kayinannem ben odada yokken gozunu belerterek cikcikcik yapti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yaşın evlilik için küçük de bunların mantıklı olmadığını düşünecek kadar büyük değil mi?
Ya sen hayatında hiç bardak alırken kayıp kendini tezgaha vurup karnını ezdin mi? Böyle bir olay yaşayan var mı?
Bir de bebekler havayı öyle almıyor. Azcık kitap oku.

bisey soyleyecegim siz anne degilsiniz sanirim bilmessiniz annelik icgüdümlemesiyle insanın aklına herkes geliyor belki abartiyorum ve iniaşşah zamanla aşacağım bunları neden bu kadar kırıcı ve eleştirelsiniz !!!!

Seni kınıyorum kayinannen annen gelmiyor mu olacak gibi degil ya bebisini balkona parka hava aldirmaya cikarmiyorsun da is güç peşinde kosuyosun bu nasil annelik bak konu sahibine bebisini tüm dunyadan nasil koruyor :KK53:
harbiden ya çocugu bir kere bile balkona parka bir yere çıkarmadım :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:
bide duşta alıyorum inanırmısın :KK43:
kayınanneciğimin her akşam yemek yemeye gelin teklifinide reddediyorum ne biçim gelin ne biçim anayım ben :KK70:

Konu fake. Önce burda anlasalim. Yani konu sahibi herhangi bir seye hazir degil. Cünkü fake.

Ondan ziyade, ben saldirmadim. Cidden merakimdan sordum. Neticede senin tezin "evet konu sahibi hazir degil, ama her 18 yasindaki böyle degil. Evlilige hazir olanlarda var.".

Ve benim tezim ise, hazir olup olmamasi önemli degil. Hiçbir 18 yasindaki kiz evlenmesin. Evlilik çok agir bir kurum. Her insanin hakki o yasta önce kendini tanimak, etrafi tanimaktir. Hayati tanimaktir. En üst seviyede olgunluk gösteren 18 yasinda aslinda halen çoçuktur. Geçmisteki yasadiklari sey bunlari degistirmez.

Ondan dolayi sordum, sen istermisin 18 yasindaki çoçugun evlenmesini? Istemezsin degil mi? O zaman niye "baze çoçuklar 18 yasinda evlenebilir" tezini savunuyorsun? Sorum bu aslinda.
söylediğiniz şeylerin aksini düşünmüyorum.Bazı 18 yaşındaki çocuklar evlenebilir gibi bir iddiam yok, konuya göre yorumladım evlilikten ayrık olarak.13 yaşındaki konuşma tarzı, garip bir kendine yetememe durumu var anlatımda, bahsettiğim konu evli olmasının dışındaki kişilik özellikleriydi sadece.Konuya inanmadığımı ilk sayfada yazdım zaten.Hiç bana ait olmayan bir görüş üzerinden daha fazla tartışmak istemiyorum açıkçası.Çünkü öne sürdüğünüz tez bana ait değil.Bunu kim savunuyorsa onunla bu konuda tartışabilirsiniz, ama o kişi ben değilim.

herkeze selamlar diliyorum uyeligimi dun aksam acmaya calistim ama beceremedim sanirim dun gece telefonuma not defterime yazmistim direk onu buraya yapistiricam cunku kendimi duzgun ifade etmek istiorum sabaha kadar uyuyamadim keder ve elem icimi bir kor gibi yakti esimde banamisin demedi uyudu..

biz yeni evliyiz 7 ay oldu bebis bekliyorum bu arada allah nasip ederse neyse konuya geleyim ben okuyorken yarida evlendik üniversite en büyük hayalimdi ne yalan söyleyeyim öyle doktor mühendis olamazdım belki ancak kendimi gelistirmek bir alanda bir bilgi edinmek istiyordum ama olmadi asik oldum
bakin ben hamileyim ve bu sebeple agir is yapamiyorum bulasik camasir utu supurge vs gibi annem gelip yapiyor sizlere abarti gelebilir ama çok ürkeğim rüyamda bebişimin düştüğünü falan görüyorum... yada bazen kadın geliyor ama asla kayınannem gelip yardim etmiyor..annelik icgudusuynen ayaga kalkarken bile karnimi tutuyorum bebegime zarar gelmesin diye ama kayinannem asla bunları görmüyor hep elestiriyor biz senin yasindayken oyle miydik boyle miydik diyor. dedim kayinannecim ne bekliyosunuz tarlami süreyim bende sizingibi malesef daha hassasim sizinde 19 yasindaki halinizle bir degilsem ve bu benim sucumsa bagislayin dedim ve aglar gibi yaparak odadan ciktim ve kendi odamiza gectim odayi kapattim kendimi yataga attim baktim gelen giden yok yatak odasiyla oturma odasini ayni balkona cikiyor sakinlesmek icin bebegime hava almaya balkona ciktim o sirada da odaya baktim kayinannem gozlerini belertiyordu ve cikcikcik yapiyordu beni kötülüyor yine kocama..
neyse ben yine yatakodama gectim 15 dk sonra kayinannem gidecekti ben herkesi unutup hicibrsey olmamis gibi ugurladim onu bebegimi tutarak egildim ayakkabilarini koydum kayınannemın onune ve hep o bıcır bıcırsın cimcimem diye sevdigi halimi takınarak annişşş herzamann gel seni seviyoree dedim tebessüm etti yine böyle gözünü belertir gibi yaptı ama tam da yapmadı kocama baktı cıktı gitti akşamda eşimi aradı ben rahat konussunlar diye dedim ki esime ben kinoalı cay yapıcam bize diye bayagi konustular neyse esim uyuyunca esimin telefonuna yükledigim call record adında telefon konusmalarını kaydeden bi uygulama var ordan dinledim ne konusmuslar diye 13 dk konusmuslar neredeyse sadece 1 cümlede adim gecmis orda da diyor ki benden bahsederek bir anı bir anını tutmuyor ne yapacagimi sasirdim oglum bir öyle bir böyle onun psikolojisi bozuk sonrada gülerek hatta kahkaha atarak diyoki tımarhaneye yatıralım onu falan diyor benim allah yardimcimiz olsun falan beni bir ağlama tuttu hem o kadar konusmuslar adim bi yerde geciyor hem de adimin gectigi tek yerde de kocama beni kötülüyor diye hickirarak aglamama ragmen esimde uyanmadi ben karnimin üstünü örterek uyudum inşallah bebegime zarar gelmez duygu durumlarımızdan en cok bebişlerimiz etkiliyorlar bilmiyorum nasil olacak ama kayinannemin gözünü belertmeleri ve kocamin uyumasi gozume cok batiyor ben hamileyken
Daha kendin çocukken neden anne olma görevine soyundun ki? Valla şaşırarak okudum yazdıklarını

söylediğiniz şeylerin aksini düşünmüyorum.Bazı 18 yaşındaki çocuklar evlenebilir gibi bir iddiam yok, konuya göre yorumladım evlilikten ayrık olarak.13 yaşındaki konuşma tarzı, garip bir kendine yetememe durumu var anlatımda, bahsettiğim konu evli olmasının dışındaki kişilik özellikleriydi sadece.Konuya inanmadığımı ilk sayfada yazdım zaten.Hiç bana ait olmayan bir görüş üzerinden daha fazla tartışmak istemiyorum açıkçası.Çünkü öne sürdüğünüz tez bana ait değil.Bunu kim savunuyorsa onunla bu konuda tartışabilirsiniz, ama o kişi ben değilim.

bişey söyleyecegm siz saniyomusunuz ben 18 yasinda kendi tercihimle evlendim cok sevmis asik olmus olmama ragmen benim tercihim degildi bizde gelenek gorenek boyle erken yasta kiz da erkek da evlendirilir babam verdi bende kabul ettim ki zaten hayir demek saygisizlik olurdu...
lutfen benim kisisel durumumu tartismayin burda cok rencide edici bisey bu

bisey soyleyecegim siz anne degilsiniz sanirim bilmessiniz annelik icgüdümlemesiyle insanın aklına herkes geliyor belki abartiyorum ve iniaşşah zamanla aşacağım bunları neden bu kadar kırıcı ve eleştirelsiniz !!!!
Anne olup olmamamla ne alakası var? Hareketlerinizin mantıksız olduğunu anlayamıyor muyuz acaba doğurmadan?
İçgüdümlerinizle hareket edin o zaman.

bişey söyleyecegm siz saniyomusunuz ben 18 yasinda kendi tercihimle evlendim cok sevmis asik olmus olmama ragmen benim tercihim degildi bizde gelenek gorenek boyle erken yasta kiz da erkek da evlendirilir babam verdi bende kabul ettim ki zaten hayir demek saygisizlik olurdu...
lutfen benim kisisel durumumu tartismayin burda cok rencide edici bisey bu
Gerçek olmadığın kanaatinde olduğum için konuna çekilmeyeceğim, sadece anlatım olarak 18 yaş anlatımı olduğunu düşünmüyorum.Biraz daha konu üzerinde düşünerek yazarsan, gelecek konuda belki daha inandırıcı olabilir.

neyse konuya geleyim ben okuyorken yarida evlendik üniversite en büyük hayalimdi ne yalan söyleyeyim öyle doktor mühendis olamazdım belki ancak kendimi gelistirmek bir alanda bir bilgi edinmek istiyordum ama olmadi asik oldum
Hala kendini geliştirebilirsin hatta bence kesinlikle geliştirmelisin. İşe dilbigisi ve imladan başlamaya ne dersin tatlı anne?

Bir anne olarak eleştirel olabilir miyim?
Hamileliğimde de lohusalıkta da böyle saçma sapan davranmadım.
Siz kendini daha çocuksunuz Allah çevrenizdekilere sabır versin. İşleri zor sizle.
Ben burdan ayhh dedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X