Kasüstü damla protez taktıranlar buraya

Evet dün oldum hala hastanedeyim..Hamd olsun güzel geçti baskı ve ağrı gözümde büyüttüğümüz kadar kötü değil..ilk saatler biraz zordu bugün daha iyiyim çok şükür..
Gözünüzaydın inşallah çabucak toparlanırsınz size kac cc takılmıştı kasaltı mıydı

Büyük gün geldi çattı benim için geçen hafta doktorum hastalandığı için ertelenmişti yarın öğleden sonra inşallah ameliyata giricem. Son kararımızı kasüstü 295 cc olark verdi tekrar baktı bana ve dokumun çok iyi durumda olduğunu ve kasüstünü kaldırabileceğimi söyledi. Kasüstünü de kas zarı altı tekniği ile yapıyormuş zaten. Tabi yine de herşey bence ameliyat anında belli oluyor cc durumu felan. Hayırlısıyla inşallah narkoz korkum olmaz rahatça girer çıkarım. Lütfen bana şans dileyin…

Eve geldim kızlar, sürecimi bende paylaşmak isterim malum bu okuduğumuz süreçler bize çok yardımcı olmuştu. Bana kasüstü (kas zarı altı) 295 cc mentor damla takıldı. Zaten öncesinde 275-295 arasında kalmıştk gayet de uygun olunca doktorum onu takmış. Dokum olduğu için kasaltı tercih etmedik. Genellikle hiç dokusu olmayanlara kasaltı takılıyor. Şunu söyliyim ki bence kasüstü çok konforlu. Okuduğum ve başıma gelecek diye beklediğim bir çok şey gelmedi. Mesela yemeğimi kendim yedim, tuvalete kendim gittim saçlarımı kendim topladım gibi gibi. Ha su var gerginlik hissi yoğun ağrıdan çok o his vardı. Eğer çocugu olanlar varsa mastit hissi verio. Sanki sütüm dolmuş kanallarm tıkanmış mastit olmuşum:) narkozdana ayılma kısmı yine benim korkularım arasındaydı. Çok şükür gayet normal bi şekilde uyandım, boğazımda gıcık vardı sadece. Arada oksurttu ama rahatsizlik boyutunda degildi. Hastanede 1 gece kaldim direnlerim ertesi gun cikti zaten 17:00 gibi de eve geldim. Su an sol gogsumde bi dikis sızısı hissediyorum, sagda yok. Normaldir inşallah:) sormak istediğiniz ne varsa seve seve cevaplarım. Bende merak ettiğim acaba ne zaman yumuşarlar?

Nasıl oldunuz odemleriniz sisliginiz ağrınız nasıl bende 19 Aralık'ta oldum
Gayet iyim çok şükr ben 3. Günden itibaren dışarı çıkmaya başladım alışverş felan ödemlerim yavaş yavaş iniyor tabi gergin hala ama rahatsız etmior. Bazen unutup ani hareketler çok yapıorm ama dikkat etmek lazm protezin oturması için, sizin nasıl gidio

Benimde ağrım yok fakat ödem çok banda başladım protez aşağı inmesi için o çok sıkılıyor onun dışında kasintim var azcik

Benimde ağrım yok fakat ödem çok banda başladım protez aşağı inmesi için o çok sıkılıyor onun dışında kasintim var azcik
Bende bant korse yok sadece ayyıldızn bi sütyeni var neden sadece o var onu da bilmiorm doktor bu yeterli diyo herkese onu kullanıomş

Mrblar 1yılı geçmiş ameliyat olalı umarım aktifdinizdir formda şuan nasıl durumunuz memnunmusunus sarkma vs oldumu ve doğal duruyormu üst kısmından belli oluyormu mümkünse özelden dekolte fotosu paylaşabilirmisibiz

Merhaba hayr henüz 3 hafta oldu:) yani aralık sonunda olduğum için sanırm 1 yıl sandınız. Gayet doğal ve güzel duruyorlar su an

Merhaba hayr henüz 3 hafta oldu:) yani aralık sonunda olduğum için sanırm 1 yıl sandınız. Gayet doğal ve güzel duruyorlar su an
Ben de 31 inde olacağım. Damla istiyorum ama çoğu kişi dönüyor şekli bozuluyor demiş. Foto atabilir misiniz özelden acaba

Ben de 31 inde olacağım. Damla istiyorum ama çoğu kişi dönüyor şekli bozuluyor demiş. Foto atabilir misiniz özelden acaba
Merhaba eşime söz verdim görsel atamam ancak benim tam istediğim gibi oldu doktorm dönme ihtimalinin çok çok nadir oldugunu eğer 6 hafta dikkat edersem bir sorun yaşanayacagımı söledi bendr güvendim. Şekil bozukluğu olmaz. Daha doğrusu damlaya has bir durum değil. Benm arkadaşm 13 sene evvel takdırdı yuvarlak 2 doğumdan sonra şekli bozuldu. İçinize nasıl sinecekse öyle olur umarım

Benim araştırdığım kadarıyla da dönme riski çok çok az. İstediğiniz gibi olduğuna sevindim darısı başıma. Ben de omuz meme ucu mesafesine göre motiva ergonomixte karar kıldım.

Benim araştırdığım kadarıyla da dönme riski çok çok az. İstediğiniz gibi olduğuna sevindim darısı başıma. Ben de omuz meme ucu mesafesine göre motiva ergonomixte karar kıldım.
Hadi hayırlı olsun şimdiden inanın ameliyat hiç zor değilmiş, bir hemşire bana 3 gün, 10 gün, 30 gün gibi düşün evreleri demişti, hakikaten de öyle oldu. Şu an o kadr rahatm ki maşallah diyim, sizinde öyle olur umarım yazarsınz sürecinizi

Çook teşekkür ederim. umarım kolay atlatırım süreci. Darısı bana

Merhaba uzun zaman geçmiş memnuniyet durumunuzu öğrenebilir miyim bende 19unda kas üstü olucam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…