Kayınvalidem eve bombayı attı gitti

Ben doğum ve sonrasında şunu anladım ki kadınlar geçmişlerinde çektikleri sıkıntıları şimdiyle kıyaslıyor ve acısını da çevrelerinden çıkarıyorlar.
Evet 30-40 sene önce anne olmak bence de daha zormuş. Çamaşır, bulaşık vs her şey eline bakıyor cocukla ilgilenecek vakit yok, toplum daha ataerkil. Ama herkes kaderini yaşıyor, bazı insanlar ben çektim onlar çekmesin der, bazıları da ben çektim onlar neden çekmiyor, der.
Kısacası sizin daha rahat olduğunuzu düşünmüş ve bilenmiştir.

Eşiniz görüyorda siz neden kullandırdınız bu zamana kadar kendinizi?
Başka yorumda da el pençe durdum karşısında demissiniz. Bakın karşılığı bu akşam yasadıklarınız olmuş.
Eşiniz tepki gösterip mesafe koymasa siz onca dediği lafa rağmen kul köle olmaya devam edecek gibi duruyorsunuz kayinvalidenize.
Üzülmeyi bırakın da bir oh çekin, mesafe koyun aranıza.
Maalesef haklısınız

Ben doğum ve sonrasında şunu anladım ki kadınlar geçmişlerinde çektikleri sıkıntıları şimdiyle kıyaslıyor ve acısını da çevrelerinden çıkarıyorlar.
Evet 30-40 sene önce anne olmak bence de daha zormuş. Çamaşır, bulaşık vs her şey eline bakıyor cocukla ilgilenecek vakit yok, toplum daha ataerkil. Ama herkes kaderini yaşıyor, bazı insanlar ben çektim onlar çekmesin der, bazıları da ben çektim onlar neden çekmiyor, der.
Kısacası sizin daha rahat olduğunuzu düşünmüş ve bilenmiştir.
Evet hatta bunu bıgun telefonda konuşurken dile de getirdi pandemi girdi şansına dua et diye

Sizinle bir derdi yok aslında. Derdi, kocasından kıymet görmemiş olmak, sevgi görmemiş olmak, "herkes böyle yaşıyor" düşüncesiyle mutsuzluğunu kabullenip ömrünü ziyan etmiş olmak.
Şimdi görüyor ki her koca kendi kocası gibi değil ve değer gören kadınlar da var.
Siniri kendine aslında. Ziyan edilmiş ömrüne. Çoğu kayınvalidenin derdi bu zaten.
"Oğluşum bana bir hizmetçi alır gelir de ben de ahir ömrümde bir gün yüzü görürüm" demiş ama öyle de olmamış.
Acınası bir durum aslında ama olan size olmuş işte.
Ne kadar güzel anlatmışsınız ❤️. Ben de tam olarak böyle düşünüyorum huzursuzluk çıkarmaya çalışan kayınvalideler için. Konunun oğullarını kıskanmaktan çok öte olduğunu düşünüyorum

Ay ya cok kiskanmis o sizi 🤭
Esinizin size yardim etmesini mutlulugunuzu cocugu her seyi kiskanmis iste..
Hasta iste cok ciddiye alma daha da delirsin..
Buarada esinizin ve kardesinin davranis sekilleri cok guzel ne mutlu sizi seven destek cikan bir esiniz var.
O kadini onemseyip kendinizi bosuna uzmeyin inanin degmez.
Baba gözdağı vermişti anne oğul arasında kavga olabilir ama nihayetinde anne oguluz herşey geçer annelik evlatlık bitmez gibi

Sizinle bir derdi yok aslında. Derdi, kocasından kıymet görmemiş olmak, sevgi görmemiş olmak, "herkes böyle yaşıyor" düşüncesiyle mutsuzluğunu kabullenip ömrünü ziyan etmiş olmak.
Şimdi görüyor ki her koca kendi kocası gibi değil ve değer gören kadınlar da var.
Siniri kendine aslında. Ziyan edilmiş ömrüne. Çoğu kayınvalidenin derdi bu zaten.
"Oğluşum bana bir hizmetçi alır gelir de ben de ahir ömrümde bir gün yüzü görürüm" demiş ama öyle de olmamış.
Acınası bir durum aslında ama olan size olmuş işte.
+1. Bu kadar güzel anlatılır.

Tamam işte orada bırakın meseleyi. Kendi kendini bitirmiş resmen. Nolursunuz üzülmeyin, minik bebeğiniz de var. Sizin icin guzel bir sey oldu aslinda. Şekli değil ama sonucu öyle.
Eşim kara kara düşünüyor çökmüş durumda her akşam çay içer oturur güler konuşurduk bebeğimi uyutur ilk fırsatta yanına gider vakit geçirirdik şimdi ayrı odalarda ayrı düşünceler içindeyiz . Konuşmuyor canı sıkkın belli ben de üzerine gitmek istemiyorum

Eşim kara kara düşünüyor çökmüş durumda her akşam çay içer oturur güler konuşurduk bebeğimi uyutur ilk fırsatta yanına gider vakit geçirirdik şimdi ayrı odalarda ayrı düşünceler içindeyiz . Konuşmuyor canı sıkkın belli ben de üzerine gitmek istemiyorum
Sen sakın uzak kalma eşine aman dıyeyım. Yınede ıcten ıce uzulmus olabılırde annedır sonucta hoşgör. Valla helal olsun.Genel olarak erkekler anneci olur. Ve bu tür kötü genellerin ıcınde kendını ıyı aksi yonde muazzam aşmış ınsanlara sonsuz saygım var.onun kıymetını bıl.. Kv bosver konussun dursun. Sen kendını sakın bozma.

Sen sakın uzak kalma eşine aman dıyeyım. Yınede ıcten ıce uzulmus olabılırde annedır sonucta hoşgör. Valla helal olsun.Genel olarak erkekler anneci olur. Ve bu tür kötü genellerin ıcınde kendını ıyı aksi yonde muazzam aşmış ınsanlara sonsuz saygım var.onun kıymetını bıl.. Kv bosver konussun dursun. Sen kendını sakın bozma.
Onu çok seviyorum şimdiye kadar her yaptığına boyun egdiysem kayınvalidemin eşime olan sevgimden . Eşim de biliyor bunu ben söylemesem de annesinin insan kullandığını

Dün de konu açmıştım kayınvalidemin gözle görülür eziyeti için . Dün geldi bize sabah kahvaltıyi bebeğim durmadigi için eşim hazirladi kayinvalidemden de yardım istemiş . Bebeğim de fıtık var emziriyorum uzun süre memede duruyor . Her ne kadar yapabildiğim kadarını yaparım desem de elimden geleni yine yapmaya çalıştım . Kahvaltı hazırlarken eşime "biz eskiden boylemiydik baban küçük çocuğun var demezdi kahvaltı hazirlatirdi" diyor . Eşim de " eski zaman mı kaldı ne yapalım şimdi çocuğu bıraksın kahvaltı mı hazirlasin , ha o hazırlamış , ha ben hazırlamışim ne farkeder " dedi . O gün normal bir şekilde geçti akşam yemeğini bebeğimi uyuttuktan sonra yaptım öyle üstün körü de değil güzelce masayi kurdum yemeği yedik bebeğim uyandi masayı topladım apar topar çay koydu eşim de . Sonra oturma odasına geçip bebeğimi emzirdim uyutmaya çalıştım . Uzun bir süre sonra bebeğim uyudu . Mutfağa bulaşık makinasini boşaltıp kirlileri yerlestiricektim sonrasında da biraz uzanicaktim ben daha bulaşık makinasini boşaltırken kayinvalidem geldi eşim mutfakta yanımdaydı . Biz oraya geçiyoruz siz buraha geçiyorsunuz sizin derdiniz ne sürekli bunu yapıyorsunuz ben aptal değilim ne yapmaya çalıştığınızin farkındayım ile başlayan hakaret beddua ve iftira ile biten uzun kötü ve yüksek sesle cümleler kurdu . Eşim sis derken ne demek istiyorsun bu kız ne yaptı sana elinden geleni yapıyor bi saygısızlık mı yaptı ,dört dönüyor etrafında dedi .ben onun annesiyle konusucam , ona dicem diyeceğimi dedi . Ben de sesten korkuyor diye bebeğimin yanına gitmiştim odaya geri döndüm ne yaptım anne dedim yanında oturmadim da geçip ayrı bı odada keyif mı yaptım akşam yediğimiz masayı topladım sen çok zekisin benden de akıllisin oğlumu sen böyle yaptın ama senin ağzına s....k dedi . Eşim bu defa ses tonunu dahada yükseltti . " Benim huzurumu kaçıramazsin derdin problem çıkarmaktı zaten sesin dedi kayınvalidem evi terketti gitti kaynım da yanındaydı o götürdü . Kaynım evden çıktıktan yarım saat sonra eşimi aradı . " Abi yengemden de senden de annem adına özür dilerim kusura bakmayın "dedi . Neler oldu bitti anlamıyorum amacı neydi anlamıyorum . Bizden ne istiyor
Ne isteyecek kıskançlık krizine girmis.Suan savaştığı sen değilsin ama geçmişi.Neden benim eşim şunu yapmadı?Neden ben buna karşı çıkmadım??Sen saygının hiç bozma ek elinden geleni yap gerisini boşver.En önemlisi de şimdi eşin seni korudu diye sakın eşinle oturup kv hakkında konuşma.Ben elinden geleni yaptım de çekil.Yarin iyi olurlar sen kötü olursunn.Annesinin sana kötü sözünü, yaptığını unutur ama senin dediklerini unutmaz

Onu çok seviyorum şimdiye kadar her yaptığına boyun egdiysem kayınvalidemin eşime olan sevgimden . Eşim de biliyor bunu ben söylemesem de annesinin insan kullandığını
Maşallah. Rabbım dirliğinizi bozmasın inşallah hiç🤲AMİN🤲Bak bazılarımızın kocaları oturur annesıyle avrat gıbı dedıkodu eder. Hemde lafa bile gelmeyecek ufacık seylerı yetiştirir evın ıcınde olaaan bıten ne varsa hemde. Hergun ne yedıgıne kadar hesap verir. Hemde gercekten hıc masumca sorulmadıgı halde. Ne kadar saygı duysanda ailesine değmez.. Ama senın oyle degıl. Arkanda dağ gibi kocan var. Kaynında özur dılemıs. O kadın zaten sıkıntılı bunun herkes farkında.

Ne isteyecek kıskançlık krizine girmis.Suan savaştığı sen değilsin ama geçmişi.Neden benim eşim şunu yapmadı?Neden ben buna karşı çıkmadım??Sen saygının hiç bozma ek elinden geleni yap gerisini boşver.En önemlisi de şimdi eşin seni korudu diye sakın eşinle oturup kv hakkında konuşma.Ben elinden geleni yaptım de çekil.Yarin iyi olurlar sen kötü olursunn.Annesinin sana kötü sözünü, yaptığını unutur ama senin dediklerini unutmaz
Bunun farkındayım şimdi oturup kara kara dusunmesinden anlayabiliyorum zaten . Şimdiye kadar her zaman eşimi sakinleştirdim annesinin tepkilerine karşı

Maşallah. Rabbım dirliğinizi bozmasın inşallah hiç🤲AMİN🤲Bak bazılarımızın kocaları oturur annesıyle avrat gıbı dedıkodu eder. Hemde lafa bile gelmeyecek ufacık seylerı yetiştirir evın ıcınde olaaan bıten ne varsa hemde. Hergun ne yedıgıne kadar hesap verir. Hemde gercekten hıc masumca sorulmadıgı halde. Ne kadar saygı duysanda ailesine değmez.. Ama senın oyle degıl. Arkanda dağ gibi kocan var. Kaynında özur dılemıs. O kadın zaten sıkıntılı bunun herkes farkında.
Evet diğer oğlu tamamen ipleri kopardı sadece anne babadır der bayramda seyranda arar sorar o kadar evini bilmezler kaynimin daha eltim onlari kabul etmiyor çünkü

Bunun farkındayım şimdi oturup kara kara dusunmesinden anlayabiliyorum zaten . Şimdiye kadar her zaman eşimi sakinleştirdim annesinin tepkilerine karşı
Boşver sen hiç karışma dediğim gibi onlar unutur bal kaymak olurlar senin dediğin kalır akılda.

Ya bu eskilerin biz öyle çocuk büyüttük böyle doğurduk şöyle yedirdik demelerinden gına geldi.

Ayy eşinize bayıldım valla ne güzel bir insan huzuru için ailesini karşısına alabilmiş . Allah sizi çok mutlu etsin inşallah minik bebişinizle beraber ☺️🙏🏻

X