kayınvalidemi sevemiyorum..(görümcemide)

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
arkadaşlar kayınvalidemi sevemiyorum..ama nedenleri var..ona karşı o kadar doluyum ki anlatamam...hep taktik uyguluyor her lafında bir ima...gerçekten beni rahatsız ediyor sözleri ve davranışlarıyla ama bende ona göre davranıyorum artık hakettiği gibi...

örnek geçenlerde bize gelmişler çocuklara abur cubur getirmiş verdi çocuklar yedi neyse daha bir şey demedi...aradan 3-5 saat geçti eşim geldi ,eşim gelir gelmez torbasından börek ile meyve getirmiş oğlunun yanında bana veriyor..oğlunun yanında veriyorki getirdiğimi görsün diye...

geçenlerde çocukların ayakkabılarını yıkamıştım serdim kurusun diye ,ta bebeklikten bu yana olan ayakkabıları ama 5 tane falan var belki ..birbirlerinkini giyiyorlar çünkü ..neyse demesinmi bizim çocuklara ne kadar çok ayakkabınız var ,benimkinden bile fazla..bu arada geçen gelişinde genç kızların giyeceği türden çizme giymiş ,her gelişinde çeşit çeşit giyinir..
yinede yok diyor.

kendim tasarruflu bir insanım ,aldığıma alacağıma dikkat ederim..geçenlerde eskimiş yorganım vardı bunu atıp yenisini almak gerek dedim ,attığım yok ama şimdi almayın çocuklar işer bakarsın ,idare et ,durumunuz düzelince alırsın diyor...oysaki aynı yorgandan 2 tane kendisinde var hiç kullanmamış..bu kadın beni kıl ediyor..ya

kendisi 70 yaşında var ,canının istediğini alır ,bize gelince almayın idare edin diyor..
biz evlenirken yabancı gibi düğüne gelip karı koca 1 er tane bilezik taktılar.onun harici hiçbirşey yok..ama kendinin meğer 40 yıllık bileziği duruyormuş..her ay köşeye altın koyuyorlarmış..sonradan öğrendiklerim...

ya bir bir yalanları ortaya çıkıyor,o zaman kadını sevemıyorum daha beter nefret ediyorum ondan..görümcemde evlenmemize vesile oldu,ucuza malettiler herşeyi,istediklerimin yapılmasına engel oldu,her işe çomak soktular ,evlendik binbir türlü laf soktu bana Allah şahidimdir ki ben ona birşey yapmamıştım..yapsam anlarım ama yapmadım..o yüzden ne kayınvalidemi ne görümcemi sevemiyorum...

• Konu Sahibi EU1

usbi merhaba öncelikle tamamen haklısın kayınvalidenin yaptığı çok yanlış galiba senle yarışmaya uğraşıyo gibi geldi kıskançlık var malesef genelde kayınvalideler böle onları değiştiremeyiz bisde değişemeyis onun için eşlerimizi seviyosak sevmek zorunda değiliz ama saygı göstermek zorundayız (bu arada ben çoğul yazdım ama çok şükür benim kayınvalidem bana annem gibidir bizim için herşeyin en iyisini yapar)sen yapılanlardan çok rahatsız olmuşsun eşinide üzmeden araya mesafe koy derim canım allah kolaylık sabır versin kendini fazla yıpratma üzme allah bağışlasın çocukların var ne güsel işte keyfine bak senyerimseniben

• Konu Sahibi EU1
sevmek zorunda değilsin zaten
cicikız gibi davranma onlara
sevmediğini bilsinler
ama saygısızlık boyutunda değil tabi
mesafe olsun aranızda

• Konu Sahibi EU1
canım sevmeyebilirsin
saygını bak esirgemiyosun ne güsel
o degismez sen kendini bozma..

• Konu Sahibi EU1
canim cogu kaynana gorumce genelde gelinini hor gorur
bunlar tam tersine seni kiskaniyorlar
araya biraz mesafe koy soguk davran sende

• Konu Sahibi EU1
sevmeyecek kadar da bi problem yok ortada bence
ne kayınvalideler var
senin ki melek kalır
ne olursa büyüğündür eşinin annesidir
saygı göstermen gerek a.s.

• Konu Sahibi EU1
sevmeyebilirsiniz mesafeli olun
pek görüşmeyin

• Konu Sahibi EU1
Kayınvalideni sevmek zorunda değilsin
Görümcenide değilsin.
Onlarda seni sevmek zoruda değil.
Kocanla anlaş yeter sana, fazla kafana takma derim.şakkıdı
Çoğu kaynana böyledir.

• Konu Sahibi EU1
kim bayılıyo ki kayınvalidesine gamyoncuiremsu
sevmek zorunda değilsin eşinin annesi gereği saygı duymalısın
70 yaşındaymış ya anla yaşlılığına ver yaptıklarını..

ama gerektiği yerlerde cevap vermelisin yoksa çok ezerler
oğlu gelince sana börek vermesi aa şimdi mi aklına geldi vermek filan deseydin
yada niye beklettin şimdiye kadar deseydin

canım çok da kızacak bir durum yok gibi geldi bana ya oturup oturup eşinin yanında börek vermesi dışında işte eski insan onu reklem edecek oğlunu düşünüyormuş gibi olsun diye herhalde ama diğerleri birşey değil ya nice kayınvalideler var sen sinir olma kendini yiyip bitirme boş yere çok sık gelip gitme misafir gibi git gel yüz göz olma bence.

keşke eşinin yanında börek verdiğinde "anne neden geldiğinde vermedin" deseydin...
ya da buna benzer bir şey..rezil olsaydı oğlunun yanında..

Çoğu kişi sevmiyor zaten.Sevmek zorunda da değil.Ama eşinin annesi ve saygı göstermek zorundasın.Bu yaptığı her şeyi kabullenmek değildir.Gerektiği yerde yanlışını yüzüne vurup,hatasını görmesini sağlamak gerek.

cnm kaynana sonuçta eşinin annesi...itici hareketleri var..niye böyle böyle yapıyorsun anne desen üste çıkar kesin..onun için görmemeslikten gel..demek kolay biliyorum her hareketi şimdi sana batıyor..ama neyapasın düşündükçe kendini yer bitirirsin..hem yaşlıymışta baya kaynanan,boşuna dememişler yaşlandıkça insan çocuklaşır diye..

Bende sevmiyorum kayınvalidemi hemde hiç sevmiyorum... Bunun için o kadar çok nedenim varki birini anlatmak istiyorumm.. Görümcemin kocasıyla benim eşim ortak iş yapıyorlardı. Sonra görümcemin kocası kendi rızasıyla parasını alıp ayrıldı.. Eşimin işleri çok iyi gidiyordu durumumuz süperdi... Geçen sene bir dükkan daha açtık ama malum kriz işler pek yolunda gitmedi ben bunu kayınvalidemle dertleşiyim dedim bana demezmi Allah şaşırttı işte diye.. Ya bu lafı bir anne evledı için söylermi.. iyiliğimizi hiç istemez gibi sanki sevinmiş gibi...İşte bu ve bunun benzeri bir çok olaydan dolayı bende sevmiyorum.....

Canim bence sen bosu bosuna kendini sinir ediyorsun....

Sen Kaynana görmedin bence, neler var neler seninki yaninda solda sifir kalir vallaha...:1shok:

Ayrica Kaynananin söylediklerini kendi annen söylemis olsa, mesela kizim paranizi tutun ne gerek var yeni almaya falan eminimki bu kadar sinirlenmezdin....her lafin altinda art niyet aramamak lazim, belkide gercekten iyligniz icin söylüyor....yerimseniben

Bosver arkadasim duymayi ver görmeyi ver bazi seyleri, esinle iyimisin?

Iyiyim diyorsan tamamdir daha ne?? Kimse kimseyi sevmek zorundada degil ayrica...:teselli:

benimkide seninkine benziyor biraz. eşim babasının yanında çalışıyor (az bir maaşla). aldığım herşeyi sorar. bu ne zaman alındı kaça pahalı. bnde kısa cvplar verip konuyu deiştiriyorum. ama kendilerien marka mağazalardan giyyinirler. bn nerde ucuz var onu ararım. maaş yetmiyo deyincede oturup hesap yapar nasıl yetmiyor diye. ne yapayım ben

valla bende cok abartilcak bi durum göremedim maalesef..insan bi kere kil kaptimi gider öyle..bence sizinde öyle olmuş..ister istemez her lafinin ardinda bişey ariyorsunuz..

mesela o abur cubur getirdigini günü ele alalim..çocuklara bişey getirmeyip,sadece ogluna getirse tamam..ben olsam ne güzel cocuklarima bişey almiş babannesi derdim..börekleri sonradan vermiş,önceden vermiş ne olcak..onun böreginemi muhtacsiniz?

kari-koca 1'er tane bilezik takmiş ama heray kendisi kenara altin atiyormus..valla sükredin bilezik takmiş..milletin kayinvalidesi takmayi birakin,gelinin tüm altinlarini alip kaçiyor..

bunlari sizi yadirgamak için söylemiyorum..sadece olaylara iyi tarafindan bakmaniz size daha iyi gelir diye söylüyorum..kötü tarafindan bakmak sadece sizi yorar..baska kimseye ziyan vermez..sevmek zorunda degilsiniz ki kimseyi..sayginizi gösterin yeter ki gösteriyormussunuz zaten..ee tamam gerisi boşverin gitsin

bunların hepsi böyle inan...sen onun öz kızı değilsin ki içi sana yansın....boşver takma kafana değmezler bile,sen eşinle mutlu olmaya bak,arayada mesafeni koy...şakkıdışakkıdı

canım sevmek zorunda değilsin ama saygı göster.Biraz politik ol.zaten 70 yaşında demişsin.yaşlı bi kadın.boşver sen kafana takma.eğer kafana takarsan bu sefer hem evliliğin etkilenir hemde eşinle aranızdaki muhabbet etkilenir.evinin kapısından içeri hiç bişey sokma ne kayınvalideni nede başka bi konuyu.bu senin ailen içinde geçerli.bırakın kapı dışında kalsın bütün lüzumsuz konular.kocanla arana hiç bişey sokma.eviniz sizin yuvanız,bırakın o sımsıcak yuvanız sizin sevginizle güzelleşsin... geri kalan herşey inan bi koca yalan.sevgiyle ve sağlıkla kal....

ama kızı için aynı şeyleri düşünmüyor hatta kocası sigorta yapmıyor diye kızıyor benim için olsa istermiydi?

çalışmayı düşünüyorum demiştim görümcem çocukları kreşe ver o zaman demişti..kendide annesine diyormuşki anne çalışırsam bizim çocuğa sen bakarsın...bizimkini kreşe layık gören görümcem her nedense kızına annesinin bakmasını istiyor..

bakın anlatsam tüm yaptıklarını çoğu kişi eve sokma falan der buna eminim..görümcem bana hep laf sokar dururdu.bigün kayınvalidemle paylaşayım dedim kadın kızını savundu ben ağlıyorum ama bu arada..neyse eşimde ordaydı bana demesinmi böyle yaparak kardeşlerin arasını bozacaksın...diye..

bize sık gelirler ,gelmeselerde herşeyden haberleri olur maalesef benim ailem burda değil,onlarla bir şekilde görüşmek zorunda kalıyorum..zaten gelmesemde geliyorlar...geçenlerde görümcemin işi düştü benden yardım istedi ,inanın yapıp yapmamak konusunda tereddütte kaldım çünkü iyiliği hiç hakedecek insan değil,neyse ben iyiliğimi yinede yaptım...dayanamayarak..Allahtan korkan insanım ben..onlar gibi inanıyor numarası yapmıyorum..

kayınvalidem bir günde bana kızım beğendiğin varsa al demedi,beğendiğimede hep karıştı ,onunla her alışverişe çıktığımda inanın hep alacağımm aldığımı şaşırıp,onun müdahalesi yüzünden çok gevezedir,hiç susmaz,rezil bir şekilde döndüğümü çok bilirim...eşime sorsan annesi geveze değilmiş benim annem gevezeymiş..

bana düğünü zor yaptılar oda kuranlı cami düğünü , düğünde yiyecek verildi kadın düğünü bırakmış artan peçetelerin peşine düşmüş,alıp onları evine götürmüş bize sadece 2 paketmi ne verdi..dilenci gibiler...sonra düğün çıkışı kaynımın çocuğu huzursuzluk ediyordu bizimle gelmek istiyordu kayınvalidem demesinmi ,onlar yatmaya gidecekler ,kalabalıkta yerin dibine girdim sanki...

görümcem 2.çocuğum olacağını duyduğu anda önce kahkaha patlattı ardından güleyimmi ağlayayımmı bende karar veremedım falan dedi...ilk çocuğumda görümce cinsiyetini söyleyince çocuğumun bana demesinmi karşı cins çocuğun cinsiyetini söylerek ....haberin olsun senin kayınvaliden .....çocuğunu daha çok seviyor...yaptıklarını anlatmam mümkün değil...daha nice laflar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…