Kayınvalidem tutturmuş altlı üstlü oturalım :(

E

EU1

Ziyaretçi
kızlar akıl verin ne olur. ben nişanlıyım çok kavgalar ettik. yeri geldi nişan atacak duruma geldim. ama her sorunu çözdük tam herşey iyi gidiyoken. benim kayınvalide oğluyla konuşmuş kendi evini bize verecekmiş kendisi alt kata kiraya inecekmiş. yeme içme bir olacakmış. bizim kendi evimiz olurmuş borç harç olmadan birlik dirlik yaşar gidermişiz.
nişanlım bana anlattı yüz yüze konuşalım bunlar telde konuşulmaz dedim.
ardından annesi aradı aman kızım şöyle böyle sen onu kandır beni dinlemez yaparsan sen yaparsın gelin burda oturun ne olur falan. napmalıyım yardım edin. lütfen senağlama

ben kendı fıkrımce kabul etmme sonda kıradakı evden vazgecer sızın yanınıza tasınırr solımmm sonrada cok cok huzursuzluklar cıkarr tabı kısden kısıye degısr durunm anlasmanıza baglı kaynananla

bencede etme canım daha sonra kira olayından vageçip kayınvaliden yanına yerleşebilir ve çok pişman olursun

ya bu ne iş anlamadım.hani 2 ev olsa birisini size verse ,altlı üstlü otursanız anlarım da , 1 tane ev var.kendisi kalıyor.size veriyor .kenisi kiraya çıkıyor.ne alaka..çok saçma..bence sizden ayrılmak istemiyor.
siz istediğiniz yerde kiraya çıkın..olmaz mı yanii..
ya birde yeme içme bir demiş ya...ben sana söyleyeyim , o işte çok zorlanırsın..aynı birlikte yaşıyormuş gibi olur..bir tek yatmadan yatmaya evine gidecekse eee ben ne anladım ayrı yaşamaktan..değil mi?
mantıksız bir fikir gibi geldi bana..

ben kendı fıkrımce kabul etmme sonda kıradakı evden vazgecer sızın yanınıza tasınırr solımmm sonrada cok cok huzursuzluklar cıkarr tabı kısden kısıye degısr durunm anlasmanıza baglı kaynananla

arkadaşımıza sonuna kadar katılıyorum aman ha kayınvaliden geçimsiz ise
istemiyorsan oyuna gelme derim bena.s
ama eğerki iyi insanlarsa sorun yaşamayacaksan bir kere düşün derim
ailene aç onlarla paylaş sonuçda büyükden insana zarar gelmez ama iyi büyükden
hayırlısı olsun canım öpüyorumŞeniz

Sağol arkadaşım ama inan bende istemiyorum.
bakma öyle kızım falan demesine kendine hizmetçi arıyo tabi yapacak edecek yıkıyacak.
oda rahat edecek. ben 27 yaşında çalışan okumuş etmiş biriyim ya ne bu oğul ve gelinde hüküm sürme anlamadım. ama istemiyorum

ya nişanlım telefonda sanki olacak gibi konuştu.
bu tek onun kararı olmamalı. kesin yine gireceğiz birbirimize yok çocuğum olunca o bakar büyütürmüş.
ben işe gider edermişim. offff ya offf

ya bu ne iş anlamadım.hani 2 ev olsa birisini size verse ,altlı üstlü otursanız anlarım da , 1 tane ev var.kendisi kalıyor.size veriyor .kenisi kiraya çıkıyor.ne alaka..çok saçma..bence sizden ayrılmak istemiyor.
siz istediğiniz yerde kiraya çıkın..olmaz mı yanii..
ya birde yeme içme bir demiş ya...ben sana söyleyeyim , o işte çok zorlanırsın..aynı birlikte yaşıyormuş gibi olur..bir tek yatmadan yatmaya evine gidecekse eee ben ne anladım ayrı yaşamaktan..değil mi?
mantıksız bir fikir gibi geldi bana..

hemde ne mantıksız al ailemin evinde aynı durum söz konusu şort giyemem istedeiğim gibi yatıp uzanamam. ben neden evlencem peki dimi ama.
kaldı ki menfaat ya bizi düşündüğünden şüphe ediyorum. oğlu kazancak hala avucuna koyacak eee gelinde getirecek.

istemiosan bile nişanlına ben istemem olmaz falan diyip kaprisli bi şekilde söleme
annenler rahatsız olmasınlar onlara masraf çıkartmayalım kira parası ödicekler koskoca evi taşicaklar zaten yaşlı insanlar o kadar düğün derneğe para harcıolar buna gerek yok de
eşinin iş yerine en yakın size en makul bi semtten ev alıp daha karlı çıkacağınız fikrini kafasına sokmaya çalış

bencede kabul etme
ama politik ol
deki onlar yaşlılar kiralarda sürünmesinler biz genciz önümüzde uzun yıllar var evimizide alırız arabamızıda de gibi

arkadaşımıza sonuna kadar katılıyorum aman ha kayınvaliden geçimsiz ise
istemiyorsan oyuna gelme derim bena.s
ama eğerki iyi insanlarsa sorun yaşamayacaksan bir kere düşün derim
ailene aç onlarla paylaş sonuçda büyükden insana zarar gelmez ama iyi büyükden
hayırlısı olsun canım öpüyorumŞeniz

sağol canım ama 5 yıldır tanıyorum ne olursa olsun içine girmeden tanıyamıyo insan. eşya almaya gittik. ben vitrin takımı almıcam dedim kirada oturcam o al al alın oğlum bak vitrin takımı alın. ya almıcam borçlanmak istemiyorum dedim. yok falancanın gelinlerinin varmış.
bende artık patladım o akşama kadar evde geleni gideni bitmez borcuda yok ben eşşek gibi çalışçam kapyı sabah kapatıp akşam açıcam kime gösteriş yapçam. ben gösterişi sevmem. kafam rahat olsun almıcam dedim. bu defa tamam ben bişey demedim zaten siz bilirsiniz. biz bilirizimi kaldı sabahtan beri ya çan çan çan tabi böyle demedim.kötükedihüso

istemiosan bile nişanlına ben istemem olmaz falan diyip kaprisli bi şekilde söleme
annenler rahatsız olmasınlar onlara masraf çıkartmayalım kira parası ödicekler koskoca evi taşicaklar zaten yaşlı insanlar o kadar düğün derneğe para harcıolar buna gerek yok de
eşinin iş yerine en yakın size en makul bi semtten ev alıp daha karlı çıkacağınız fikrini kafasına sokmaya çalış

bencede haklısın.kaprisli bir şekilde,kızgın söylersen belki yanlış anlar.tatlı dil yılanı deliğinden çıkarırı demişler.
sonuçta bir alt kata taşınacak..boşuna eziyet..değil mi?
onun yerine ,siz kiraya çıkın.artık bu alt kat olur ,başka yer olur orasını bilemem.aa birde madem o kadar kira ödemeye meraklı,o zaman sizin kira paranızı versin.tamamı olmasa bile yarısını versin.sizde yeme içme işine karışmayın..sonuçta aynı hesap oluyor..hemde senin kafan rahat oluyor ama kayınvalidenin hoşuna gitmez gibi geliyor bana.)) yoksa kendisi teklif ederdi

sağol canım ama düğüne masraf etmiyolar daha elleri ceplerine girmedi kuruş harcamadılar.
nişanı masrafı herşeyi nişanlım yaptı. şimdi evlenecek sizsiniz siz yapın diyo bide.
eşya alcaz bana 1000 ytl koltuk gösteriyo kendi sizin düğüne bir ay kala şu koltuğu alcam diyo 2484 ytl oldumu hiç.:1no2: biz karışmayız biz etmeyiz hep bu laf. zaten napıp edip uzağa gitmeliyim bu kadın beni yer

bencede haklısın.kaprisli bir şekilde,kızgın söylersen belki yanlış anlar.tatlı dil yılanı deliğinden çıkarırı demişler.
sonuçta bir alt kata taşınacak..boşuna eziyet..değil mi?
onun yerine ,siz kiraya çıkın.artık bu alt kat olur ,başka yer olur orasını bilemem.aa birde madem o kadar kira ödemeye meraklı,o zaman sizin kira paranızı versin.tamamı olmasa bile yarısını versin.sizde yeme içme işine karışmayın..sonuçta aynı hesap oluyor..hemde senin kafan rahat oluyor ama kayınvalidenin hoşuna gitmez gibi geliyor bana.)) yoksa kendisi teklif ederdi

biz 600-650 kiralık evler gördük hep onun ineceği alt kat 1+1 300 ytl aman bakın 300 ytl kar edeceğiz. oraya vereceğinize bizim kiramızı verirsiniz diyo.
ama kafam karışık inşallah oğluyla bu konuda kavga eder bende uzaktan izlerim.

sağol canım ama 5 yıldır tanıyorum ne olursa olsun içine girmeden tanıyamıyo insan. eşya almaya gittik. ben vitrin takımı almıcam dedim kirada oturcam o al al alın oğlum bak vitrin takımı alın. ya almıcam borçlanmak istemiyorum dedim. yok falancanın gelinlerinin varmış.
bende artık patladım o akşama kadar evde geleni gideni bitmez borcuda yok ben eşşek gibi çalışçam kapyı sabah kapatıp akşam açıcam kime gösteriş yapçam. ben gösterişi sevmem. kafam rahat olsun almıcam dedim. bu defa tamam ben bişey demedim zaten siz bilirsiniz. biz bilirizimi kaldı sabahtan beri ya çan çan çan tabi böyle demedim.kötükedihüso

ya gerçektende gereksiz şeyler boşuna masraf yapma..güzel bir masada işini görür.hem yemek yemek için hem misafirler için.illa takım olması gerekmez..borçlarınız biitince alırsın

ya gerçektende gereksiz şeyler boşuna masraf yapma..güzel bir masada işini görür.hem yemek yemek için hem misafirler için.illa takım olması gerekmez..borçlarınız biitince alırsın

evet beni anlıyosun dimi.
ben her eşyamı aldım inan tek bardaklarım eksik faraşıma kadar borcum olmasın diye aldım. beyaz eşyayı ben aldım. buzdolabını nişanlım aldı oturma gurubu aldık 3060ytl yatak odası alcaz baktık 2500 tv alcak 1500 falan başka borcumuz olmayacak her ay bunların taksitleri olacak işte artı kira ama biz hesap yaptık ikimizin maaşı yetiyo hatta okuyan kardeşine yardım bile edecek. ben tabi et dedim. abisisin yapman gerek dedim.

evet beni anlıyosun dimi.
ben her eşyamı aldım inan tek bardaklarım eksik faraşıma kadar borcum olmasın diye aldım. beyaz eşyayı ben aldım. buzdolabını nişanlım aldı oturma gurubu aldık 3060ytl yatak odası alcaz baktık 2500 tv alcak 1500 falan başka borcumuz olmayacak her ay bunların taksitleri olacak işte artı kira ama biz hesap yaptık ikimizin maaşı yetiyo hatta okuyan kardeşine yardım bile edecek. ben tabi et dedim. abisisin yapman gerek dedim.

bende yeni evliyim canım.anlıyorum seni..kira olmasa neyse ama kira varsa gereksiz şeyler almayın..borçlar bitsin alırsınız..çalışıyormuşsunda..belki aylarca misafirin olmayacak..bende de sadece masa var ..takımım yok..işimide görüyor..ya birde şunu anlamadım..kayınvalidenin alt kata taşınacağı yer 1+1 ise ,onun üstüde 1+1 değilmidir?yani sizin oturacağınız yer yada onun şu anda oturduğu yer diyim:))

bence kesınlıkle kabul etme. bu sorun olacaksa ılıskınızde ılıskınızı gozden geçır . çunku tamam dersın sonradan duzeltırız denır duzelmez ıyımser olmak bazen zarar getırebılır tavrını koy...

Asla kabul etme, tavrını koy..Sonradan çok pişman olursun...

X