Kayınvalidem ne yapmaya çalışıyor?

SelenSeymen

2 kız 2 oğlan :)
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2011
1.677
25
Merhaba kızlar.

Kayınvalidem evime geldiğinde akşam evine giderken kızım muhakkak ağlıyor.Gitmeee diye
Öyle sinirleniyorum ki o öyle ağlarken.
Benim annem giderken hiç yapmıyor bunu.
Çünkü annem ağlamasın diye ona gözükmeden çıkmaya çalışıyor evden.

Ama kayınvalidem gitmeden önce:
-kızım ben gidiyim mi artık? sanki çocuk git diycek,daha 2,5 yaşında.
-Kızım ben gidiyim yarın tekrar geliyim tamam mı?
-Kızım yarın gelicem seni parka götürcem tamam mı?
diye diye çocuğun ağlamasını sağlamaya çalıştığını düşünüyorum artık.
Eğer bu sözlerden sonra ağlamadıysa kapıdan çıkarken kucağına alıyor öpiyim diye.
Kızım umutlanıyor gidicem diye.
Bırakınca başlıyor ağlamaya.
Kaç kere söyledim böyle yaparsan ağlar anne diye yok anlamıyor.
Bugün de aynısını yaptı.
Gündüz ondaydı kızım.Akşam almaya gittim arabayla.Çocuğun yanına oturuyor .
Kızım da haliyle kalkmasına izin vermiyor.
Ne yapıcam bir akıl verin bana?

valla canım kayınvalide olayı zor iş söyledin ve hala yapıyorsa bide kızın yokken otururken falan konu açarak onun dilinden sakince konuş fikir vermek zor :KK43:

Merhaba kızlar.

Kayınvalidem evime geldiğinde akşam evine giderken kızım muhakkak ağlıyor.Gitmeee diye
Öyle sinirleniyorum ki o öyle ağlarken.
Benim annem giderken hiç yapmıyor bunu.
Çünkü annem ağlamasın diye ona gözükmeden çıkmaya çalışıyor evden.

Ama kayınvalidem gitmeden önce:
-kızım ben gidiyim mi artık? sanki çocuk git diycek,daha 2,5 yaşında.
-Kızım ben gidiyim yarın tekrar geliyim tamam mı?
-Kızım yarın gelicem seni parka götürcem tamam mı?
diye diye çocuğun ağlamasını sağlamaya çalıştığını düşünüyorum artık.
Eğer bu sözlerden sonra ağlamadıysa kapıdan çıkarken kucağına alıyor öpiyim diye.
Kızım umutlanıyor gidicem diye.
Bırakınca başlıyor ağlamaya.
Kaç kere söyledim böyle yaparsan ağlar anne diye yok anlamıyor.
Bugün de aynısını yaptı.
Gündüz ondaydı kızım.Akşam almaya gittim arabayla.Çocuğun yanına oturuyor .
Kızım da haliyle kalkmasına izin vermiyor.
Ne yapıcam bir akıl verin bana?

çocuğu bir şekilde kendine bağlayarak size bak beni çok seviyor mesajı vermeye çalışıyor yapacağın bişi yok çocuğun böyle yapması onun çok hoşuna gidiyor çünkü kendini çocuk tarafından vazgeçilmez görüyor ve bir nevi size hava atmaya çalışıyor çocuğu vaatlerle kendine bağlıyor ama işniz çok zor bundan vazgeçiremezsiniz:KK43:

Kızlar sakince konuşmaktan anlayacak birisi değil.
Ben anne yapma yine ağlayacak dediğimde gülüyorrr:KK20:

Sinir oluyorum yaa.
Kızımın peşinden ağlamasıyla egosunu tatmin ediyor..:KK50:

çocuğu bir şekilde kendine bağlayarak size bak beni çok seviyor mesajı vermeye çalışıyor yapacağın bişi yok çocuğun böyle yapması onun çok hoşuna gidiyor çünkü kendini çocuk tarafından vazgeçilmez görüyor ve bir nevi size hava atmaya çalışıyor çocuğu vaatlerle kendine bağlıyor ama işniz çok zor bundan vazgeçiremezsiniz:KK43:

Aslında evet kkızımı çok seviyor.Kızım da onu.
Ama .......

Mesela bugün alış verişe giderken öğlenden bıraktım kızımı oaraya.Bırakırken kahvaltısını yaptır anne yumurta yedir dedim
Tamam dedi.
2 saat sonra aradım.Parktayız, birazdan çıkartıp yatırcam dedi.
2 saat sonra geldiğimde kendisini komşuda çay içerken buldum.Kızımın gözleri kapanıyor yorgunluktan yatırmamış çocuğu.
Sen de gel diye ağlayınca kal babaannenle dedim.Bıraktım geldim.
:KK76:

gideceğini anladığın zaman al kızını gir başka odaya.kayınvalidenede söyle kusura bakmayın ağlıyor ben alıp başka odaya gideyim kapıya kadar geçiremeyeceğim diyin. yapılacak başka birşey yok.küçük çocuklar giden birini görünce ağlar genelde zaten.

gideceğini anladığın zaman al kızını gir başka odaya.kayınvalidenede söyle kusura bakmayın ağlıyor ben alıp başka odaya gideyim kapıya kadar geçiremeyeceğim diyin. yapılacak başka birşey yok.küçük çocuklar giden birini görünce ağlar genelde zaten.

Olabilir canım.
Ama o sesini duyurmayı başarır zannımca..:26:
Kaynanam...

Allah kolalyık versinnn canımmm, bu konuyu eşine havale etsenn eşinle önce bir konuşş o okeylerse annesine tepki o gösterir ve bebişi üzmekten vazgeçer belki.
diğer arkadaşımızın dediği gibi başka odayada gidebilirsinizzzzz açıkça söyleyin durumuda

açık açık konuşun siz böyle yapınca aglııyor zaten akşam gidiyor yarın geliyorsunuz
çocugu ağlatmayın deyin...o çıkarken kızınızı alın camdan bakııtn anne sen çıık giderken de kapıyı çört deyin
ayrıca ağlıyor geceleri korkarak uyanıyor bide gece ağlamasıın deyin
ilk böyle deneyin bakalım

Kızının sevdiği ve her zaman yapmadığınız bir uğraş vardır.
Oyun hamuru oynamak,suyla oynamak gibi...
Kaplara su doldurup suyla oynamayı her çocuk sever.Gemi yüzdürmek,bebeklerini yıkamak,bulaşık yıkamak vs...

Babaanne gelmeden önce,kızına,babaanne gidince bebeklerini yıkayacağız diyebilirsin mesela...
Şimdi yapalım derse,olmaz,ev dağılıyor,babaanne dağınık görmesin,o gidince yaparız dersin.
Babaanne varken,arada hatırlatabilirsin.
Aklıma bu geldi :)

bakış açınız oldukça ilginç.çocuğunuz kayınvaldenizin yanından ayrılırken sorun çıkarmasaydı ama annenizin yanından ayrılırken böyle tepkiler verseydi; o zaman olaya böyle bakmazdınız.annenizin kızınızla güzel vekit geçirdğini,kayınvalidenizin bunu yapamadığını ve dolayısıyla bebebğinizin annenize düşkünlüğünden dolayı ayrılmak istemediğni düşünürdünüz.
.........
benim yeğenlerim de annemin yanlarından ayrılmasını istemezler.gece yanında uyurlar,sabah yanında uyanmak isterler.ne zaman ayrılacak olsalar ağlamaya başlarlar.çünkü annemle dolu dolu vakit geçirirler,eğlenirler...
................
kızınızın kayınvalidenizin arkasından ağlamasının sebebi onunla vakit geçirirken mutlu olmasıdır.
kayınvalideniz kızınızı yani kendi öz torununu bile bile neden ağlatsın ki!!!!!
torunuyla ilgilenen vefalı bir kayınvalideniz olduğunu hatırlamanızı tavsiye ederim.

Bence bu konuya çok takık olduğunuz için kayınvalideniz ne yapsa rahatsızlık duyacaksınız.
Ben kayınvalidenizin çocuğu bilinçli ağlattığı fikrine şaşırdım.Niye yapsın ki bunu?
Babaannesi sonuçta,niye istesin ağlamasını.
O kendince kızınızla vedalaşıyor,sevgisini gösteriyor.Evet en doğrusu annenizin yaptığı tabi.
Ama her insanın düşünce yapısı,inceliği bir değildir ki.
Düşünememiş bence,O'na da doğru gelen yaptığı işte.
Bıkmadan,usanmadan devamlı tekrarlayacaksınız,
annenizin yöntemini söyleyin,belki daha anlaşılır olur.

bencede önemli bir sorun değil bu sanırım siz kayınvalidenizden pek hoşlanmıyorsunuz. onun yaptığıda doğru demiyorum bazı insanlar ince düşünemeyebilir. mesela kayınvaldeniz giderken sizde kızınıza babaanneni yolcu edelim hazırlanıp parka çıkalım falan deyin ama çıkın eğer yapmazsanız onu kandırdığınızı bir süre sonra anlar.

Ne gicik cocugu kendine bagimli yapiyor. Bence direk soyle bir daha giderken veda torenleriyle degil usulca git diye. Psikolojisini bozuyorsun de. Gerekirse sert soyle. Annenide ornek goster.

Ne gicik cocugu kendine bagimli yapiyor. Bence direk soyle bir daha giderken veda torenleriyle degil usulca git diye. Psikolojisini bozuyorsun de. Gerekirse sert soyle. Annenide ornek goster.

iki de tokat atsın sağlama alsın işi:KK1:
yapmayın Allah aşkına ya,ne konular gördük bu sitede;
kayınvalidesi gelininin evini soyanlar,
oğlunu doldurup,gelinine iftira atanlar,
gelinine şiddet uygulayanlar vs vs...
Yani bu durum ballı kaymak oluyor herhalde.
Tamam takılmış konu sahibi,ama bu kadar da yer aramayalım kayınvalideleri kaynanatöre çevirmek için.

Kızlar sakince konuşmaktan anlayacak birisi değil.
Ben anne yapma yine ağlayacak dediğimde gülüyorrr:KK20:

Sinir oluyorum yaa.
Kızımın peşinden ağlamasıyla egosunu tatmin ediyor..:KK50:

Konuşmanıza rağmen böyle davrandığına göre bana da böyle geldi. Yukarıda birinin dediği gibi kızınızı alıp başka bir odaya geçin.

Son düzenleme:

kayınvalıdenızın bırsey yapmaya calsıtıgnı yada daha acık olup
fesatlıgına boyle bırsey yaptıgını sanmıyorum .
aksıne cocugunuzu cok sevdıgını anladım ben .
ben konu baslıgını sıze uyarlıyarak degıstırmek ısterım ;
sız ne yapmaya calısıyor sunuz ?
yanı anlatım bıcımınızden benım anladıgım ,kızınızın
kayınvalıdenız ıle araların da sıcak bır bag olmasından rahatsızsınız gıbı .
kendı aılenız ıle boyle bır bag olusmaması sızı rahatsız etmıs sankı .
kızınız bıraz daha yetıskın olsa ; kayınvalıdenızle gorusmesını kısıtlamak ıcın
kayınvalıdenızı kotuleyecekmıssınız gıbı .bana yazdıklarınız bunu hıssettırdı .
kusura bakmayın ,bakıs acınız bana ılgınc geldı .
cocugunuzun kayınvalıdenızın ardından aglamasın da ne gıbı dert olabılır yaa .
demek kı cocugunuz kayınvalıdenızı cok sevıyor .kayınvalıdenız demek kı sevgısını
cocuga gecırmıs hıssettırmıs .
.

Son düzenleme:
sinir bozucu bir durum
benimde kızım var babannemiz giderken ben gideyim arkamdan ağlıyor diyor yani bir nevi kkendilerini vazgecilmez gösteriyorlar
bende kızım babanne gidiyor bay bay diyelim diyorum ağlama eğilimi görüyorsam sevdiği bişeyle kandırıyorum babannesinin suratına kendi kapatıyor

X