kaynanamın bitmek bilmeyen istekleri ooofffff

serbet

herkesi seviyorum
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2008
138
0
38
merhaba arkadaşlar beni biraz sakinleştirirmisiniz eger sakinleşmesem akşam eşim eve gelince fena kapışıcaz.
belki ne var derseniz bumu sorun dersiniz ama öle degil işte az önce eşim arıyo annem aradı salça yapacakmış seni yardıma çagırıyo
ya arkadaşlar basit gibi gözüküyo ama kaynanam beni hiç aramaz böyle konularda oglunu ararki oglu ya emegi geçti o nasıl olsa o benim annem der karısını yollar düşüncesi ile hep onu arar
eşimde garibim ne yapsın ortada kalıyo ya söz konuşu yardıma gitmem falan degil inanın ben elimden geldigince bişiler yapıyorum
ya ben şimdi gidicem ist den bursaya bir kaç gün duracam geri gelecem bayramda tekrar gidicem
ya arkadaşlar ne yalan benim borç gırtlakta benim iki defa gidip gelmem dünyanın masrafı ya buzluga bişi koymak ister şrmn gelsin turşu yapar şrmn gelsin evde temizlik yapılacak şrmn gelsin
ben ona yakın degilim o bursada oturuyo ya gece sahura kalkıp yemek hazırlayacak iftara yemek hzırlayacak beni çagırıyo bir ay boyunca ben ordamı kalıcam
ya benimde eşim var burda sen kadınken kalkmıyosan o erkek tek başına bütün gün işte yoruluyo nasıl kalksın dimi ya bide beni hiç aramaz hep ogluna der bıktım artık benim salçaya falan ihtiyacım yokk istemiyorum benim annem sagolsun hepsini yapar ben kaynanam tarafından hizmetçi muamelesi görmekten bıktım ya ne yapıyım sizce gidiyim mi?
ya benim çocugum yok istiyoki ben hep ona hizmet ediyim
ya valla arkadaşlar bazen okadar sinirleniyorumki sırf senden kurtulmaya çocuk yapıcam diyorum
ama bişi degişmeyecek ki ben nasıl olsa hamalım onu taşırım bana yardım edin ne nolur ben onun işlerini yaptıgım halde beni her fırsatta ya anneme yada eşime şikayet ediyo offff ne olcak şimdi ne yapmalıyım sizce.
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR.

Okurken Sinir Oldum :kızgın:
Bu Kadar Rahatlık Olmazkii Eşini Arayıp Gelmeni Bile İstese Sonuçta Haber Yolluyor
Bazı Kaynanaları Anlayamıyorum..Kendi Kızıymış Gibi Davranıyorlar..
Ama Hizmet Konusunda... Kendi Kızlarını Çağrmaya Korkarlar Görümcen Var mı Bilmem
Ama Olmasa Bile Böyle Yapmaması Lazım..Aynı Mahalle Değil Sonuçta Farklı 2 Şehir..
Eşinle Konuşsan...

yok canım görümcem aman allahtanda olmamış boş ver olsa daha kötü olurduk eminim eşimle konuşucam ay yeter gitmek istemiyorum evet normal günlerde gidiyorum 1 2 hafta kalıyorum ozaman bişi demiyom gene iyi kötü dediklerini duymayı veriyorum ama beni ramazanda çagırması sinir ediyo bide eşimi arıyor offfff saol canım sıkılmadan okudugun için.

Bu ne ya sanki karşı dairede oturuyosun şaşdım kaldım valla.ya ne büyük mantıksızlık senin burdan oraya gitmen dediğin gibi dünya para madem yardıma ihtiyacı var alsın günlük bir yardımcı 70-80 ne yaptırsın ne işi varsa güzelim. Eğer bu konuda taviz vermeye devam edersen hayatın boyunca eyvallah demek zorunda kalırsın tatlı dille eşine anlat ve gidemeyeceğini söyle.Öyle çocuk olunca kurtulurum diyede düşünme o zamanda ne varki bir çocuğamı bakamıyosun diyecekler.yani belki biraz sert oldu ama hakikaten mantıksızlığın uç noktası.

canım tamam kaynanan haksız ama esınde pek dogru davranmıyor
esın annesıne desın aynı sehır degıl normal bır gun hıc degıl oruclu oruclu
sen eşinı dusunuyorsun ama o seni dusunmuyor
yollamasın sende gıtme eşinle konuş bence
hem kaynananın kımsesı yokmuda hemen hemen senı cagırıyorkı
kazancınız yollarda telef oluyor gıbı

canım tamam kaynanan haksız ama esınde pek dogru davranmıyor
esın annesıne desın aynı sehır degıl normal bır gun hıc degıl oruclu oruclu
sen eşinı dusunuyorsun ama o seni dusunmuyor
yollamasın sende gıtme eşinle konuş bence
hem kaynananın kımsesı yokmuda hemen hemen senı cagırıyorkı
kazancınız yollarda telef oluyor gıbı

canım eşim gitmemi istemiyo ki zaten ama gelde bunu ANASINA anlat kadın anlamıyoki ne yapsın eltim var yanında hemde sürekli orda çıkmıyo onlardan ama benim dedigim gibi çocugum yokya eltimde iki tane var sırf ondan yapıyo.

beni anneme ve eşime şikayet edecek kaynanayı yolarım :nazar:
eşim de hayatta laf söyletmez , söyletirse boşarım :ecrin_bebek:
Allah ıma en küçük çözüm olsun :1closedeyes:

bence tavrını koy canım
bu ne ya kendi annen hizmet beklemeden sana yardımda bulunurken
kaynananın hizmet karşılıgı sana yiyecek vermesi çok ayıp
gitme yüz verme
çokmu yaşlı kendi
o zaman bişeyleri hazır alacak
kendi zevki için seni kullanmamalı

eşin soylesın annesıne anne borcumuz var hem bayramdada gelecez şimdi gelırsek maddi durumda zorlanırız.desin.sen deme sakın.bizimde kendimize gore kurulu düzenimiz işimiz gücümüz var desin. hem mubarek aylardayız ben karım olmadan tek başıma yapamam desın. ayrıca kaynanan yalnızda degılmış.diğer eltınde varmış yavaş yavaş yorulmadan etmeden yapsınlar.salçaları..birgunde bıtecegıne 1 haftada bıtsın alla alla anlamıyom bu ınsanları ya....

canım eşim gitmemi istemiyo ki zaten ama gelde bunu ANASINA anlat kadın anlamıyoki ne yapsın eltim var yanında hemde sürekli orda çıkmıyo onlardan ama benim dedigim gibi çocugum yokya eltimde iki tane var sırf ondan yapıyo.

Eşinizle aranız bu konu problem olmuyorsa neden gidiyorsunuz ki istemediğiniz halde..:uhm:
Annesidir tamam,anlıyorum ama madem üzülüyorsunuz, istemiyorsunuz,eşiniz de karışmıyorsa gitmeyin..:nazar:

Oh be sanki altli üstlü oturuyorsunuzda zirt pirt seni çağiriyor.
Nekadarda rahat. Gitme kizim bence. Hastayim falan de birşeyler uydur.
Yada açik açik söyle benim gelip gitmem çok masraf oluyor. Kocami zor
duruma sokamam de. Bakalim ne dicek?

sinir oldum okudukça.
gitme. mecburmusun. hayır.
madem eşin de istemiyor gitmeni, sana destek olacaktır.
ne bu yaa. gelinlerini potansiyel iş makinesi gibi görenlere uyuz oluyorum. kötükedihüso

İstanbul ve bursa arasında gidip geliyorsun yani...
Valla helal olsun...Büyük konuşmiyim ama ben ne yapardım bilmem...
Çok zor bir durum...Okurken bile içim bir tuhaf oldu...Kendimi senin yerine koydumda...
Tamam tabiyki eşinin annesi elinden geldiğince yardım ediceksin ama istekleri çok fazla...
Salça yapmaya bursaya gidilir mi yahu?Eşinle konuşmalısın bence seni desteklemeli...Bu konuyu çözüm bulunmalı..Gidip gelmeini geçtim kim seşini yanlız bırakmak ister ki?allah yardımcın olsun.

Bence gıtme.sen gıttıkce o senı taaaa bursalara yıne en ufak bı ısınde cagırracak.
yada esıne soyle annesıne soylesın annesı gıdıs*dönüş biletini alsın yollasın sende git
bıletleri yolla deyınce bakalım yıne gelsın şrmn dicekmı???

ay benimkide salça yapıyor yardıma çağırdı beni aman allahdan yakınızda
benimde sinirime giden anne pazar günü iftara misafir alcam diyorum biliyorum
kötü niyetli değil ama buraya çağır diyor anne olurmu hiç öle diyom sen yeni
evlisin onlar seni çağırsın diyor.çağırıcam kişilerde kayınvaldemiz kız kardeşi
yani eşimin teyzesi bunlar vallahi bi alem takma kafana gitmeyi ver olsun
ben öle yapıyorum.

parlayanyıldız yol masraflarını çeksinler demişin ya ne kadar güldüm biliyomusun canım benim onuda denedim biliyomusun ben gidene kadar tamam diyolar sonrasında unutuluyo hatta ben hatırlatıyorum ama tamam deniliyo he bide şimdi para yok bir kaç gün daha bekle diyolar para olmadıgından degil birkaç gün daha benim orda kalmam için yapılıyo benim bu hayattaaklıma gelmez işte ya bu insanlar azmı kurnaz lafa gelince benden kötüsü yok ama işe gelince öle degil yaptıgım halle yapmadı oluyo ama neyse allahtan eşim öle annesinin her dedigine he diyen birisi degil oda tavrını koyar ben akşam eşim gelince eger sakin bi dille konuşursam beni yollamaz zati yollayamaz ne dende inatçı oldugumu pek ala biliyo kendileri

Eşinde annesinin kalbini kırmamak için bişey diyemiyo belli ki ama yine tavrını koyması , seni ezdirmemesi lazım.. kucağında bebekle de çağırabilir bu insan seni yarın öbür gün simdiden yavaş yavaş tepkini koymalısın..

hastayım gelemem de seni muayene edecek değil ya yol gözümde büyüyor de bende gidiyorum salça işine ama biz eşim kaynım küçük görümcem ve kaynanam yapıyoruz sağolsun yormamak için çok zorlamıyor beni ama her işe çağrmaz aramız1 saatlik yol ama tavrını koy sakince eşine damardan aklım sen de kalıyor ne yer ne içersin düzenimiz bozuluyor falan

Canım okurken ben sinir oldum bu ne biçim bir kaynana,
kaynanamı öpüp başıma koymak istedim valla.
Gitme canım eşinlede otur konuş ikna et hatta koy tavrını mecbur değilsin.
Bune sanki sofra silkelediğin yer. Taviz verme kaç yıllık evlisin bilmiyorum
ama eğer yeni evli isen önlemini al. seni çağırmaya hiç hakkı yok.

X