Kekler - Pastalar Kayisili ve cikolata soslu topkek (resimli)

kek001lf2.jpg
yine yaptımm kuzzucumm

saol kuzucum beğenmene sevindim favori pastam oldu misafirlere yapıyorum yarın akşam misafirim var yine yapacam başka güzel tariflerin de var mıı bööyylee ver lütfenn tatlışımmm

saol kuzucum beğenmene sevindim favori pastam oldu misafirlere yapıyorum yarın akşam misafirim var yine yapacam başka güzel tariflerin de var mıı bööyylee ver lütfenn tatlışımmm

zaman buldukca yaptiklarimi ekliyorum canim bu aralar yogun calistigim icin ekleyemiyorum pek..ama basliycam yine eklemeye...

çok güzel duruyolarcokacimcoooken kısa zamanda bende yapıcam,tarif için saol canım

gerçekten çok güzel duruyorlar, hiç kayısılı bir şey pişirmek aklıma gelmei, ben de denemeliyim :)

canlarım aynı tarifi içinde kayısı olmadan yapabilirsiniz hem çikolatasınıda bir şırınga yardımıyla içine enjekte edin harika süpriz bi kek oluyor denemeye deger kolay gelsin

canlarım aynı tarifi içinde kayısı olmadan yapabilirsiniz hem çikolatasınıda bir şırınga yardımıyla içine enjekte edin harika süpriz bi kek oluyor denemeye deger kolay gelsin

cok guzel olur gercekten icine marmelat yada vanilyali sosda cok guzel oliur mutlaka oylede denemeliyim :))

once seker ve yumurtalari cirpin daha sonra sut yag vanilyayi karistirin....en son olarakta kayisilar un ve kabartma tozunuda koyup cok yavas karistirin...(cunku kabartma tozunu koyduktan sonra cirpmak kekin sonmesine neden olur)
ve kek kaliplarina 1 er kasik koyun firin tepsisine dizin ve 170 derecede pisirin....pistikten ve soguduktan sonra uzerine benmari usuluyle eritilmis cikolata ve pasta sekeri dokun...dolapta bekletin soguyunca icindeki kayisilarla cok hos bir tadi oluyor....

canım tarifte süt yazmışsın yoğurtmu olucak..
Bide bu tarifle kaç tane küçük kalıp doluyor..

kekleri yerken kağıttan ayırmada problem yaşıyormusunuz. sürekli kağıda yapıştığından bu tür pastaları yapamıyorum

malzeme listesinde yoğurt diyor yapılışında süt var hangisi kullanılmalı üstelik bunu tam tarifi uygularken farkettim.şansa yoğurt kattım artık hangisi olursa

yoğut la yapıyorum şimdi.çok güzel oluyor çok teşekkür ederim.hatta yarım kaşık katıyorum arasına fındık veya marmelat veya çilolata parçacıkları koyuyorum süper oluyooooooooo :lepi:

X