel olarak teşekkür ederim yeni gördüm özel msjını, o siteleri hatim ettim hala da bakıyorum:KK71:

Ben bir şeyi anlayamadım, "daha önce baktım öyle kedilere" demişsiniz, ne oldu sonra o kedilere? Bir süre bakıp bıraktınız mı? Benim 10 günlükken sokakta buluğum tekir oğluşum tam 19 yaşındayken, geçen ay hayatını kaybetti, bir diğer kedim 17 yaşında. En genç ölen 9,5 yaşında böbrek yetmezliğinden gitmişti ne yazık ki, ilk sokaktan kurtarıp büyüttüğüm kedimdi... Yani bir kedi alıp bakmaya başladığınızda en az 10 yıl sizinle olur, yaşınız genç gibi geldi bana. Bu yüzden daha önce baktığınız sokak kedilerine ne oldu merak ettim.

Ve bence asla iran filan alıp günahına girmeyin. Bakımı en zor kedidir. Cins ya da değil hepsi güzel kedilerin, ama tercihiniz cins kediden yana olmasın. Ben onlarca sokak kedisi kurtarıp sahiplendirdim, 11 tanesi de benim kedim oldu (bu arada belirteyim, yaşım 35 :) ), sadece bir kedim cins o da hiç aklımızda yokken bizi bulmuş bir kedidir. Lütfen sokaklardan kurtarın, inanın evde bakımla cins kediden güzel oluyorlar. Benim tüm kedilerim çok güzeldi. Onları güzelleştiren ilgi ve sevgi...

Son düzenleme:
lacivert davetiye için çok teşekkür ederim beni çok mutlu ettiniz gerçekden çok teşekkürler üye oldum şimdi geriye gelini ikna etmek kaldı:)

Sokak kedisini tek geçerim.Bende kedi almayı düşündüğümde siyam iran ankara falan diye bakıyor araştırıyordum nereden alsam hangisini alsam diye fakat bir sabah işe giderken bir kedi yavrusu peşime takıldı inatla miyavlaya miyavlaya yol boyunca peşimden geldi en sonunda dayanamadım aldım eve götürdüm.Altı haftalık falandı tam dört yıl bizimle kaldı hiç pişman olmadım onu çok sevdim.Sarman cinsiydi üstelik normalde sarı kedileri hiç sevmediğim halde onu çok sevdim.

X