Kaynanam bebeğimiz olacak mı diye fal baktırmış

Afedersin b*k iyi niyetliler. Bizde tüp bebek deniyoruz. Negatiflerimiz de var biliyor kendisi. Bu zamana kadar biz söyledik olmadığını olumsuz olduğunu kendisi hiiiç sormaz. Bi derdiniz var mı bi ihtiyacınız var mı demez? Hep bana hep bana tarzında. Hep yalnızlığını, hastalıklarını ön plana atar. Hep o düşkün durumdadır. Kimse benim içimde şu genç yaşımda ne fırtınalar kopuyo bilmez. Sen yaşamışsın çocuklarının mürüvvetini görmüşsün, torunların olmuş. Sana neden üzülelim mesela?
Gerçekten sizin adınıza üzüldüm bu süreçte insan destek olmalarını bekliyorlar yaptıkları çok yanlış benimkilerde laf söylerler ara ara ama laflarını ağızlarına tıkarım. Aslında sorun kendi evlatlarından olduğunda belki okadar üstüme gelmiyorlar benim sureclerimj evimde yanliz sakın sakın geçirmeyi tercih ediyorum

Gerçekten sizin adınıza üzüldüm bu süreçte insan destek olmalarını bekliyorlar yaptıkları çok yanlış benimkilerde laf söylerler ara ara ama laflarını ağızlarına tıkarım. Aslında sorun kendi evlatlarından olduğunda belki okadar üstüme gelmiyorlar benim sureclerimj evimde yanliz sakın sakın geçirmeyi tercih ediyorum
Bizimde sorun oğlunda canım ama umrunda değil kaynanamın. Geçenlerde ne dedi biliyor musun x kişisi 10 kere tüp bebek denemiş 10.da olmuş pes etmeyin diyo. Tabi dedim içimden oğluna giren çıkan yok tedavide benim anam ağlıyor. Her işlem kadına yapılıyor. Manevi maddi hiç bi desteği yok biz deneyecekmişiz yılmadan. Benim sağlığım umrunda değil

Bizimde sorun oğlunda canım ama umrunda değil kaynanamın. Geçenlerde ne dedi biliyor musun x kişisi 10 kere tüp bebek denemiş 10.da olmuş pes etmeyin diyo. Tabi dedim içimden oğluna giren çıkan yok tedavide benim anam ağlıyor. Her işlem kadına yapılıyor. Manevi maddi hiç bi desteği yok biz deneyecekmişiz yılmadan. Benim sağlığım umrunda değil
Vala orası öyle canım ama benimkide bunları diyo takmıyorum sürecimi etkilemesine izin vermiyorum maddi anlamdada ben yeri geliyor onun herseyine koşuyorum yeri geliyor eşim çalışmıyor bu aralar sıkıştığız diyorum. Kaynanam anlıyor ama aslında bizim durum farklı biraz kaynanamin kuması var ve kayinpederimin bize. Harcama yapsın evlatlarına evine bol bol yapsin istiyor bir çok zamn o olmasaydı bende eşimin bütçesini düşünürdüm. Diyor ama evlatlarıma ortak var malesef diyor.bu konuda yardımcı oluyorlar yani

Haklısınız. Ruh halim hiç iyi değil zaten toparlayamadım. Kafamdaki srsler susmuyor bi de bu çıktı başıma
Zor hamile kalmış bir kişi olarak hislerinizi anlıyorum lakin korkarsanız isler yolunda gitmez bunu iyi bilin, akışa bırakın...

Merhabalar. Ağlamaktan uyuyamadm. O yüzden konu açmak istedim. İki negatifim var allah arttırmasın. Kaynanam da kötü niyetli değil ama kesinlikle düşüncesiz. Torun istiyor olsun istiyor haliyle olacak mı diye falcıya sormuş. O da olacak ama tedaviyle değil, kocakarı yöntemleri ile demiş. Dedim ki keşke hangi yöntem olduğunu da sorsaydın. Otu naneyi yiyip duramam madem sordun... Neyse , çok üzgünüm tedavideyken bunu söylemesi canımı sıktı zaten umudum tükenmek üzere. Belki de tükendi o da oradan çıkıp tedaviyle olmayacak demez mi, beni bi ağlama tuttu... Artık insanlar sabrım kalmadı. Ben şimdi bunları nasıl Hayatımdan çıkarayım? Üzgünüm çok üzgünüm. Fala inanmıyorum Allah nasip ederse olacak.. yani içimde bir yer de boşa mı para dönüyorsun hormon yiyorsun demeden durmuyor. .. neyse öyle işte dertleşmek istedim
Ben size bir şey diyim mi , ben tedavi görüyordum kimse bunu bilmyordu annem hariç tabiki eşim bide , eş ailesi bilmiyordu ve bana çok baskı yaptılar ,daha doğrusu kv bişeyler biliyordu benim durumumdan dolayı elitimin çocuğu olunca ailecek artık saçmalamaya başladılar ve üzerime gelmeye başladılar psikolojik baskı çok uyguladılar ve Birgün ben eşim ve kv kp. Oturuyoruz durup durup , inşallah size de verir Allah inşallah sizinde olur inşallah ……derken benim gözüm döndü eşimin yanında bas bas bağırdım ikisine Bıçak kemiğe dayandı dayanamadım çünkü. Artık yeter dedim bağırarak Allah’ın işine karışmayın artık dedim olacağı varsa olur olmazsa ucunda ölüm yok! Ben eşimi severek evlendim ve çocuk için biz evlenmedik dedim ne sanıyorsunuz ? Çocuk olmayınca boşanacakmıyız birbirimizi terk mi edeceğiz öyle mi düşünüyorsunuz dedim ? Ve herkes sus pus kaldı. Demek ki eşimde dolmuş içine atmış ki tepki vermedi bağırmama çünkü tedavi sürecim boyunca o bana çok destek oldu ağlama krizlerim , benim iğnelerimi onun yapması benim üzüntümü görmesi her akşam beni sakinleştirmesi herşeyime yardım etti herşeye şahit oldu 🙏🏼 eşler bizim en büyük destekçimiz kızlar gerçekten bazen çok sabırlı olabiliyorlar ..

Lütfen üzülme Kayınvaliden cahil eski kafalı demek ki fal severim ve çok güzel fal bakarım :) ama falsız kalma fala da inanma derler.. onu çok ciddiye alma eninde sonunda Allah’ın dediği olur.. vakti var .. sakin ol diyemem sana içinden geleni yap ben yaptım herkesin ağzını mühürledim. Tedavi sonucu aldığım kiloları bebek sanıp karnımı okşuyanı mı anlatayım , eltimin nispet yapıp çocuğumu kıskanıyor diye çıkarttığı pis lafları mı anlatayım .. kısır mısın diye soranları mı .. :) yalnız değilsin unutma ..❤️ bikere konuş tam konuş asla ağzını kimse açamaz bunu bil. Sen yapamıyorsan eşin yapsın konuşsun anasıyla ..

Vala orası öyle canım ama benimkide bunları diyo takmıyorum sürecimi etkilemesine izin vermiyorum maddi anlamdada ben yeri geliyor onun herseyine koşuyorum yeri geliyor eşim çalışmıyor bu aralar sıkıştığız diyorum. Kaynanam anlıyor ama aslında bizim durum farklı biraz kaynanamin kuması var ve kayinpederimin bize. Harcama yapsın evlatlarına evine bol bol yapsin istiyor bir çok zamn o olmasaydı bende eşimin bütçesini düşünürdüm. Diyor ama evlatlarıma ortak var malesef diyor.bu konuda yardımcı oluyorlar yani
En azından bi yerden destek görebiliyorsunuz bu güzel bişey canım

Merhabalar. Ağlamaktan uyuyamadm. O yüzden konu açmak istedim. İki negatifim var allah arttırmasın. Kaynanam da kötü niyetli değil ama kesinlikle düşüncesiz. Torun istiyor olsun istiyor haliyle olacak mı diye falcıya sormuş. O da olacak ama tedaviyle değil, kocakarı yöntemleri ile demiş. Dedim ki keşke hangi yöntem olduğunu da sorsaydın. Otu naneyi yiyip duramam madem sordun... Neyse , çok üzgünüm tedavideyken bunu söylemesi canımı sıktı zaten umudum tükenmek üzere. Belki de tükendi o da oradan çıkıp tedaviyle olmayacak demez mi, beni bi ağlama tuttu... Artık insanlar sabrım kalmadı. Ben şimdi bunları nasıl Hayatımdan çıkarayım? Üzgünüm çok üzgünüm. Fala inanmıyorum Allah nasip ederse olacak.. yani içimde bir yer de boşa mı para dönüyorsun hormon yiyorsun demeden durmuyor. .. neyse öyle işte dertleşmek istedim
Ay saçmalama be öyle şey mi olur fal tamamen uydurmasyon gaybı yalnızca Allah bilir. Kafanızı böyle şeylerle bulandırıpta tedaviden vazgeçmeyin. Belki de kayınvalideniz size koca karı şeyleri teklif ediyor siz istemiyorsunuz kabul edin diye böyle söylemiştir.
Koca tıp bilim yapamayacak fal ve koca karı şeyleri mi tutacak. Boşuna kendinize stres yapmayın. Streste olumsuz etkiler. Siz elinizden geleni yapın gerisini Allah’a bırakın

En azından bi yerden destek görebiliyorsunuz bu güzel bişey canım
Aynen canım. Yapmiyan yapmaz ama bende onlara çok yapıyorum ama altlı üstüluyuz ama beraber yaşıyoruz gibi kayınpederim Allah razı olsun beni çok sever emeğin çok var tirliyonlarimda gitse feda olsun sizin bir evladıniza yeterki olsun diye yani yine yapmiyan yapmaz ama inanın yine ısrarla konuşuyorlar ciddiye almıyorum.konu açıldığında muhatap bile olmuyorum susuyor Allah gönlünüzce verir inşallah

Aynen canım. Yapmiyan yapmaz ama bende onlara çok yapıyorum ama altlı üstüluyuz ama beraber yaşıyoruz gibi kayınpederim Allah razı olsun beni çok sever emeğin çok var tirliyonlarimda gitse feda olsun sizin bir evladıniza yeterki olsun diye yani yine yapmiyan yapmaz ama inanın yine ısrarla konuşuyorlar ciddiye almıyorum.konu açıldığında muhatap bile olmuyorum susuyor Allah gönlünüzce verir inşallah
Amin canım Allah hepimizin yardımcısı olsun. Evet yapmayan yapmıyor. Yapmak isteyen de gönül yapmak geliyor elinden onu yapıyor. Yapmak isteyen elinden geleni yapar. Lafı ile sözü ile bile yumuşatır ferahlatır kalbini. Keşke öyle insanlar olsa çevremde. Var yine de öyle insanlar ama tek tük

Amin canım Allah hepimizin yardımcısı olsun. Evet yapmayan yapmıyor. Yapmak isteyen de gönül yapmak geliyor elinden onu yapıyor. Yapmak isteyen elinden geleni yapar. Lafı ile sözü ile bile yumuşatır ferahlatır kalbini. Keşke öyle insanlar olsa çevremde. Var yine de öyle insanlar ama tek tük
Hepimiz icin inşallah size bir şey sormak istiyorum.ben 2 catlatma igenwsi oldum iki aşılama catlatma igesinin 14.gunu regl olurum bu ayda doktor değişikliği yaptım ve bu da klomenle büyütüp catlatma iğnesi uyguladı bugün catlatma ignesinin 16.gunu umutlanmak istemiyorum. Bu arada ilk defa klomenle büyütüldu yumurtalarim

Ben yıllarca uğraştım tüp bebek kadar insanı yıpratan hem manen hem madden hem psikolojik bi süreç olamaz isyan ediyorsun çevrene karşı tahammül kalmıyor. Kullandığın iğneler cabası. Bana son olarak doktorlar dedi ki yapacağımız tüm tedavi yöntemlerini kullandık artık beklemekten başka bi şans yok. Ve sana umut olsun güzel anne adayı şuan oğlum 4 yaşında kendi kendine oldu minik mucizem. Sana demem o ki kendini bırak Allah’a teslim ol bebek işi tıp ile açıklanmaz kimse bişey yapamaz tamamen mucize. Allah isteyen herkese nasip etsin 🙏🏻

Hepimiz icin inşallah size bir şey sormak istiyorum.ben 2 catlatma igenwsi oldum iki aşılama catlatma igesinin 14.gunu regl olurum bu ayda doktor değişikliği yaptım ve bu da klomenle büyütüp catlatma iğnesi uyguladı bugün catlatma ignesinin 16.gunu umutlanmak istemiyorum. Bu arada ilk defa klomenle büyütüldu yumurtalarim
Aşılama ile bilgim hiç yok biz direkt tüp bebek yaptık

Afedersin b*k iyi niyetliler. Bizde tüp bebek deniyoruz. Negatiflerimiz de var biliyor kendisi. Bu zamana kadar biz söyledik olmadığını olumsuz olduğunu kendisi hiiiç sormaz. Bi derdiniz var mı bi ihtiyacınız var mı demez? Hep bana hep bana tarzında. Hep yalnızlığını, hastalıklarını ön plana atar. Hep o düşkün durumdadır. Kimse benim içimde şu genç yaşımda ne fırtınalar kopuyo bilmez. Sen yaşamışsın çocuklarının mürüvvetini görmüşsün, torunların olmuş. Sana neden üzülelim mesela?
ay sadece benm kayınvaldem boyle zannederdım sızı o kadar iyi anlıyorum ki.. hep mağduru oynuyor en cok o hasta en cok onun kocası kötü en çok maddi sıkıntıyı o cekmıs. elindekilerin kıymetini bilmez iyiyi güzeli görmez hep şikayetçi edecek bi konu bulur bütün enerjını emer.. . bana sormasını beklemıyorum ama ogluna bari sor nasılsın diye.. bız hep onu dınlerız içimiz şişer sonra da der ki ben neden hiç aramıyorsun.. yanyana gelince yeterince içimi şişirir bi de telefonda gerek yok..

Üniversitedeyken oylesine fal baktirmistim. Annemle görüşmüyoruz. Falcı bana annen olecek sen cok uzuleceksin. Dedi. 2015 ti yıl. Yani 9 yil oldu hala ölmemiş. Falciya buyucuye ufurukcuye inanmak bu devrin isi degil. Tedavine odaklan ne yapilmasi gerekiyorsa elinden geleni yap. Verende alanda Allahtir. Rabbim en kisa surede emeklerinin karşılığını versin. Disaridan gelen olumsuz seylere kulagini kapat bu donemde lütfen

Ya tövbe tövbeeee hadi bi hata yaptın gittin falcıya böyle bir şey duydun madem niye gelip bunu sana söylüyor kendine saklasın gerçekten insan yaşamadan empati kuramıyor bu durumlarda zaten zor ve sancılı süreçler bunlar

ay sadece benm kayınvaldem boyle zannederdım sızı o kadar iyi anlıyorum ki.. hep mağduru oynuyor en cok o hasta en cok onun kocası kötü en çok maddi sıkıntıyı o cekmıs. elindekilerin kıymetini bilmez iyiyi güzeli görmez hep şikayetçi edecek bi konu bulur bütün enerjını emer.. . bana sormasını beklemıyorum ama ogluna bari sor nasılsın diye.. bız hep onu dınlerız içimiz şişer sonra da der ki ben neden hiç aramıyorsun.. yanyana gelince yeterince içimi şişirir bi de telefonda gerek yok..
Valla ben hiç aramıyorum içimden gelmiyor. Telefonda önceden arardım evlendiğimiz ilk yıl anne nasılsın derdim iyi derdi yani sen nasılsın yok. Sonra ben toparlamaya çalışırdım eee napıyosun diye yani düşün iyi diyo tok bi sesle bu kadar. Haaa dedim öyle mi ben seni bi daha arar mıyım aramadım. Halimi hatrımı bile sormuyor. Ona gidiyoruz konuşmaktan çayını kahvesini içmiyor eşim artık diyor ki anne bi sus da çayını iç sonra yine konuşursun diyor. Ondan çıktığımızda başım öyle bi doluyor ki.

Valla ben hiç aramıyorum içimden gelmiyor. Telefonda önceden arardım evlendiğimiz ilk yıl anne nasılsın derdim iyi derdi yani sen nasılsın yok. Sonra ben toparlamaya çalışırdım eee napıyosun diye yani düşün iyi diyo tok bi sesle bu kadar. Haaa dedim öyle mi ben seni bi daha arar mıyım aramadım. Halimi hatrımı bile sormuyor. Ona gidiyoruz konuşmaktan çayını kahvesini içmiyor eşim artık diyor ki anne bi sus da çayını iç sonra yine konuşursun diyor. Ondan çıktığımızda başım öyle bi doluyor ki.
ayy aynııı anlattıklarının hepsını yaşadım elti falan mıyız haberimiz yok 😂😂😂

Merhaba, kendinizi üzmeyin Allah'a sığının bol bol dua edin içinize ferahlık versin, falcı atıp tutmuş yani kaynananda merakından gidip baktırmış kötü niyetli değil bence ama bu tür şeylere inanıp gelip size söylemesi hiç hoş durum değil sizin için dua etsin Allah'tan istesin bu daha hayırlı olur.. Allah hayırlısını sağlıklısını kolaylıkla nasip etsin inşallah 🤲 bende tedavi yolundayim insanın hormonları değiştiği için ruh hali de değişiyor çok iyi anlıyorum sizi ama üzmeyin kendinizi dua edin

X