Göz Makyajı Kaşlarım dökülüyor

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

CitirTurtam

Az insan, çok huzur !
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2013
1.467
1.362
Arkadaşlar kaşlarım gittikçe azalıyor. Aynı saç dökülmesi gibi iyice açıldı araları, en çokta başladığı kısım, hiç tüy yok neredeyse. Uzaktan bakınca kaşlarımın arasındaki mesafe çok büyük görünüyor, okadar az tüy var yani. Bu yüzden mecbur kalemle boyuyorum bi şekil veriyorum. Boyamadan asla evden adımımı bile atmam. Ben kendimle barışık biriyim fakat söz konusu kaşlarım olunca özgüvenim saniyeler içinde sarsılıyor.

Arkadaşım "kaşın başladığı kısımda tüy çıkmaz malesef ömür boyu boyamalısın" dedi. Acaba birkaç hafta cımbız vurmasam o kısım gürleşir mi? :18:

Son düzenleme:
kaşlarımı almıyorum cımbız meseleni bilemeyeceğim ama ben kirpik ve kaşlarım için şunu yapmıştım ve ben de işe yaramıştı istersen dene.
Eski bir rimeli temizledim içine badem yağı,zeytinyağı ve hint yağı koydum.Her gece yatmadan önce kaş ve kirpiklere sürdüm.Kaşlarım dolgunlaştı,kirpiklerim de baya uzadı.Umarım sende de işe yarar.

Teşekkür ederim, hemen not alıyorum bunu :)

Ah nerden cikti kasin baslari uzamiyor diye ? Oyle sacma birsey yok canim. Hatta benim en cok ordan cikiyor.
Eger cesaret edebilirsen jilet yap kaslarina.
Uzayana kadar kaliteli bir kas kalemiyle boyarsin. Ben 3 kere yapmistim , tam uzuyolardi bir daha . Ve cok gur ve istedigim sekilde olmustu ..

sarmısak da iyi gelir deneyebilirsin ama bi cildiyeye görünsen daha kesin sonuç alırsın tamamen kaşlarını kaybetmeden

Benim kaşlarımda çok yoğun olmasa da dökülüyordu bir de üstüne üstlük acemilik yapıp kaşlarımı kendim aldım o kadar inceldiler ki artık kaşlarımı kapamak için perçem falan kestiriyodum bi ara. Neyse işte sonra bu böyle olmaz dedim 2-3 ay hiç dokunmadım kaşlarıma,hiç almadım sadece ortalarını aldım, şimdi tamamen kalınlaştılar, o başladığı kısımlar da kalınlaştı. Hatta şimdi de acil aldırmam gerekiyor üşengeçlikten kuaföre gidemiyorum o ayrı. Yani kaşlarınıza hiç dokunmazsanız elbet uzar diyeceğim o.Umarım düzelir kaşlarınız :)

Benim kaşlarımda küstüler bana. çıkmıyorlar düzgün..bi formül var sa bende uygulamak isterim. Şimdilik bikaç yılda bir kalıcı makyajla kontür yaptırmakta buldum çareyi ama..gerçek kaş istiyom...

Kaş dökülmesini ilk defa duydum.. Saç dökülmesi için kullandığımız ampüllerden falan kullan. Belki işe yarar..

Cvplar için teşekkür ederim. Kalemle boyayınca hiç doğal durmuyor ama onsuz da çok komik görünüyorum çok acayip bi şekil aldılar. Bi ucunda neredeyse hiç kaş yok, diğer ucu gür ve dolgun. Sanki kaşımın yarısı var yarısı yok gibi. Kalıcı makyaj en iyi çözüm fakar fiyatları burada (almanyada) ateş pahası. Nette biraz bakındım 300-600€ arası değişiyor

Kaş dökülmesini ilk defa duydum.. Saç dökülmesi için kullandığımız ampüllerden falan kullan. Belki işe yarar..
Dökülüyor derken baya azaldı, uzaktan bakınca hiç yokmuş gibi duruyor. Aralarında boşluklar oluştu. Saçlar seyrek uzar ya aynen öyle görünüyo. Berbat düzgün kaşa çok önem veren birisiyim, kendi üzerimdeki en büyük takıntım diyebilirim.

bendeki kaşlar aman aman. çok kalındır biçimlidir ama küçükken çok problem edip yok etmeye çalışırdım. özellikle de başlangıç kısmını. zaten söylenmiş badem yağı sürebilirsin geceleri. bir de sarımsağı ortadan ikiye bölüp o kısma biraz sarımsakla masaj yaparsan işe yarar.kaşlarını az aldırmaya çalışman yararına olur, yada aldırırken o kısımlarına gelmemesine dikkat edebilirsin.

Türkiyede kaşlara da kalıcı makyaj yapılıyor mu? Yakında izine geleceğim uygunsa yaptırmayı düşünüyorum :26:

Doktora gittin mi hiç? Bağışıklık sistemin zayıflamış olabilir.
Şuan kullandığın kontür kalemi bile daha fazla dökülmeye neden olabilir, mümkün olduğunca yumuşak davran onlara (ovalama yani)

Badem yağı + zeytin yağı + sarımsak Bunlarla ovalarsan beslenir, sarımsak saçkıran da bile oldukça etkilidir bi'çok kişi tekrardan saç çıkardığını bile söylüyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…