Kaygı bozukluğu depresyon olanlar buraya

Ölüm korkusu şu şekil kendim için değilde en çok sevdiklerime birşey olur korkusu oluyor genelde bende işte ailemden birisi hasta olsa ona çok kötü takıyorum kafayı çok zor hastalık ama buda geçecek inşallah inanıyorum sanada geçmiş olsun canım inşallah sende düzelirsin

Size de çok geçmiş olsun Rabbim Şafi ismiyle tüm hastalara şifa versin..
Hastalıgınıza net bir tanı koyuldu mu.?

Amin canım inşallah Anksiyete bozukluğu kuzum
Hım kriz geçirdim ve kollarım kasıldı demişsiniz..

Buna benzer bir olayı yıllarca yasadım,doktora gittim anksiyete dedi..ilaç verdi 10 gün bile kullanamadım basım dönüyor ve oldugum yere yıgılıyordum..

Yıllarca devam etti aniden bir anda bazende çok üzüldüğüm anlarda vurmaya basladı..

Tansiyonumu ölçmek hiç aklıma gelmemişti..Bir gün tesadüfen tansiyonumu ölçtük o haldeyken tansiyonum birden 18,20 oluyor birden de 7lere kadar düşüyordu..

Daha sonra bunu farkedince hangi zamanlarda daha sık oluyor diye kendim kendimi izledim..Ya çok stres yapınca ya da regl dönemime yakın zamanlarda oldugunu farkettim..

Tansiyondan şüphelendim tahliller yaptırdım temiz çıktı..Ama strese baglı yüksek tansiyon olabilir dediler..

Kasılma kriz diyince aklıma geldi,sizinkide böyle bişey olabilir mi

Üzülecek bir şey yok Morlale8 ben alıştım onunla yasamaya sanki ben alıştıkça oda kaçtı gibi kendimi çok kaptırmadıkça nerdeyse senede 2 falan oluyor artık..

Zaten mesele teshisi koymaktadır teshisi koyup kör noktayı buldugun an zamanla tam atlatamasanda minumuma iniyor..:)

Kuzum anksiyete krizi öyle fiziksel olarak çok belli olmuyor tamamen içinde yaşıyorsun ama tanımı öyle kriz deniliyor onada epilepsi krizi gibi bişey geldi senin aklına galiba öyle bişey değil hızlı nefes alıp verme içsel aşırı bunalma her an çok kötü bişey olacak düşüncesi oluyor haliyle vücut bu baskıya dayanamıyor kollarım sızlıyor kasılıyor demedim sızlama şöyle dirsekle bilek arası tamda damarlar sinirler orda ya sızlıyor sinirsel olarak benim kaygı bozukluğum önceden daha fazlaydı yaş ilerledikçe bişeyleri tecrübe ettikçe azalttım etkilerini uzun bi sürede ilaç kullandım Paxera tranko buskas en son prozac kullandım şimdi kendi kendime halletmeye çalışıyorum çok şükür bu günlerime ilk defa 2009 yılında başlamıştı çok kötüydü uyku yok yeme içme yok o etkiler azaldı zamanla

Mesela böyle bi örnek buldum mutlu olmamıza izin vermeyen bi hastalık bi yandan da anksiyete eşim bana bazen şey der senin için ne yaparsam yapayım sen tam anlamıyla hiç birşey den mutlu olmuyorsun der bu da zoruma giderdi ama empati yapınca anladım gerçekten mutlu olamıyorum mutluluğun içinde beni mutsuz edecek muhakki bi acaba çıkartıp önüme sunuyor bu hastalık

Eklentiler

• Screenshot_20210812_131107.jpg
    60,8 KB · Görüntüleme: 90
  • Screenshot_20210812_131055.jpg
    57,5 KB · Görüntüleme: 83
Hım evet ben kasılma olarak okumuşum,sizin durumunuz daha farklıymış..
Ama şunu farkettim hafif psikolojik hastalıkların tanısını sanki anksiyete koymuşlar gibiBanada anksiyete demişti ilaç vermişti ama tutmadı..

Birde br yerde dinlemiştim,benim hastalıgım benim bas agrım benim bel agrım diye kabullenmemek önemliymiş..Benim dedikçe benimsiyor ve sahipleniyormuşuz..

Yine pozitifliğe yine içimizdeki öze ve bize döndük..İnsan kendi kendinin doktorudur demiş ya büyüklerimiz ne kadar dogru..

Eklentilerde verdikleriniz bilinçaltı kodlamalarının sonucu gibi düşündürttü bana..
Bu durumda boşuna çocuklugumuza inmiyorlar

Kuzum ben bütün etkilerini yaşadığım için biliyorum anksiyete olduğunu bide yıllardır kaç doktor değiştirdim.

Mesela senin söylediklerine örnek bazı hastalıklar oluyor gerçekten teşhis koyamıyor doktorlar benim bi arkadaşımda öyle olmuştu ne olduğunu anlayamadı psikiyatrist en son bipolar kişilik bozuluğu için kullanılan ilaçları verdi bi kullan iyi gelirse devam ederiz demişti

Bi arkadaşımda da panik atak vardı onu görünce halime şükretmiştim ben bayılıyordu mesela o bişey den korkunca hastaneye giremiyor du hastane kokusu iyi gelmiyordu geceleri ışık kapalı olursa çıldırıyor du.

Çeşit çeşit bu hastalıklarda Allah hepimizin yardımcısı olsun herkesin imtihanı kendine zor sanada çok geçmiş olsun

Tabi herşey kafada bitiyor kuzum herşey elimizde aslında önemli olan onu fark etmek

Eklentilerde verdikleriniz bilinçaltı kodlamalarının sonucu gibi düşündürttü bana..
Bu durumda boşuna çocuklugumuza inmiyorlar
Zaten herşey çocuklukda başlıyor ki kuzum güzel bi çocukluk geçirmiş insanlarla kendi adıma söylüyorum bunu çok büyük farklar var sorunlu bi çocukluk geçirmemin sonucu tamamen benim bu yaşadıklarım mesela aniden olan şeylerden nefret ederim ben gece telefonun sesini kısarım mesela

Üzüldüm canım rabbim sanada yardım etsin inşallah tamamen geçer biter

Eşimde bana öyle söylüyor sana iyilik yaramıyor falan gibisine bazen çok bozuluyorum bu sözlerine sanki elimizde mutlu olmak

Aynen haklısın canım çocukluk dönemi sıkıntılı olursa büyüdükçe sıkıntı artıyor rabbim dermansız dert vermesin çeşit çeşit hastalık var bu halimize şükürler olsun

Eşimde bana öyle söylüyor sana iyilik yaramıyor falan gibisine bazen çok bozuluyorum bu sözlerine sanki elimizde mutlu olmak
Kuzum insan üzülüyor biliyorum da onlarıda anlamak lazım çabalıyorlar bişeylere karşısında ki durumdan memnun ama işte yaşamadıkları için nasıl anlayacaklarki bide bir iki kere olan bişey değil malesef bizim durumumuz sürekli olunca bıkıyorlar onlarda

Mesela ben ilk evlendiğimiz de annesigil yüzünden olan şeylere kurulup kurulup akşam eşim gelince tavır yapıyordum sonra düşündüm bu akşama kadar çalışıyor kendi yerime koydum onun açısından ortada hiç birşey yokken eve geliyor benim yüzüm asık onunda enerjisi düşüyor bu durumu fark edince yapmamaya başladım hatta çok neşeli karşılıyorum asla huzurluğa sebeb olacak bişey söylemiyorum helede başkalarına kızıp eşimde daha iyi şuanda bazen bazı şeylerde bizim elimizde

Aynen haklısın canım çocukluk dönemi sıkıntılı olursa büyüdükçe sıkıntı artıyor rabbim dermansız dert vermesin çeşit çeşit hastalık var bu halimize şükürler olsun
Çok özel olmazsa çocuğun varmı kuzum bu konuyu merak etmem şöyle ben 2 yıldır istiyorum olmuyor çocuk olunca değişiyor mu ben ona tutunacam gibi geliyor burda görüyorum çocuk olunca hiç bişeyi takmama ya başladım ondan başka hiç kimseyi önemsememeye başladım diye en azından onla ilgilenmekten başka şeylere sıra gelmez gibi geliyor kafamda düşünmeye başka şeyleri

Evet canım aynen haklısın ben elimden geldiğince güler yüzlü karşılamaya çalışıyorum malasef başımda bi kaynana var her şeyime karışır aldığıma verdiğime eşimle kavgalarimiz dahil karışmadığı yok anliyacan bazen atışmalarımiz oluyor bu yüzden eşim eve gelince belli etmemeye çalışıyorum ama daha sonra kaynanam her şey söylüyorsun kocan eve gelince melek oluyorsun diyor ben kocamı üzmemek adına hakkı bile olsam susuyorum ama yok kadında anlayış ondan bile pay çıkarıyor kendine ben 8 yıl oldu beraber yaşıyorum o kadar zor ki şimdi ev yaptırıyorum inşallah kendi evime taşınacam. Kışa kadar eşim için katlandım hep bu kadar yıl işte eşimde sana iyilik yaramıyor deyince zoruma gidiyor ben onun için bu kadar fedakâr olmuşken bu anksiyete büyük ölçüde kaynanam kaynaklı benim çok bunalıma sokuyor beni eşimle aramıza çok giriyor yani eşim bana bi konuda kızıyor veya aramızda birşey tartışıyorsak benim yanlışlarımi söylüyor eşimi dolduruşa getiriyor ben Rabbime bıraktım artık ne söylesem boş bazen başımı alıp gitmek istiyorum eşimde sağolsun dolduruşa geliyor bazen annesinin

Yok kuzum tedavi görüyorum miyom var 3 ay sonra falan ameliyat olacam inşallah olur evim şuan yok ev bitince olsa benim için daha iyi olacak

Allah yardımcın olsun kuzum vala çok zor kv ile yaşamak benim evim ayrı ama ilk yıl bende sürekli yanındaydım bi yatmadan yatmaya evime geliyordum o durum bile katlanılmaz bişeydi benim için o yıl iyi dayanmışın ben kesinlikle iyi kaynana olduğunu düşünmüyorum sadece oğlundan korkan ve korkmayan kaynana var inşallah evin çabucak biterde kurtulursun o zaman rahata erersin kuzum bide yan yana olunca ister istemez eşini kendine çekip dolduruyordur benimkide öyle çok güzel timsah gözyaşı döker şuan kavgalılar konuşmuyoruz ama çok canım sıkılıyor geri illaki barışılacak onlarla yeniden bir araya gelmek o düşünce canımı çok sıkıyor Rabbim sabrının mükafatını versin inşallah eşine sükunetle söyle bişey olduğunda kuzum sakın onlar yüzünden kavga etme ama 8 yıl olmuş eşindede suç var bişeyleri biraz olsun görmesi lazımdı ama erkekler geç olgunlaşıyor malesef başka gelinleri felan varmı onlarla nasılllar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…