Kekler - Pastalar Kayisili ve cikolata soslu topkek (resimli)

Cok güzel görünüyor mehaycigim,
bu bardak unu kac gr. oldugunu yazarmisin, cünkü bardaklar herkesin farkli, bu yüzden tam tutmaya bilir.

ben geldimmmŞeniz
pastayı yaptım kızlar, yalnız yoğurdunu koymayı unutmuşum birde hazır çikolata sosu kullandım, pasta süsüm yoktu evde. ama yine de güzel oldu. bana yapılışı biraz zahmetli geldi ama tavsiye ederim çok lezzetli oldu a.s:asigim:
üşenmedim fotoğrafını çektim sizin için buyrun bakın canlarım:smiley-cool:

pastamapopm7.jpg

Cok güzel görünüyor mehaycigim,
bu bardak unu kac gr. oldugunu yazarmisin, cünkü bardaklar herkesin farkli, bu yüzden tam tutmaya bilir.

canim 200 225 ml bardaklardan olacak..normal su bardagi cok buyuk veya cok kucuk olandan degil...

mehayy tatlışımm bugün misafirime yapacaktımm etişemedim artık anneme misafir gelcek yemeğe ona yapacamm resmini de çekerimm eline sağlıkk kuzummm kaç gündürr aklımdaa

ben yoğurt yerine keke süt koyuyorum acaba kabarmaz mı kii benim kii süt mi koysam kii

mehayy tatlışımm bugün misafirime yapacaktımm etişemedim artık anneme misafir gelcek yemeğe ona yapacamm resmini de çekerimm eline sağlıkk kuzummm kaç gündürr aklımdaa
tamam canim bekliyorum fotoyu yapinca koy..
ben yoğurt yerine keke süt koyuyorum acaba kabarmaz mı kii benim kii süt mi koysam kii

canim tepsi kekine bende sut koyuyorum bazen guzelde oluyor ama bu kagitta kek oldugu icin belki cok yumusak olursa yerken dagilir bence yogurt koy buna...a.s.

pasta yaparken ben de bazen malzemesini eksik koyduğum olmuştu.
hatta bir keresinde inanmassınız.un u koymayı unutmuştum.
o yüzden tüm malzemeleri masanın üstünde hazır edip öyle başlarım yapmaya.
kağıtta keki ben de severim.yalnız ben yaptığım zaman piştikten sonra hamur kağıtlara yapışıyor.yani yerken kolay ayrılmıyor.
o yüzden artık yapmıyorum.
sebebini bulamadım bir türlü.nedeni kağıtlar olabilir mi,yoksa hamurunda mı yanlişlık var?
sizin de başınıza geliyor mu?

benmarii usulüyle eritilmişş çikolata nasıll oluyorr saol tatlışım tamam yoğurt koyarım daha yapamadık anneşimle börek yaptık oda güzel oldu bide güllaç yapacak annem ama perşembeye de misafir gelecek ona yap dedii kuzummm öyle iştee sen de yaptı mı diye merak ettinn sankii bi tonn konuştumm deill miiiiiiii :roflol:

benmarii usulüyle eritilmişş çikolata nasıll oluyorr saol tatlışım tamam yoğurt koyarım daha yapamadık anneşimle börek yaptık oda güzel oldu bide güllaç yapacak annem ama perşembeye de misafir gelecek ona yap dedii kuzummm öyle iştee sen de yaptı mı diye merak ettinn sankii bi tonn konuştumm deill miiiiiiii :roflol:

canim benmari usuluyle cikolata soyle eritilir...biz tencereye su koy kaynamaya baslayinca cikolatalari bir cam kap icine kir ve kaynayan tencerenin icine o cam kabi koy cikolatalar erimeye baslayacaktir :))

akşam yedik tadıı güzel olmuşş begenildii saoll yapamadımm sandımm öncede

X