Göz Makyajı Kaşlarım :-(

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

choccywhoccydoodah

Nirvana
Pro Üye
19 Kasım 2013
18.485
33.239
Selam,
Bu aralar kaşlarıma takmış durumdayım,çok ince ve fazla seyrek. Aynaya bakınca mutsuz oluyorum resmen.
Kalın kaş sevmiyorum bu sebeple aldırıyorum uzun zamandır ama iyice seyreldi,küstü adeta.
Bu konu acayip moralimi bozuyor. Tabi Rabbim başka dert vermesin ama mutsuzum çok.
Kaşlarımı kalınlaştırmak adına ne yapabilirim. Kaş kontürü sordum dün 700 lira dediler,hadi 700 verdim diyelim ya beğenmezsem ne yaparım? Kalın,koyu renk biçimsiz olursa ne yaparım? (Arkadaşım yaptirdı kaşları 100metre öteden bağıriyor ben burdayım diye,kapkalın ve koyu renk oldu)Kalıcı bir işlem bu sebeple risk almak istemiyorum açıkçası.
Kıl tekniği içinde doğal durmaması ve dökülmesi gibi durumlardan bahsediliyor,bunuda eledim haliyle.
Makyajla biraz toparliyorum ama yaz sıcağında istemiyorum kaş boyamak.
Doğal yoldan bu kaşları hale yola sokmanın bir yolu var mıdır?
Benim durumumda olup,bende bunu yaparak toparladım diyenlerin fikirlerine ihtiyacım var.
Teşekkürler hepinize.

zeytin yagı badem yagı dogal cozum birde uzun bi sure kendın altlardan topla kaslarını
kuafor gıttıgın gun baska yerden alıyor sonra baksa sekılde kusuyor kas ıste
o yuzden kuaforu degıstırmemek gerek

Selam,bende aynı sorunu yasadim sonra badem yağı ile sarımsak kürü yapip bir ay boyunca hergece sürdüm hem kalın hemde gür kaşlarim oldu :)
Kuafore gidip kaşlarını alma kendin etrafini temizle istedigin sonuca varana kadar.

Besleyici yağ sürebilirsin. Ben kaş kalemi kaş farı kullanıyorum. Kalem flormarın far da mac omega.
Uzun zaman kullandım,kaş ve kirpik için yağ ama hiç farketmedi(markasini hatirlamıyorum ama tek tüpte iki taraflı kullanılan birseydi,rimele benzer) kullandığınız işe yarayan bir marka varmı?
Kalem ve far bende kullanıyorum ama makyaj değilde doğal yoldan çoğaltmanın bir yolu varmıdır acaba?
Teşekkürler
zeytin yagı badem yagı dogal cozum birde uzun bi sure kendın altlardan topla kaslarını
kuafor gıttıgın gun baska yerden alıyor sonra baksa sekılde kusuyor kas ıste
o yuzden kuaforu degıstırmemek gerek
Badem yağı kullanıyorum arada,sürekli kullanmak işe yararmı? Kuaförüm aynı değiştirmiyorum ama öyle seyreldi ki,bu gidişle aldıracak kaşım olmayacak.

Bende de kaş dökülmesi var Kuaförüm sürekli sarımsak sür bekle diyor ama cesaret edemedim henüz
Sarmısak duydum bende ama denemeye cesaret edemedim kokusundan dolayı ama sanırım artık denemenin vakti geldi.
Peki nasıl hazirladinız kürü paylaşabilirmisiniz? Teşekkürler
Ciddi olamazsın. Peki çok mu bekleteceğim,kokusu kalmıyormu? Bu sıcakta buram buram sarmısak kokmakta var işin ucunda.
Mavala double lash tavsiye ederim kaşlara sürmek için.
Teşekkürler bir bakayım.
Bu arada hint yağı da hem kaş hem de kirpik için iyi bi bakım yağı.. onu da tavsiye ederim kullanmışlığım vardır
Peki teşekkür ederim, önerdiğin bir marka var mı? Bu yağlarda baya hile olabiliyor,bu sebeple soruyorum.

toplu iğneyle bastırayım dedim çok canım yandı
hafife bastırmaktan mı bahsediyorsunuz yoksa az da olsa tahriş edecek kadar bastırmaktan mı acaba?
ben de sarımsak sürmek istiyorum sırf o yüzden kaşlarımı kaş usturasıyla dibinden kazıyacağım ama emin olamıyorum işe yarar yaramaz mı?

Hafif bastırcaksınız.. çok canınız yanıcak kadar değil.. bu işlem gözeneklerinizi açtığı içşn sarımsak daha çabuk etki ediyo.. bu arada toplu iğneleri dezenfekte edin kızlar..
Bu arada kaşlarını kazıma gerek yok bence.. bunu dene önce faydasını görüceksin zaten inşallah..

Tam olarak kaşla ilgili olmasa da saçlarınızı kahkül kesebilirsiniz çok az kişide var ve kaşlarınızın çoğunluğu altında kalmış oluyor kaşlarınız uzayasıya pek görünmemiş olurlar :)

Bir dönem bende Ebru Gündeş kaşı olsun diye o acayip kavisli ve ince kaş şeklinde aldırdım.
Kuaförüm 2 şey söylemişti artık normal kaşlar istediğimde: 1 . sarımsak sür 2. kaşın alındıktan sonra cımbızı kaşın o alınan kısmına sür (metal etkisi) demişti. ben ikisini de yaptım kaşlarım baya baya kendisine geldi ama bu arada çok uzun aralıklarla sadece göz kapağımda çıkan ve alına doğru yayılan ince tüyleri aldırdım. Kaşlar bir süre çarppuk çurpuk çıkıyor. Sonra düzeliyor.
Şimdi birisi yanlış alacak diye aklım çıkıyor.
Dipnot: Sarımsağı güneş yanıgı yüzüme sürünce hoplanmıştı.

Deler gibi mi yoksa topuz kısmıyla mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…