Yöresel Tarif Kayseri Mantısı(Kayseri Yöresinden)Sütaş Sponsorluğunda

Yöresel Yemekler
Yaşasın hiç kırpmadan yüklemeyi başardım :KK73::KK9:
Ellerine saglık emek verip yapmışın fakat kayseri mantısı için çok iri bu şekil. Mantı olarak evet ama kayseri mantısı olarak kabul edilemez. Ayrıca mantıyı biz kayseride kesinlikle böyle kapatmayız boşa kayseri mantısı denmiyor öZelliği ufaklıgında ve kapatma şeklinde üzgünüm bu sadece mantı kayseri ile alakası yok

Ellerine saglık emek verip yapmışın fakat kayseri mantısı için çok iri bu şekil. Mantı olarak evet ama kayseri mantısı olarak kabul edilemez
Sunumun harika gorunuyo.ellerine saglık.(bi kayserili olarak)Evet bu mantı ama kayseri mantısı degil.Kayseri mantısı gercekten bi kaşıga 40tane sıgmasada çok küçük olur ve sulu olur biraz.Yogurt ve sumak uzerine ekilir.

Ellerine saglık emek verip yapmışın fakat kayseri mantısı için çok iri bu şekil. Mantı olarak evet ama kayseri mantısı olarak kabul edilemez. Ayrıca mantıyı biz kayseride kesinlikle böyle kapatmayız boşa kayseri mantısı denmiyor öZelliği ufaklıgında ve kapatma şeklinde üzgünüm bu sadece mantı kayseri ile alakası yok

Sunumun harika gorunuyo.ellerine saglık.(bi kayserili olarak)Evet bu mantı ama kayseri mantısı degil.Kayseri mantısı gercekten bi kaşıga 40tane sıgmasada çok küçük olur ve sulu olur biraz.Yogurt ve sumak uzerine ekilir.
Çok teşekkür ederim yorumlarınız için:KK52: evet doğru ufak yapmaya çalıştım ama yapamadım olmadı yani ilk kez yapmamın etkisi vardır. Belki iki üç kez daha yapsam elim alışır ufak büzebilirim. Kayserili değilim ama bütün sitelerde araştırdım net bir bilgiye ulaşamadım şekil ile alakalı çok fazla şekil vardı. sulu aslında sunumla alakalı olarak görünmüyor. Araştırmalarıma göre çorba gibi baya baya sulu oluyormuş sanıyorum. Keşke daha iyi birşeyler çıkarabilseydim. Şimdilik böyle oldu bir sonrakinde daha dikkatli olacağımdan emin olabilirsiniz :KK36:

X