Kayınvalidem ve Yeni Komşu

CasminaL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2009
347
-1
Yan tarafımızdaki eve yeni komşu taşındı geçen ramazan başında
Bahçeden bahçeye konuştuk hoşgeldiniz falan dedim
Akşam kayınvalidemde otururken sordu kimmiş taşınanlar falan diye
Bende işte şurdan gelmişler sarışın bir kadın dedim
Hıım tamam o zaman o kadındır o Kimbilir nerelerden geldi s.r.t.k dedi
Anne ne diyon sen o nasıl laf öyle nasıl böyle söyleyebiliyon dedim
Bişey diyemedi
Ama nasıl şaşırdım anlatamam
Ertesi gün kadın halı yıkayacakmış benden hortum istedi
Benim yok ama kayınvalidemde var mukabaleye gitti gelince alır veririm dedim
Kayınvalidem geldi indim aşağıya
Anne yeni komşu hortum istedi halı yıkıcakmış dedim
Yok hortum falan dedi
Niye yalan söylüyorsun var ya hortum dedim
Sen niye var diyosun ki onlara dedi
Anne altı üstü hortum yemiyecekler ya dedim
Önceden birine verdim hortumu kesmişler dedi
Ya onlar başka insan bunlar başka insan dedim
Bunların ne farkı var ki dedi
Bişey demedim çıktım evinden
Kadına da bişey diyemedim
Bütün gün kovayla su taşıya taşıya halı yıkadılar mübarek ramazanda
Akşam eşime anlattım Annem vermez malı kıymetlidir dedi
Başka bir gün bizim incir ağacı onların bahçesine de sarkıyor
Çocuğunun da canı çekmiş koparmış bir tane
Vay efendim sen misin koparan
Kayınvalidem 1 incir yüzünden kıyameti kopardı
Kadında madem incir vermiyorsun ben niye süpürüyom incirin dallarını diye kavga ettiler
Bi yandan kayınvalidem bağırıyor bi yandan o kadın ve annesi
Kadının annesi Allah sana sabır versin kızım dedi
Kayınvalidem o lafa da kızdı seni niye araya sokuyolar dedi
Bi ara kayınvalidem yanımdan uzaklaştı bende elimle
Susun ne olur diye işaret ettim onlarda biz laf dinleriz kızım deyip içeri girdiler
Sonra yine başka bir gün bahçeden bahçeye konuşuyoruz kadınla kocası da yanında
Bizim av köpeğimiz var 2 tane
kocası köpeğin teki gitmiş falan dedi bende evet bu da gidecek verecek yer arıyoruz
Yenisini alıcaz dedim
O zaman benim arkadaşa verelim isterseniz köpek arıyordu dedi
Eşimle konuşayım haber veririm dedim
Ertesi gün kayınvalidem köpeğin yanındayken kocası kayınvalideme teyze köpeği verecekmişsiniz falan demiş bende camdan görüyordum ama ne konuştuklarını duymadım
Sonra adam döndü bana eliyle para istiyor diye işaret etti bende güldüm hafifçe
Sonra kayınvalidem eve girdi bana anlatıyor daha önceden konuştuğumu söylememiştim
Hııh bedavaya köpek arıyorlar parayla deyince gitti dedi bende güldüm
Ertesi gün kapıya dayandı kayınvalidem
CasminaL sen dün öyle gülünce sonradan anladım sen mi söyledin köpeği vereceğimizi dedi
Evet ben söyledim dedim neden söylüyon x (eşim) onu parayla satacak bedava mı vercek sanıyorsun niye öyle söylüyosun millete dedi
Anne dedim x le konuştum ben kimse o yaştaki köpeği parayla almaz dedi bedava verecek yer arıyor dedim olmaz bedava bile olsa zınnık vermem onlara git söyle dedi aman annee dedim sende iyi görüşüyon yakında oturmaya da gidersin evine dedi valla benim bi sorunum alıp veremediğim yok giderim niye gitmeyeyim dedim sinirlendi merdivene vura vura indi evine
Akşam eşime yine anlattım olanları sen girme araya ben bedava vercem onu dedi
Eşim annesi kıyameti koparır diye veremedi onlara başkasına verdi köpeği
Ben yine bişey diyemedim kadına
İnanın etraftaki hiçbir komşuyla konuşmuyor benimde görüşmemi istemiyor
Kadınla konuşunca hemen kötü kötü bakıyor bana tavır alıyor
İnanın onların evinin önünden geçerken selam vermeye çekiniyorum
Kayınvalidem hemen cama çıkıyor konuşuyor muyum diye bakıyor dinliyor
Oysa ki ben gidiş geliş yapmak istiyorum
Kadının kayınvalideme hiç zararı olmadı daha onlar taşınmadan kadın hakkında konuşmaya başladı
Ne alıp veremediği var anlamıyorum daha tanımadan önyargılı davrandı tavır aldı kadına
Eşimde sen kadınla konuştukça anneme gaz veriyorsun sinirleniyor diyor
Sizce komşumla gidiş geliş yapmalı mıyım ?

Meraba Canım!

Benim kaynanam da aynı sennki gibi.kıyımsızlık konusunda değil.ama asla evden dışarı çıkmaz.çıkmadığı gibi de ne beni ne de eltimin ni yere gitmesini istemez.yakınımızda hep akrabaları gelinleri var.ben istiyorum ki bizii de alsın yanına gidelim o kaynanalrla otursun bizde gençler olarak kaynaşalım hem etrafımız genişlesin hemde akrabalık bağımız güçlensin ama nerde.diceğim o ki bu yasşta sonra değişmez onu da öle kabul ediceksin.yapacak bişey yok malesef.

Kayınvalideniz size ne karışıyor ki anlamadım yani..

Ayrıca eşinizin de anneme gaz veriyorsun demesini de anlamadım. Yahu sizene kiminle istersem görüşürüm siz ana-oğul ne karışıyorsunuz bana diyemiyormusunuz ki. Sizin yerinizde olsam kimseyi takmam, herkese de cevabımı veririm bu ne yaaa Allahaşkına daralmıyormusunuz siz kayınvalidenizin bu hareketlerinden. Ben çoktan patlardım inanın.

kayınvalideniz bi kusurlaınımı görmüşki insanlara bu kadar tavırl?
anlaşılan o iki biraz geçimsiz biri...
yazdıklarınızı okurken iyiki böyle bi komşum yok dedim valla:97:

Benimki çok gezer evde durunca daralıyormuş

Hayır tanımıyor kadını
Hıh o kadın o nerden geldi s.r.t.k dediği kadın o değilmiş

Eşim gitme görüşme gibi bir şey demiyor ki bana

sizin görüşüp görüşmemeniz onu neden bu kadar alakadar ediyoki ..
sen iyi ve kötüyü ayırt edebilirsin heralde ..
Bende onu anlamıyorum sanane ki yani
Gidiş geliş yaparsam kadın bana gelirken bahçe kapısından almaz kovar diye korkuyorum

Bende onu anlamıyorum sanane ki yani
Gidiş geliş yaparsam kadın bana gelirken bahçe kapısından almaz kovar diye korkuyorum

kayınvalideniz komşulara takmış durumda yapılacak bişey yok..
o komşular ağızlarıyla kuş tutsa yinede yaranamaz heralde :44:

aa gidersen vallahi o s.r.t.k senin beynini yıkar kendine benzetir alimallah,kır dizini otur evinde:)))

kayınvaliden sanırım böyle düşünüyor,ama kocan karışmadığı sürece canın ne istiyorsa yap bana kalırsa,onu ne ilgilendirir.

Eşim gitme görüşme gibi bir şey demiyor ki bana

yok güzelim ben onu demedim sana zaten elbette eşin gidip gelme demiyordur sana ama anneme gaz veriyorsun demesi kafamı karıştırdı. Sen niye gaz veresinki kayınvalidene, anası zaten esen yelden nem kapan biriymiş. O nemlerde ona gaz yapıyor sanırsam.

Sallaaaaaa gitsin be gülüm senin canın neyi nasıl istiyorsa öyle yap..

ayy fenalık geldi okurken vallahi.
çok çekicen bu kaynanadan. çok fena vallahi.
benımkide tanımadan yorum yapar sinir oluurm.

üstelik benım arkadaslarımada tanımadan yorum yapar..
ben onun notunu verdim dangalak o kız falan der

bence hiçç taviz vermeyin tepkinizi koyun siz görüşün komşularınızla.

hatta 'anne neden tanımadan yorum yapıyosun.bıze bı zararları yokkı ben görüşürum deyın..

Dedim zaten bana bi zararı yok sorunum yok görüşürüz neden görüşmeyeyim dedim sinirlendi merdivene vura vura indi (yazmıştım )

komsularında bı suc goremedım ben arkadasın yazdıklarında kadının sacı sarı dıye kotumu oldu anlamadım kadın bıraz cımrı ve gecımsız bellı yanı...oyle komsu ıstemem derken neyını duydunuz anlayamadım pek.....

bizim komşuda snn kayınvaliden gibi ağaçtan elma kopartacaz diye canı çıkıyo.hoş kopartmayızda.bazıları böyle oluyor.bence artık hoşgörmek lazım.nasılsa artık onun huyu biz değiştiremedik.değiştirilemezde.hele yaşlıysa genç olsa konuşursun anlar falan.ama yaşlılar çok geçimsiz olur.artık hoşgör canım

Tabi ki gitmelisin şeker.

E bu kayınvalideler de bi alem. Hani komşu komşunun külüne muhtaçtı? Doğalgaz çıktı komşuluk bozuldu

valla güzelim bazı kadınlar öyle işte bizede öyle kaynanalar düşmüş. benim kaynanamda alttaki dairelerle yanındaki daireyle hiç anlaşamıyor sürekli kavga içerisinde. biz 4 katı çıkarken millet selam vermiyordu benimde garibime gidiyordu. çünkü bizim koca mahalle selamlaşırız. sonra kayınbabamın tarafı için aman gitmeyin sakın felan der durur eşimde çok sever o tarafı. kendi ailesindekileride ne eşim nede ben hiç sevmiyoruz illaki gideceksiniz diye tutturur. en sonki eşimle kavgasıda bu yüzdendi mesela. o senin kiminle görüşeceğine karışamaz ama altlı üstlü oturuğunuz için sorun çıakrtır sende tedbirini almalısın bence. allah sabırlar versin bizim gibi kaynanası olana çok zor uğraşmak.

ayy senin diğer konularınıda okudum sen ne dedikoducu bişeymişsin be aman allahım evlerden ırak...

ayy senin diğer konularınıda okudum sen ne dedikoducu bişeymişsin be aman allahım evlerden ırak...

Diğer konularımda ne varmış bir konuda görümcemi anlattım diye dedikoducuymuşum da evlerden ırakmışım önce kendinize batırın iğneyi
Ayrıca yazdığınız yazı konuyla ilgili değil yani bunun yeri burası değil konuyu kirletmeyin lütfen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…