Kaynanamın Donu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

zeylin_152

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2016
55
-4
34
Kaynana terörü için yardıma ihtiyacım var. Kaynanam inanılmaz iki yüzlü bir insan, evimize gelip günlerce kalıp bana donuna kadar katlatan, evin her yerine dağılan, elini sıcak sudan soğuk suya asla sokmayan, bir iş olduğunda namazı kuranı bahane edip kaçan bir kadın. Son yaptığı beni çıldırtma noktasına getirdi. Zaten beni en çok çıldırtan bana yaptıkları değil, eşimi hor görmesi diğer oğlunu daha çok sevmesi. Eşim de her şeyim farkında benim yanımda olan bir insandı. Bu son olayda kayınvalidem gitmeden önce son gün eşimi kenara çekmiş ( sonradan öğrendim) ben psikolojik ilaç kullanıyorum bu yüzden hep uyuyorum falan diye kendini acındırdı. Bana da geldi (tabiiki eşimin yanında) ben sana sürekli yardım lazım mı diye soruyorum sen yok diyosun kendini yoruyosun ben çok üzülüyorum. Sen benim doğurmadığım kızımsın falan diye yalanlar atıp eşimin gözünü boyayıp gitti. Ben laf dalaşına girecek bir insan değilim ama gemileri yaktım olacak her şeyi göze de aldım. Ona asıl delinin kim olduğunu göstermem ve eşimin de kendine gelmesini sağlamam ve kendini kullandırtmasına izin vermemem gerekiyor. Lütfen bana hain planlar sunun.

Kaynana terörü için yardıma ihtiyacım var. Kaynanam inanılmaz iki yüzlü bir insan, evimize gelip günlerce kalıp bana donuna kadar katlatan, evin her yerine dağılan, elini sıcak sudan soğuk suya asla sokmayan, bir iş olduğunda namazı kuranı bahane edip kaçan bir kadın. Son yaptığı beni çıldırtma noktasına getirdi. Zaten beni en çok çıldırtan bana yaptıkları değil, eşimi hor görmesi diğer oğlunu daha çok sevmesi. Eşim de her şeyim farkında benim yanımda olan bir insandı. Bu son olayda kayınvalidem gitmeden önce son gün eşimi kenara çekmiş ( sonradan öğrendim) ben psikolojik ilaç kullanıyorum bu yüzden hep uyuyorum falan diye kendini acındırdı. Bana da geldi (tabiiki eşimin yanında) ben sana sürekli yardım lazım mı diye soruyorum sen yok diyosun kendini yoruyosun ben çok üzülüyorum. Sen benim doğurmadığım kızımsın falan diye yalanlar atıp eşimin gözünü boyayıp gitti. Ben laf dalaşına girecek bir insan değilim ama gemileri yaktım olacak her şeyi göze de aldım. Ona asıl delinin kim olduğunu göstermem ve eşimin de kendine gelmesini sağlamam ve kendini kullandırtmasına izin vermemem gerekiyor. Lütfen bana hain planlar sunun.
Kaynanamın donu deyince daha kaoslu bir konu beklerdim, hayal kırıklığına uğradım😒. Eşinizin aklı yok mu, kendi göremiyor mu bunları?

Bu kimin donu? Kaynanamin donu
Ben yikamam onu diye bir sarki vardi sjhdghjk
Kadin gelince ev isi beklemeyin ama donunu da katlamayin yahu
Hem katlayip hem lafini ediyorsunuz, ben kocamin donlarini bile katlamiyorum ayol diyip gececeksin laf ederse de
Bunun disinda bi sorun goremedim

Anne, oğul arasına girmeyin. Et, tırnaktan ayrılmaz sonunda siz kötü olursunuz. Çamaşır ortak yıkanıyorsa sizinkileri katlarken, onunkini ayıracak mısınız?

Biz izne gidince çamaşırlarımızı ayrı yıkarım. (Annemlerde bile böyle benim çamaşır takıntım var) kendi evimde bile iç çamaşırı ve çorap türünü normal çamaşıra katmam çünkü onlara hijyen ürünleri ekliyorum.

Kv. Olsun, annemler olsun sepette birikmişse onlarıda aynı sistem makineye atarım. Sonuçta elimde yıkamıyorum. Kuruyunca gidip topladıysam katlarımda.

Hiç aklıma gelmedi yok kv. Nin donu, yok anamın donunu ben katlıyorum diye düşünmek. Birisi benim annem, birisi eşimi dünyaya getiren kadın.

Çok kirliyse bile yüzüne vurmam (denk gelmedim) gider eldiven alır, yine makineye atarım.

Kv. Diye şu yaşlı insanları incitmeyin. Kv. Yarın bir gün yatalak kalsa eşim asla kimseye bırakmaz. Benim annem yatalak kalsa önce ben, sonra eşim kimseye bırakmaz. Mahremiyet durumu olmasa annem altına yapsa eşim almayabilir annem utanmasın diye, eğer babam olsa lafını bile etmez.

Ben de eşimi doğurandır diye yaparım bakımını. Allah kimseyi elden ayaktan düşürmesin. Çünkü herkesin evladı, gelini, damadı vicdanlı olmuyor.

Kv.den kötü ise karakter olarak buna üzülürsün bunu anlarım ama kocanın, anasının donunuda mevzu etme be kardeşim.

Karı/koca alırken ailesinide alırsınız. Böyle üfürükten sebepleri mevzu ederseniz iki taraflı mutsuz bir evlilik olur. Benim anamın donuna laf edecek adamı ben sevemem, eşimde sevmez.

Çevremde bir çok kadın "Kocan gözüne aşkla bakıyor, aşırı değer veriyor, seni çok seviyor çok belli. Bunca sene bıkmadı mı senden? Büyü mü yaptın?" Diyorlar. Eşim beni çok sever, ailesine yaklaşımım için beni kat kat sever, gurur duyar. "Olurda şehit olursam, ölürsem anamın, babamın emaneti sana çünkü gözüm arkada kalmaz" der. Ona keza ben ölsem o da aynı şekilde yapar. Sizin gibiler olmasa, bizim kıymetimiz olmaz. Adam tabii sever beni. Çevreyi göre göre kaybetmemek için ona göre davranıyor.

Allah, bizim donumuzu mevzu edecek gelin,damat, evlatla karşılaştırması bizi.

Yapmasaydınız? Kaynananızın donunu neden katlıyorsunuz? Ben eşimin donunu bile katlamıyorum. Eli ayağı var herkesin.

Sankı ameliyat oldunuz da yada cok hastasınız da sıze bakmaya dıye geldı de bakmadı...
Kendı evın elın ayagın da saglam. Nolmus yıkanna camasırı katladıysan. Kdın b. Klu donunu elınde yıkamıs gıbı ne bu baslık.
Ya gercekten ben artık turk orf adetlerinın hıc kalmadıgını dusunuyorum. Kadın kendı evınde kaynanadan hızmet beklıyor. Bir tabak yemek batmıs.
Rabbım bole gelınlerden korusun hepımızı. Sanırsın yenı dogum yapmıs hızmet beklerkn hızmet ettı. Ne kaynana ne anne ne gelın ne gorumce saglamken gelıp evımın işini yapmasın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X