Bebek Beslenmesi Keçi Sütünden Bebek Maması

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

defneylmz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2016
5
1
34
Merhabalar arkadaşlar,
bir konuda sizlerinde yardımı, düşüncesini almak istiyorum. Kızımız 7. ayına girdi ve süt problemi olduğu için devam sütü kullanmaya başladık, fakat bu devam sütleri gaz yapıyor. Bu seferde geceleri uyku problemimiz başlıyor. Doktorumuzla görüştük bize keçi sütü mamalarını önerdi hem anne sütüne yakın olduğu için hemde gaz problemimiz için. Benimde araştırmalarım sonucu Türkiye'de yeni bir mamaya rastladım. Babygoat markası adında keçi sütü maması ve mamanın gaz yapmadığını söylüyorlar. Bu mamayı kullanan arkadaşlarımız var mı yardımcı olabilirler mi ?
2.jpg

Arkadaslardan pek yorum göremedik ama sebebi heralde mama yeni araştırdım biraz yeni yeni piyasaya giriyor haberlerde gazetelerde babygoat milli mama diye yazıyor hep umarım bebeklerimiz icin böyle guzel haber duymak bizleride sevindiriyor.

keçi sütlü mamaların anne sütüne daha yakın olması ve gaz yapmadığına dair okuduğum tm yazılar sonucu goldengoata başlamıştım kızıma. hergün düzenli kaka yapan kızım 3. günün sonunda zorlana zorlana ve nerdeyse taş gibi yapabildi kakasını ve üstüne çektiğimiz gaz sancısı da cabası. paketi bitirmeden bıraktım. hipp combiotic kullnıyorum ben, bağırsak ve gaz problemi olan bebeklerde de bu kullanılıyormuş. gerçi benim kızımın goldengoat kullandığım 1,5 gün ve etkidinin devam ettiği dönem dışında ne gaz ne de bağırsak problemi hiç olmadı ama kısaca keçi sütü bizim kıza yaramadı diyebilrim.

X