kayinvalideniz hamileliginizde size ne kadar yardimci oluyor

valla kızlar aynı sorun bendede mevcut.7.ayımdayım daha dün akşam sordu doğum tarihi tam olarak ne zaman diye .neden sorduğunuda söyliyim.geçen aksam aradı kayınpeder eşime soruyo ağrısı varmı şişleri geçtimi diye.bende eşime dedim babanmı soruyo benim ağrılarımı emin ol kanamam falan olursa babana sölicem dedim.bu kadar zaman oldu daha bişeyin eksikmi diye sormadılar.yanında birileri varken ben örüyorum falan diye söyleniyo ama insan bi söyler dedim kızım ben şunu aldım yada alıyım der dedim.benim akıllı kocamda bunları annesine sölemiş.düşünün bu konuşmayı yapıyoruz ertesi gün akşam kadın arıyo beni nasılsın dogum ne zaman neler aldınız.bana söylede ne lazımsa ben alayım diyo.bende bişeye gerek yok ben herşeyini aldım dedim.kalktı diyoki çekinme söyle ne lazımsa alalım.o kadar sinir oldumki akşamdan beri sancım var.tabi anladığınız gibi eşimlede papaz olduk.konuşmuyorum akşamdan beri.off nolcak böyle hiç bilmiyorum.

canım bunalrın hepsii aynı snaırım baksana bizlere destek olucaklarına köstek oluyolar..

say say bitmez neler neler.
Benim en sinir olduğum nokta ise, kendimi durduramıyorum onlara kızmaktan. Sonuçta anne piskolojisi çocuğada yansıyor. Bu sebeplerden dolayı umarım ki evlatlarımız huysuz olmazlar. Allahtan dileğim; Anne ve Babasına bağlı hayırlı evlat olmalarıdır. Neyse hakkımızda hayırlısı:

Son düzenleme:
elcıgımvalla hayırlısı diyelim ben ilk hamileligimdede bunlardan çektim şimddie aynı valla degişen bşi yok... benim annem oglumun üstüne çok düşer.. bi dedigini eksik etmes ... ben ogluma kızım annem ve abbam bana kızarr bana ondan için laf söletmesler.. o evin herşeyii sankii ... ama ötekii tarafıı sorucak olursan hiçç umurlarında deil.. oglumu anca sinir ederler.. kaynanamın aldıkları sayılıdır.. kaynatam hiçç bilmers saten öle bişiler...ama gel görkii yinede kan çekio babenne de babanne dedikçe uyus oluyom....

Merhaba kızlar,
Ben hamile değilim ama bende çoook dertliyim kayınvalidemden. Eşimle 5 aydır bebek istiyorduk olmadı, doktora gittik bana mükemmel bir anne adayısın hiçbir sağlık sorunun yok dedi, eşimin sonuçlarını görünce suratı değişti çok az spermi varmış doğal yoldan olmaz ancak aşılama olur dedi. üzüldük tabi bir de işyerimiz istanbula taşınacak bebeği tam ertelemeye karar vermiştik şimdi ertelerseniz ilerde tüp bebekten başka şansınız kalmaz dedi doktor. herneyse gelelim kayınvaldeye! bu durumu öğrendi hiçbir tepki vermedi hep böyle artık sorunlu oluyor dedi, bana kızım üzülme falan diyip sıcak davranmasını beklemiştim ama nerdeee! babası tuttu ne dedi biliyormmusunuz, benim iki tane oğlum var bana yeter torun olmasa da bizim için olur dedi! bunu oğlunu teselli etmek için söyledi belli ama beni ezdi geçti! çok soğuklar bana karşı gerçi kendi oğullarına karşıda öyleler acaip bir otorite kurma eğilimi var üzerimizde. sehercim sen bana yardımcı olmuyor diyorsunya, olmasın canım, benimki ben nişanlıyken ev taşınırken geldi yardım etti, annem rahatsızdı ankaradaydı gelemedi diye bir surat astı batsın onun yardımı dedim. ben senelerce yalnız yaşadım 4 kez ev taşıdım tek başıma kimsenin yardımı olmadanda yapardım, şükür iyi kazanıyorum tutardım bi kadın yaptırırdım gözüme sokar gibi yapacaksa keşke hiç gelmeseydi yardıma. ev aldılar oğullarına kaç kez başımıza kaktılar biliyormusun, en son bi tanıdığımıza kira vermiyorlar bari para biriktirselerdi demiş, ev aldılar ama eşya düğün hepsini biz yaptık. yemekli içkili düğün istediler üstelik eşim benden epey az kazanıyor. ben hiç sorun etmedim ama onlar beni ailemi ve işimi bir türlü beğenemediler gitti. açık açık söylenen birşeyler yok ama sürekli laf sokmalar sürekli imalar. birde kayınvalidem fazla hamarattır aklını fikrini ev işi ve yemekle bozmuş, öğretmenmiş az çalışıyormuş benim 12 saatim evin dışında geçiyor. sürekli ben şöyleydim ben böyleydim diyip duruyor. tatile gidecek olduk biz gitmedik hiç evlendiğimizde biriktirmeyi tercih ettik diyor. bize gelirken her seferinde sülaleyi toplayıp gelmek istiyorlar. ben onlara öyle sevgiyle yaklaştımki hiç bir art niyetim yoktu ama iyice soğuttular kendilerinden. artık geçmiş olsun. kendi oğullarına yapıyorlar haberleri yok!

CADIARZUkızlar bişey söliyeyimmi gölge etmesinler başka ihsan istemezzzzzzzzzz:sm_cool:

çido canım gerçekten seninkilerde zor şeylermiş.. allah yardımcın olsun canım... ama benim bi arkadaşim vardı onunda eşinde sperm aksikligi varmış ama bi çocukalrı oldu tutut yanii.. inşşalalh allahım siiznde yüzünüze güler canım.... aynı ben gibi sende canım bende 4 kes ev taşıdım..hep kendim topladım iki evide tek başima kendim temizledim onlar bana bi yardım eder mi die sormadı bile... allah ıslah etsin işte...hep kendlerini düşünüyolar canım işte ... bis sankii bi ananın evladı deiliz .. kendilerii hiç gelin olmadı el kapısına gitmedimi ben bimiyom ... günün briinde bizim elimize düşücekler.. ama yaptıkalrına bakk... ogün bana düşerse bana bıraktıklarını ona versem bend ebi dk. barınamaz ama benim ailem okadar ii bi aileki bana bu kötüü niyetii ögretmedii vicdan denen şeyy bizde çok ii besleniyoo.. dua etsinlerki...

CADIARZUkızlar bişey söliyeyimmi gölge etmesinler başka ihsan istemezzzzzzzzzz:sm_cool:

kışcıgım haklsıın işte bend edogumdan sonra öle dicem onlara gölge etmeyin dicem sanki bu zaman kadar sizmi vardınız benim yanımda yormayın kendinizi bu kadar dicem alıştırmadınız beni böle dicem ben kendi işimi annemle ve eşimle birlikte yaprım dicemm bebekelrim dogunca.. sonuçta onları ben sizden daha ii düşünüyorum dicem...klava:

Sehercim bu söylediginde o kadar haklısın ki..Aynı lafları ben de cok soylemek istiyorum ama işte sadece istiyorum gibime gelior..Ailelerimiz bizi b konuda o kadar saygılı yetiştirmiş ki biz buyuklerimize ne yazık ki saygısızlık edemiyoruz..Aslında hakedene hakkettigi gibi davranabilmeyi bende cok isterdim..Ben eminiim bebegim dogduktan sonra onun oglumu kucagına alması bile cok agır gelicek..Ama ne yazık ki bisey diyemicem diye de korkuyorum...

yoo canım kucgına alır benim yanımda kalamas niçin güveneyim ben ona bana güven vermediki...öper koklar okadar ama başka bişi olmicak..

yoo canım kucgına alır benim yanımda kalamas niçin güveneyim ben ona bana güven vermediki...öper koklar okadar ama başka bişi olmicak..
Yani eger bende sizde kalıcam yardım edicem derse yok gerek yok diyebilirsem ne mutlu bana..Ama işte ben hep boyle dicem derim ama genelde diyemem..Yani nasıl diyecegimi bilemiyorum sanırm..O zaman gelsin gorucem heralde durumu..İnsallah kimseye sormadan gelip yerleşmez benim eve..

benimkii kimseye sormadan yerleşemes ...yaa bide bizim aramız açıkya biraz ondan dolayıı ben pek ilgilenmem bana yaptıkları yüzünden oda suçunu bildigi için bana bişi diemez ama diceginide ardına koymas hemen söler yanii.. bişiden aşagı kalmas egerki kalmak isterse bend ebir bir derim düşündüklerimi annem kalıcak valla bnim yanımda eşimede söledim bunu... oda hak verio.. sanki onlarmı vardı benimö yanımda hep.. bikere arayıp nasılım die sormamış gelip gitmiş yanıma ihtiyacımı sormamış hiçç umrumda deil valla..

benim kayınvalidem 2 numara.onlara gittiğimizde hal hatır sorar okadar 7.ayım bitti daha birgün arayıpta nasılsın hamileliğin nasıl gidiyor diye sormadı.bende artık onu aramıyorum.dediğim gibi onlara gittiğimizde hal hatır soruyoruz okadar.dogumdada sadece gözünaydına gelir sanırım.okadar.yanımdada inş annem kalacak.

aman boş ver eminecigim en iisi sonra onlarıda başımıza kakmaya çalişirlar... annelerimzi yeter bize onları allah başimizdan eksik etmesin..

ben size bi o lay anlatayim.....bi gun kaynanamdayim ve kaynanamin bi arkadasi ucumuz oturuyoruz(daha yeni evliyim cocugum yok yani)neyse birinin gelinine hamile iken hic yardimci olmamasi konu,,benim kaynanamda dediki---aaa benim gelin hamile olacak gider isini yaparim elimemi yapisir ne olcak agir ayak olur yazik ----dedi.aradan bi kac ay sonra hamile kaldim ve kadin 9 ay boyunca bir kere oyle bisey demedi bana,,gerci desede istemezdim ama dusundumde acaba niyeti yanlizca hava atmakmiydi,,,,bazen aklima gelir cok gulerimsırnaşık şeysırnaşık şey

Kızlar desenize aranızda en şanlısı benim. Benim kayınvalidem iki hafftalığına Akçaya tatile gitti. Dün aradı 'Kızım valla tam bana ihtiyacın olduğu zman ben tatile gittim . geleyim hemen bana gel ' dedi. Mutfaktan tiksindiğimi ve mide bulantımın cok olduğunu biliyor.Evi mudanyada. şimdi dört gözle onu bekliyorum. Hazır yemek yiyip deniz havası almak için. Ama şuda varki kayınvalidem sadece hamile olduğum için yapmıyor bunu altın günlerimiz olduğunda da gelir camlarımı siler perdelerimi yıkardı.sırnaşık şeyUtanıyorum söylemekten ama yapma diyorum yapıyor e bende ozaman amenna yani:roflol:

arkadaşlar benim kayin validem hiç gelmedi annem ve ablam geldi ve kizim şu anda 20 aylık kapimi bile açmadi ama biz her firsatta gidiyoduk ama şimdi gitmiyorum eşim gidiyo

Sanirim kayinvalidelerin hemen hemen hesi gelinlerine karsi bi hal icerisindeler ictenlik yok birsey yok,bende ayni seyi yasadim A.B.D yasiyorum kndi annem vize alamadigi icin dogumuma gelemedi malesef,kayinvalidem gelsin istedik cunku burda yardim alacagim kimse yok hanfendi gelmemek icin bindereden su getirdi ve sonuctada gelmedi,tabi kendi kizi olsaydi kosa kosa gelirdi hanfendi ama allah oyle buyukku yardim ediyor insana bebegimi 5 agustosta dogurdum sadece esim vardi yanimda herseyinde ustesinden geldim.. sonucta allah buyuk bugun bana yarin ona...ama hepiniz cok sanslisinizki kendi anneniz yaninizda kiymetini bilin sevgili arkadaslarim.. inanin cok kotu bir duygu hamileligimin bile tadini cikartamadim,lohusaligimda 3 gun evle ilgilenmek zorunda kaldim...

benimkinden gelecek yardım allahtan gelsin, üstümüze saldırıp huzursuzluk çıkarmasınlar başka bişey istemem, siz yine iisiniz kızlar, canınızı sıkanlar eşinizin birinci dereceden akrabaları hiçolmazsa , ben bi de üvey kayınpeder,üvey görümce, sözde öz teyze ve anneanneleriyle uğraşıyorum,kayınvalidem de hayatı boyunca olduğu gibi öksüz oğlunun ezilmesini seyrediyor,torunu olacakmış ne gam,ancak kapris yapmayı bilirler daha kapımın yolunu bilmezler...ooofff of, hamile kaldığımı öğrendiğimde bu aileye çocuk mu doğurulur diye aldırtmaya kalktım,masadan döndüm kıyamadım meleğime ama tahmin ettiğim gibi hamileliğim de burnumdan geldi,eşleriniz sahip çıkıyorsa ne mutlu size,beterin beteri var boşverin gitsin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…