kaynanam evimi bir yardım kuruluşuna bağışlarım diye tehdit ediyor

sonuyok

özlem kokan kızım
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2008
1.716
71
arkadaşlar siz olsanız ne yapardınız düşünüyorum ne yapacağımı bilemiyorum

kaynanam eşimi eğer bana bakmazsan evimi bir yardım kuruluşuna bağışlayacağım diye tehdit ediyor.ama eşim buna rağmen her hafta sonu gider eksiğini yapar işini görür pazarına gider ne yaparsa yapsın memnun olmuyor bu kadın aslında beni istemiyor bana ağıza alınmıycak hakaretler etti 3 ay önce bende doğal olarak konuşmuyorum ve gidip gelmiyorum burada bu hakaretleri söyleyemem ağıza alıncak gibi değil

kısacası benden boşanmasını istiyor oğlunun ve tek ona bakmasını onla ilgilenmesini onu hoş tutmasını bekarken ki gibi hergün eve gelmesini istiyor
tabi bu durumda benim varlığım bir yuvasının olması haftada bir gitmesine sebep oluyor

asıl sorun ya eşim ennesinin bu evimi bağışlarım lafına inanıpta boşanmak isteyebilirmi ?sanmıyorum ama ya derse ki ev elden gidecek ben evsiz kalıcam dermi

ayrıca kaynanam ne zamana kadar kira vereceksin senin bir evin yok diye de aşağılayıcı bir şekilde konuşuyormuş

ben bu yüzden her an boşanabilirim sanıyorum ve evliliğimde ileriye dönük bişeyler düşünemiyorum mesela çocuğum yok aslında çok isterdim fakat ya bişey olursa diye cesaret edemiyorum

siz olsanız ne yapardınız?:a015:

Zor,çok zor...Çok üzüldüm ben..benneyaptımki
İnsanların yaptıkları iyiliğin karşılığını beklemesi ve başına kakması gerçekten çok çirkin..
Çalışıyorsunuz sanırım..
Eşiniz de çalışıyordur herhalde..
Yerinizde olsam hemen taşınırım,kirada yaşarım ama o kadar lafın altında kalamam ben..
Eşiniz yine annesini görür,ihtiyaçlarını karşılar en azından ev konusu kapanır..
Daha fazla rencide olmazsınız en azından..:teselli:

ev için beni boşayacaksa kocam ben ona koca bile demem arkadaşım,

ve annesi bana ağza alınmayacak hakaretler edecek kocam da bunları yutup hala ona pazar alışverişinemi gidiyor.

ben olsam kocamı alır kiraya çıkarım ne ona nede evine tenezül etmezdim.

bence eşini karşına al konuş annen ban bunları söyledi bu hakaretleri etti ve ev ile ilgili bunları düşünüyor peki o bunları yaparken sen neler planlıyorsun ne yapacağız gibi konuşur,

ayrı bir eve çıkma fikrinide ona kabul ettirmeye çalışırdım,

hiçbir kocanın bir ev için karısını boşayacağını düşünmüyorum,

ev için boşayacaksa bir dakika bile durmasın zaten...
bir ev senden kıymetli mi?
eşinle çalışırsınız alırsınız bi ev oturursunuz.
kısa zaman içinde olmaz belki ama olur bir şekilde,kaynanan da kime bağışlarsa bağışlasın evini...
ayrıca kocan için de söylenecek çok şey var ama seni üzmemek için yazmamayı tercih ediyorum...

mal için anne babaya bakılırmı yaa.bu yaşlılar neden kendilerini malı olunca güç elinde sanırki.kendilerini malı için baktıracak kadar acizmi bu insanlar yahu.anlamıyorum.bırak arkadaşım ev için boşarsa üstüne bi soğuk su iç hayatına bak demekki değmezmiş de gitsin.ama idare edebildiğin kadar da et........

ilk cümlelerinizi okuduğumda "kaynanam eşimi eğer bana bakmazsan evimi bir yardım kuruluşuna bağışlayacağım " anormal bir durum gibi gelmemişti( sonuçta huzurevleri mal ya da aylık ücret karşılığı bakıyor) ancak sonrasını okuduğumda durumun ne kadar içler acısı olduğunu fark ettim.

neredeyse 4 yıllık evlisiniz sanırım, takviminizden öyle anladım,ama tabii evlilik öncesi süre de olabilir 4 yılın içinde. Eşinizin ev için sizden boşanmayı düşünebileceğini düşünmenize yol açan davranışlar mı gördünüz yoksa sadece kayınvalidenizin bu davranışlarından dolayı korku-panikle mi o duygulara kapılıyorsunuz.

henüz çocuğunuz yokmuş, eğer eşiniz gerçekten annesinin sözüyle ya da sadece ev için sizden boşanacak biriyse Allah'ın sevgili kulusunuz ki henüz çocuğunuz olmamış. bir an önce kendi düzeninizi kurarsınız umarım. bu söylemlerle, endişelerle ne kadar mutlu olabilirsiniz ki? kiraya çıkmanız huzurunuz açısından çok önemli bu durumda. yoksa sevginizi de yitirirsiniz böyle sorunlarla.

yorumlarınız için teşekkür ederim ben kaynanamla oturmuyorum zaten ayrı evde kirada oturuyorum fakat evlerimiz yakın aynı semtte allahın sevgili kuluydum ki başta direttim annenle oturmam diye ama kadın yineden yetişiyor ya tel ya eve gelip hakaret üstüne hakaret bana eşime ağzına ne gelirse söylüyor eşimin yanında söylüyor zaten çekinmesi yok

eşimde annem ölünce biz o evde otururz diyordu bende istemiyorum evini biz yaparız kendimize evide kendinin olsun yeter ki huzur versin bana diyorum fakat her zaman tehdit ediyor

ya eşim anasının aklına uyarsa ya boşanırsak saçma sapan bir sebepten ayrılmış olcaz

birde dayanayımda nereye kadar en azından yaşım geçmeden olanlar olsa hayatımı sil baştan kurarım belki evlenirimde
benim annemde yaşlı sığınacak bir yer bulamazsam ya annem de ölürse ortada kalırım diye çok korkuyorum

allah bu kaynanayı nasıl bilirse öyle yapsın çok üzgünüm çok arkadaşlar

canım benim ya şu yazdıklarına çok üzüldüm şimdi,

en acısıda ne biliyormusun 4senen geçmiş ama hala eşine arkanı yaslayamıyor olman ,ne üzüzcü ya ne acı,

ev için senden vaz gececek ya bunu eşinden bekliyorsun çünkü sana o güveni veremiyor.

bence bu cümleleri aynen eşine söyle ,
söyle ya ne duruyorsun evi için benimi boşarsın de de ve cevaabını al bu işkencede bitsin

çok haklısın, önünü görmen lazım. eşinle konuşmadan da bunları, düşüncelerini öğrenemezsin. bir dur demek lazım bu olan bitenesüprizzzzz

Allah kayınvalidene merhamet, vicdan, sevgi, eşine de akıl versin ,sana da sabır...

Eşinle ilişkiniz nasıl canım? Yani eviniz huzurlu mu , şiddet var mı, annesinin sözlerinden etkilenip sana kötü şeyler söylüyor mu?
Yoksa tek sorununuz kayınvalidenin düşüncesizce ve biraz da zalimce hareketleri ve sözleri mi?
Eşinle mutluysan niye eşin senden ayrılsın ki , böyle bir şey nereden aklına geldi yüz tane ev insanın sevdiğinin yerini tutar mı ...
Kayınvaliden kaç yaşında, kendini idare edecek durumda mı, başka çocukları var mı?
Ne olur tonton bir ninecik olsa , dilinden acı sözler değil, güzel sözler çıksa, insan zaten kimsesiz bırakır mı böyle kayınvalideyi.
Hem annesine erkek çocuğu ne kadar bakacak ki bu da laf :) Kadının bakımı gibi olur mu hiç.
Öyle bir anne olsun ki oğlu mal için değil, çok istediği için annesiyle ilgilensin. Ne kötü değil mi.
Şimdiye kadar nasıl kirada oturduysanız şimdiden sonra da oturursunuz. Eşin ev için huzurunu bozmaz bence.
Neyse zaten yazmamın gereği yok mesajım dikkate alınmamış sorularım havada kalmış :)

Son düzenleme:

şu dediğin öyle oturduki içime şimdi bunu hiç düşünmeye fırsat bulamamışım demek yada hiç aklıma gelmedi

evet 4 sene evlilik 1 yıl nişanlılık ve 2 yılda flört toplam 7 yıl ve ben evliyim ama ortadayım arkamı yaslayacak bir insan yok ve bomboşum

eve geldi annesinin dediklerini söyledi ve hiç bişi demedi bana demediki boş konuşuyor istediği kadar tehdit etsin bişi yapamaz sadece boşver dedi
ama benim böyle düşündüğümü yani ev için beni boşayabilirmi düşüncemi söylemedim çünkü konuşturmaz keser atar tamam yeter artık der sus saçmalama der ne yapmalı bilmem ki::çok üzgünüm:

canımya üzülme nolur eşini tanımadığım için yapar yada yapmaz diyemiyorum onu en iyi sen tanıyorsun ,sevgisini en iyi sen biliyorsn,

ister bağırsın ister cağırsın konuşmak istiyorum de ya konuşmam lazım nolur de ihtiyacım var konuşmaya de,

uzatmayacağım sadece bu konu beynimi kemiriyor ,sen benim kocamsın hayatta en çok sana güvenmeliyim bunun için benden vazgeçebilirmisin diye sor .

bide kaynanan ne diyor mesela karını boşamazsan evi bağışlarımmı diyor yoksa benimle ilgilenmezsen bağışlarımmı diyor buda çok önemli

bence eşinin bunu sana anlatması onun bunu önemsemediğini gösterir. eğer önemseseydi aman ev gidecek diye kara kara düşünür, başka bir sebep bulur boşanırdı bence. ama kalkmış anlatmış bide boşver demiş işte. kayınvaliden de bence blöf yapıyor. başka çocuğu var mı bilmem ama evi bağışlasa oğlunu iyice kaybeder. takılma bence bu olaya.:teselli:

Artik agzini acma zamanin gelmis de gecmis bile.

Bir an evvel icini kemiren bu kurttan kurtulmak icin, esini karsina alip konusmalisin. Annesinin cat kapi yapmamasi icin biraz uzaklasabilirsiniz de. Ev numaranizi degistirip, ssadece esinin cep numarasini arasin ki sen de rahatla.

Bölye cadi kaynanalardan da illalllah

böyle kaynanaların olma sebebi kocalardır,

eğer benim kocamda annesine ses çıkarmasa ,taviz verse oda beni bi kaşık suda boğar ama eşimden allah razı olsun asla ezdirmez beni,kaynanama durması gereken yeri hatırlatır.

eğer eşin aman anne bağışlarsan bağışla ya ,sen ne yapmaya çalışıyorsun dese bide eşimle böyle konuşma sen haksızsın dese zaten o kaynana bu kadar yapamaz ,
hep oğullarından yüz buluyorlar

Pardon daaaaa, siz kaç yıllık evlisiniz kuzum. Eşinizi hiç mi tanımıyorsunuz. Bir kadının eşim beni bu yüzden boşarmı acaba diye sorması çok ilginç geldi.
Kusura bakmayın ama eşiniz sırf bu sebepten sizi boşayacaksa buyursun boşasın, o adamla yapılan evlilikten zaten hayır gelmez.

bend takılmak istemiyorum belkide karını boşamazsan ve bana bakmazsan evi bağışlarım demiştir bilemiyorum
başka çocuğu yok eşim tek çocuk ayrıca 70 yaşında ve her hafta bişi bulur o kadar çok ki hangi birini anlatsam sizlere sayfalar yetmez
bu da son numarası evini koz kullanıp tehdit
önceden yok evi satar abimin yanına giderim yok evi satıp huzurevine gitcem yok bilmemne daha neler unuttuklarım olabilir çünkü hepsini hatırlarsam aklımı kaçıracağım
eşimde o ev benim benim çok emeğim geçti tabiki benim olacak falan diyor bende bu yüzden ev için beni terkedermi diye düşünmeden edemiyorum

ooffffff offfffff bıktım artık evlilikten nefret ettim herşeyden nefret ettim bu kadın ayesinde yaşlı insanların hepsi böyle sanıyorum bıktım artık

4 yıllık evliyim tabiki az çok tanıyorum fakat öyle şeyler oluyor ki insan 40 yıllık kocasını tanıyamıyor eğer araya para pul mal mülk girersede kardeş kardeşle kavga ediyor bu ise eşim bu soruyu sormam gayet doğal değilmi arkadaşım
ayrıca tanıyorum derim ama değişmeyeceğini kim garanti verebilir

canım benimya kendini boşuna üzüyorsun bence,

evi çok önemsiyor olması verdiği emekten ,senden daha çok istediğini sanmıyorum evi,ama neden kaynanan sana hakaretler ederken öyle seyirci kalıyor anlamış değilim.

sen olmadıktan sonra o evi napsın o evi seninle rahat birhayat için istiyor,olacak çocukları için istiyor,emekleri için istiyordur umarım,sana bu güveni verememiş olması ne kötü umarım sen yanılıyordursun

kaynanada satacak olsa önceki dediklerini yapardı çoktannnn satardı,

yemin ederim babannemde aynılarını bize yapmıştı ,babannem memlekette istanbuılda evi var annem gelin olduğundan beri o evdeler ben bildim bileli bize ne zaman kızsa çıkın evden evi satıcam der,

ama sadece lafta bizimkiler bunu hiç sorun etmediler sakin ol ,zaten kaynanan da boşamazsan satarım gibi bişey dememişki canım benim

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…