Kaynanam ve hamileligim...

Allah aşkına bi sallamayin ya hiçbir insan evladı günde 4 paket sigara icemez.
Okuyunca şok oldum zaten devamını okuma gereği hissetmedim çünkü bu kadar abartı varsa konu nasıldır acaba...
Size yalan borcum mu var? Zaten konunun sonuna dogru bahsetmisim ondan. Konuyu cok merak ediyorsaniz buyrun evimde kendileri buraya geldiginde sizi misafir edeyim gözünüzle görün. Cok şükür simdiye kadar kimseye iftira atmadim. Ha madem yalan oldugunu düşünüyorsunuz okumadigjniz gibi yorum da yapmayın rica ederim

Son düzenleme:
Yazılanlar icin teşekkür ederim dun agrilarim oldugu icin yazamadim. Anlayis ve oneriler icin sagolun. Dun bebegim az hareket edince benimle birlikte strese girmesini göze alamayarak esimle konustum. Burasi onu evi ise ben neden çalışıyorum neden ayni evdeyiz benim yerim neresi yada dogacak olan onun cocugu ise ben nesi oluyorum bunlari sordum kendisine. Eger ev ayrı iki ev ise ben evimi ayiririm dedim. Bu zamana kadar saygisizlik yapmadım ama sanirim bu bardagi tasiran son damla oldu. Oğluna yiyecek gonderip bu onun derdi eskiden neden oyle diyor annen dedigim de amannn laf olsun diye derdi esim. Onun her soyledigi laf olsun benim ki abarti oldu bu zamana kadar dedim esime. Karari kendin ver ya sen ben bebegimiz mutlu oluruz ya da sonumuz iyi degil dedim. Umarim konusur annesi ile

Yazılanlar icin teşekkür ederim dun agrilarim oldugu icin yazamadim. Anlayis ve oneriler icin sagolun. Dun bebegim az hareket edince benimle birlikte strese girmesini göze alamayarak esimle konustum. Burasi onu evi ise ben neden çalışıyorum neden ayni evdeyiz benim yerim neresi yada dogacak olan onun cocugu ise ben nesi oluyorum bunlari sordum kendisine. Eger ev ayrı iki ev ise ben evimi ayiririm dedim. Bu zamana kadar saygisizlik yapmadım ama sanirim bu bardagi tasiran son damla oldu. Oğluna yiyecek gonderip bu onun derdi eskiden neden oyle diyor annen dedigim de amannn laf olsun diye derdi esim. Onun her soyledigi laf olsun benim ki abarti oldu bu zamana kadar dedim esime. Karari kendin ver ya sen ben bebegimiz mutlu oluruz ya da sonumuz iyi degil dedim. Umarim konusur annesi ile
Siz bosverin esinizin annesi ile konuşmasını. Doğumdan sonra direk annenizin evine gidi iyilesin. Eşiniz de gelsin annenize. Benimki de herşeye tamam demişti ama doğumda anasının doldurusuna cok geldi. zaten konuşalım hormaonlar derken üstüne kaynana stresi yaşama. Hiç bisey sen ve bebekten kıymetli değil. En küçük lafı batacak sana

Siz bosverin esinizin annesi ile konuşmasını. Doğumdan sonra direk annenizin evine gidi iyilesin. Eşiniz de gelsin annenize. Benimki de herşeye tamam demişti ama doğumda anasının doldurusuna cok geldi. zaten konuşalım hormaonlar derken üstüne kaynana stresi yaşama. Hiç bisey sen ve bebekten kıymetli değil. En küçük lafı batacak sana
Valla o zaman yuvamin yikilacagini bilsem de kaynanama cemkircem son care

Valla o zaman yuvamin yikilacagini bilsem de kaynanama cemkircem son care
Kardeş cemkirsen ne olacak. Stresten sut gidecek. Sinek küçük migde bulandırıyor. Benimki geldi yok bu cocuk aç emzir yok bu çocuğu bizden kıskanıyor. Yok anası iyi bakamıyor bebeğe. Yok biz babasına su mamadan verdik siz de verin. Sirf o dogumdaki naletliginden esim anneme düşman kesildi. Yav kaynananin torunuysa anamın da torunu.. Hic stres yaratacak ortam yaratma. Benim ateş. 39.9 olmuştu 1 haftalık zamanı hatırlamıyorum. Gecede 4. 5 defa kıyafet değiştiriyordu terlemekten. Yani çektirmeye bile enerji yoktu. Tabi herkeste ayni olacak diye birsey yok ama dikkat et. Eger cok kotu olursan hemen annele al bebeği git annene. Sigara icab görümce de eve hiç gelmesin.

Merhabalar
Konu basligindan anlasilacagi üzere kaynanam su an derdim...
Yargilamadan insafli yorum yaparsanız sevinirim
9 yillik evliyim nisanliyken kaynanami cok seviyordum zaten söyle bir baksaniz ne kadar iyi birisi dersiniz.
Zaman gectikce bazi seyleri batmaya basladi bana. Yeni evliydim 2 hafta olmuştu bana hamilemisin dedi degilimdir herhalde dedim ne bileyim 2 haftada hamilelik olsa bile belli olmayacagini. Iltihap var sendr taş isit ustune otur dedi bana:)
Guldum gectim. Zaman geçtikçe bu bebek mevzusu büyüdü de büyüdü. Benim cocugum olmadi iyice stres oldum benim oglumda bisey yok bile dedi bana. Esim de bende gittik doktora sebepsiz infertilite dendi. Tedavi olmaya basladik yine olmadi sonra ilk tedavim başarı ile sonuçlandı ama kürtaj oldum aritmi vardi kalbinde. Onum suçlusu da ben oldum sinirliymisim kendim etmisim. Ikinci tup tedavisi iptal edildi. Okadar hormondan sonra haliyle kilo aldim geçen yaz bana bu kilo ile hamile kalamazsın boşuna tüp yaptirma tutmazzz dedi. Anlatmaya uğraşmayım dedim sustum.
Bu arada atanamadim ucretli calisiyorum o aralar hep ogluna öğretmen gelin buldugunu ama begenmedigini anlatirdi. Üst kat komsusunun gelinini dinlerdim hemşireymis evlenir evlenmez hamile kalmis...vs
Hep soylermis cocuklarina fakir ailenin kızını almayin diye...
Ben bu sene atandım cok sukur. O rahatlik ile kendiliginden hamile kaldim. Baslarda esimle konusup sen bisey yemiyorsun bebek kilo almiyor demeye basladi. 20.haftada 500 gr.di bunlari esimden duyuyor beni arayip nasilsin demiyor bile
8.aya kadar ne aradi ne ihtiyacin var mi diye sordu ne de cocuguma bir hediye yapti. O ay nasilsa aradi benimde gorumcem gunde 4 paket sigara icer dedim ki sen gel ama bak yeni dogam cocugun oldugu yerde sigara olmaz zor hamile kaldim zaten. Ilk tamam dedi sonra orasi oglumun evi sana mi soracagim ben sizin icin degil torunum icin geliyorum dedi. Oglumun evi lafi hic hos degil bak burasi ikimizin evi beni de cocugun gibi gormezsen mutsuz oluruz dedim anlamadi.
Dogumuma az kaldi. 1 hafta evimde sonra annemde kalacağım. Belki aranizda lohusa olam vardir evde yatili misafir nasil birsey siz soyleyin. Gelme demiyorum ama ne yemege dokunurlar ne biseye. Ameliyatli halimle nasil yapacagim birde bebekle? Yazik annem ben gelir yemeklerinizi yaparım dedi. Sen hizmetcimisin diye kizdim bende

Anlatmadigim yazmadigim okadar sey var ki. Cok gonul kirginliklarim var cocugum olmadi diye kısır ilan edildim eşim decalarca bir daha konusma dedigi halde konustu. Onun yaninda olursa olur olmazsa olmaz dedi ama.

Ne yapayim nasil davranayim bilemedim. Bu sigara mevzusu zaten problem balkonda içse bile bir balkona çıkışı en az 5 tane iciyor haliyle hep evde kokusu.
Düşünmekten yoruldum artik
guzelim lohusayken az insan senin yarirna olur gece uyuma gunduz misafir yemek as zor olur senin icin sakin gecmesi daha iyi olur anneniz konusunda da haklisiniz kimse icin annemi yoramam ben

şans işte kimin neyle karşılaşacagı belli olmuyor ama ayrım yapmadım baktım tek kötü söz demedim oglum geçinsin diye şimdi aramaya tenezzül bile etmiyor adımız kaynana

Cnm öncelikle rabbim hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah... bende lohusayım 35 günlük benim yanımda kayınvalidem kaldı 1 ay daha 5 gün oluyor gideli bize kalırsa hiç gitmesin dedik ama onun da evi var mecbur gidicek... benim kayınvalidem çok iyiydi bütün işimi yemeğimi temizliğimi herşeyimi yaptı allah razı olsun ama eğer senin kayınvaliden gibi ayağına hizmet bekleyen ya da sigara içenler olsaydı açıkçası bende istemezdim evimde bi de lohusa halinle onlara hizmet mi edeceksin bence hiç gelmesinler Doğumdan sonra direkt annene git orda kal ...yoksa evde hem yorulursun hemde stres olursun sütünü etkiler benim fikrim bu yönde inşallah güzel atlatırsın bu zamanları

X