Kaynana - gelin bayramlaşma

Evet, kişiliğime de yakıştıramıyorum. Sanırım ailemden gelen öğretinin altında eziliyorum. Olsun sen yinede bi mesaj at, kocanın annesi vs vs

Kendi ailemden örnek veriyim. Bizim asiri toksik bir yengemiz var. Ortaligi birbirine katan, büyü müyü ile ugrasan, dizilere kötü karakter olacak bir tip. Ailede bir cok kisi, benim annem babam dahil, amcamin hatrina susutu, yine görmezden gelmeye calisti. Uzun sürü küslük ama olaylar da yasandi. Toksik insanlar altdan alindikca daha da sapitiyor. Onlardan kimse "ah ben bu katar kötülük yaptim, iyilik ile karsilik verdi" diye kendine ceki düzen vermiyor. O indan davranislari ile degistini kanitlamadikca uzak durmak en hayirlisi. Biz cocuklarimiza da örnek oluyoruz. Ben ailedeki toksiklerden uzak dururum. Kötülüklerini istemem, ama Allaha yakin benden uzak olsunlar. Bu konuda din de cok kullanir "aile de küslük olmaz" felan diye, ama size zarar veren insanlari da tolere etmek zorunda degilsiniz. Anneyse anneligini, büyüklügünü bilsin, bilmiyorsa da büyüyüp gelsin

Bende görüşmüyorum eşimin ailesiyle. Bayramlarda bile içimden gelmiyor. Nişan, düğün, balayı, evliliğin ilk senesi herşeyi mahvetti tamam ama dediğin gibi doğumda yapılanlar unutulmuyor. Bugün biraz yüz bulsa aynı şeyleri yine yapar. Bende eşime hiç karışmıyorum, o evlatları sonuçta görüşmek zorunda ama ben değilim.

Ne yapabilirsiniz yaptığınıza devam edin aynen devam birde kafaya takmayı bırakın kafanızı çıkarın bu konudan.Esimi doldururmu boşver bozulurmu boşver köpürürmü boşver bdv de konu açmayı boşver bunu yaparsanız yapabilirseniz gerçekten böyle mesafeli olmak konusunda başarmış olursunuz.Aksi takdirde kafanızda bu düşüncelerle durduğu sürece ne yaptığınızın önemi yok.Hala hayatınızın orta yerinde beyninizde oturmaya devam ediyor çünkü.

Öyle biriyle görüşmem konuşmam. Eşim istediği kadar görüşebilir annesidir atamaz ama bu durumda beni zorlayamazdı. Bence görüşmeyin

Ne yapabilirsiniz yaptığınıza devam edin aynen devam birde kafaya takmayı bırakın kafanızı çıkarın bu konudan.Esimi doldururmu boşver bozulurmu boşver köpürürmü boşver bdv de konu açmayı boşver bunu yaparsanız yapabilirseniz gerçekten böyle mesafeli olmak konusunda başarmış olursunuz.Aksi takdirde kafanızda bu düşüncelerle durduğu sürece ne yaptığınızın önemi yok.Hala hayatınızın orta yerinde beyninizde oturmaya devam ediyor çünkü.
Çevremin etkisinde çok kalıyorum sanırım. Benim verdiğim tepkiyi yadırgıyorlar ve daha da alttan almam gerektiğini söylüyorlar. O yüzden ikilemde kalıyorum böyle özel günlerde.

Çevremin etkisinde çok kalıyorum sanırım. Benim verdiğim tepkiyi yadırgıyorlar ve daha da alttan almam gerektiğini söylüyorlar. O yüzden ikilemde kalıyorum böyle özel günlerde.
Millet verir talkını yutar salkımı unutmayın.Sizin canınız yandimi sus diyenler altdan al diyenler konu kendileri oldumu dünyayı yakarlar.İnsanoglu budur.Kendi aklınızı klavuz edinin.Sizi o korur elalem değil.

X