kayınvalidemi sevemiyorum..(görümcemide)

örnek geçenlerde bize gelmişler çocuklara abur cubur getirmiş verdi çocuklar yedi neyse daha bir şey demedi...aradan 3-5 saat geçti eşim geldi ,eşim gelir gelmez torbasından börek ile meyve getirmiş oğlunun yanında bana veriyor..oğlunun yanında veriyorki getirdiğimi görsün diye...

geçenlerde çocukların ayakkabılarını yıkamıştım serdim kurusun diye ,ta bebeklikten bu yana olan ayakkabıları ama 5 tane falan var belki ..birbirlerinkini giyiyorlar çünkü ..neyse demesinmi bizim çocuklara ne kadar çok ayakkabınız var ,benimkinden bile fazla..bu arada geçen gelişinde genç kızların giyeceği türden çizme giymiş ,her gelişinde çeşit çeşit giyinir..
yinede yok diyor.

kendim tasarruflu bir insanım ,aldığıma alacağıma dikkat ederim..geçenlerde eskimiş yorganım vardı bunu atıp yenisini almak gerek dedim ,attığım yok ama şimdi almayın çocuklar işer bakarsın ,idare et ,durumunuz düzelince alırsın diyor...oysaki aynı yorgandan 2 tane kendisinde var hiç kullanmamış..bu kadın beni kıl ediyor..ya

kendisi 70 yaşında var ,canının istediğini alır ,bize gelince almayın idare edin diyor..
biz evlenirken yabancı gibi düğüne gelip karı koca 1 er tane bilezik taktılar.onun harici hiçbirşey yok..ama kendinin meğer 40 yıllık bileziği duruyormuş..her ay köşeye altın koyuyorlarmış..sonradan öğrendiklerim...

ya bir bir yalanları ortaya çıkıyor,o zaman kadını sevemıyorum daha beter nefret ediyorum ondan..görümcemde evlenmemize vesile oldu,ucuza malettiler herşeyi,istediklerimin yapılmasına engel oldu,her işe çomak soktular ,evlendik binbir türlü laf soktu bana Allah şahidimdir ki ben ona birşey yapmamıştım..yapsam anlarım ama yapmadım..o yüzden ne kayınvalidemi ne görümcemi sevemiyorum...

ama kızı için aynı şeyleri düşünmüyor hatta kocası sigorta yapmıyor diye kızıyor benim için olsa istermiydi?

çalışmayı düşünüyorum demiştim görümcem çocukları kreşe ver o zaman demişti..kendide annesine diyormuşki anne çalışırsam bizim çocuğa sen bakarsın...bizimkini kreşe layık gören görümcem her nedense kızına annesinin bakmasını istiyor..

bakın anlatsam tüm yaptıklarını çoğu kişi eve sokma falan der buna eminim..görümcem bana hep laf sokar dururdu.bigün kayınvalidemle paylaşayım dedim kadın kızını savundu ben ağlıyorum ama bu arada..neyse eşimde ordaydı bana demesinmi böyle yaparak kardeşlerin arasını bozacaksın...diye..

bize sık gelirler ,gelmeselerde herşeyden haberleri olur maalesef benim ailem burda değil,onlarla bir şekilde görüşmek zorunda kalıyorum..zaten gelmesemde geliyorlar...geçenlerde görümcemin işi düştü benden yardım istedi ,inanın yapıp yapmamak konusunda tereddütte kaldım çünkü iyiliği hiç hakedecek insan değil,neyse ben iyiliğimi yinede yaptım...dayanamayarak..Allahtan korkan insanım ben..onlar gibi inanıyor numarası yapmıyorum..

kayınvalidem bir günde bana kızım beğendiğin varsa al demedi,beğendiğimede hep karıştı ,onunla her alışverişe çıktığımda inanın hep alacağımm aldığımı şaşırıp,onun müdahalesi yüzünden çok gevezedir,hiç susmaz,rezil bir şekilde döndüğümü çok bilirim...eşime sorsan annesi geveze değilmiş benim annem gevezeymiş..

bana düğünü zor yaptılar oda kuranlı cami düğünü , düğünde yiyecek verildi kadın düğünü bırakmış artan peçetelerin peşine düşmüş,alıp onları evine götürmüş bize sadece 2 paketmi ne verdi..dilenci gibiler...sonra düğün çıkışı kaynımın çocuğu huzursuzluk ediyordu bizimle gelmek istiyordu kayınvalidem demesinmi ,onlar yatmaya gidecekler ,kalabalıkta yerin dibine girdim sanki...

görümcem 2.çocuğum olacağını duyduğu anda önce kahkaha patlattı ardından güleyimmi ağlayayımmı bende karar veremedım falan dedi...ilk çocuğumda görümce cinsiyetini söyleyince çocuğumun bana demesinmi karşı cins çocuğun cinsiyetini söylerek ....haberin olsun senin kayınvaliden .....çocuğunu daha çok seviyor...yaptıklarını anlatmam mümkün değil...daha nice laflar..

canım bence de ortada abartacak bir durum yok.sen bi kere sinir olmuşsun,her laf batıyor o yüzden.çocuklara abur cubur getirmesi,tutumlu olun demesi sorun değil ki.böreği oğlunun yanında çıkarması saçma olmuş ama 70 yaşında zaten yavaş yavaş çocuklaşmaya başlayan bir kadından çokta mantıklı hareketler beklememek lazım.
üstüne başına alması,kenara altın atması seni ilgilendiren şeyler değil.onlar zamanında biriktirmiş,harcamamış,şimdi harcama zamanları.bunu eleştirmek geline düşmez.(ama düğününüze yardımcı olmamaları yanlış tabi.ayrıca camide düğün istemiyorsan keşke o zaman kabul etmeseydin.seneler sonra içinde biriktirmektense zamanında tepkini koymuş olurdun.)
anladığım kadarıyla anne kız biraz patavatsız.zaman zaman sinirlenmeni anlayabilirim ama bu kadar hırslanman abartı olmuş.
dip not:her ikimizde çalışıyorken annem benim değilde gelinin çocuğuna baksa ne yalan söyleyeyim bozulurum.kaydirigubbakcemile

bende k.validemi sevemiyorum ama
kendimi zorlamıyorumda..
ilk başlarda çok zarar verdi bana..
şimdi zararsız ama artık ne fayda..
ne yapsa yaranamaz bana..

arkadaşım başından sevmediğin prüzlük yaşadığın biriyle ielrde de anlaşamassın malesef eşinin hatrına katlanıcan ve yeri gelincede yüzüne söylücen bişeyleri bazıları öyle anlıyor malesef

herkes çektiğini bilir, tabiki burdan yazılanlarla sizi yeterince anlamak mümkün değil ama
bence ortada öyle çokta büyütülecek bir şey yok . sanırım daha evvel başka tatsızlıklar yaşanmış,
kayınvalideniz ve görümcenizden soğumuşsunuz şimdi ne deseler ne yapsalar batıyor...
belki kötü niyetli yada değil siz onlara karşı önceki mevzualrdan dolayı ön yargılı yaklaşıyor olabilir misiniz acaba?

Son düzenleme:
X