Kasılma

Teslimiyet ne kadar güzel 🥺 ben de Allah'a bıraktım kendimi demek ki bir vakti zamanı var birşeylerin olması gereken oluyor
İlk gebelik ise ben de çok üzülüp hırpalamıştım kendimi. Sonradan aklım basıma geldi. Elimden geleni yaptıktan sonra gerisi Allah in takdiri. Dua edin. Ama üzmeyin kendinizi.

Kaçıncı haftada yaptılar
Bu bebisiniz kaç haftalık
32 de ogrenir öğrenmez yaptılar iğneyi. Ama daha önce gitsem mutlaka daha önce yapmış olurlardı. Şimdi 12. haftanın içindeyim. Doktorum yine aynı şey olabilir dedi. Risk varmış.

32 de ogrenir öğrenmez yaptılar iğneyi. Ama daha önce gitsem mutlaka daha önce yapmış olurlardı. Şimdi 12. haftanın içindeyim. Doktorum yine aynı şey olabilir dedi. Risk varmış.
Inşallah yasamazsin aynı şeyi ben birinci de yaşamadım ikincide yaşıyorum aynısı olacak diye bişey yok

Siz açıklık var demiştiniz ya nasıl bir açıklıkti
Bugün gittim acilden
Hunileşme görüldü 😢
Rahim ağzı uzunluğu 41 mm
Bu ne demek oluyor

Siz açıklık var demiştiniz ya nasıl bir açıklıkti
Bugün gittim acilden
Hunileşme görüldü 😢
Rahim ağzı uzunluğu 41 mm
Bu ne demek oluyor
Hunilesme ne demekki? Ben onu bilmiyorum. Dogum başlaması için Açıklık olması gerekiyor. 8 cm olunca ben doğuma girmiştim. İlk teshis konulduğunda 3 cm Açıklık olmuştu bende. Söylemişti zaten doktor. Uyarmıştı her hafta kontrol iki günde bir de Kasılma sebepli serum alıyordum. Doğum başladı demediyse korkmayın Allah in izniyle.

Hunilesme ne demekki? Ben onu bilmiyorum. Dogum başlaması için Açıklık olması gerekiyor. 8 cm olunca ben doğuma girmiştim. İlk teshis konulduğunda 3 cm Açıklık olmuştu bende. Söylemişti zaten doktor. Uyarmıştı her hafta kontrol iki günde bir de Kasılma sebepli serum alıyordum. Doğum başladı demediyse korkmayın Allah in izniyle.
Açıklık değil ama açıklığa sebepmis canım
Kasılmalar arttırıyo hunileşmeyi
Sen devlet takipli miydin peki
Kontrole nereye gidiyodun

Açıklık değil ama açıklığa sebepmis canım
Kasılmalar arttırıyo hunileşmeyi
Sen devlet takipli miydin peki
Kontrole nereye gidiyodun
Özele gidiyordum. Doktor bir sey demedi mi ? Tabiki 38 40 haftaya kadar anne karnında kalsın bebek ama yine de kritik sureci atlattın korkma doğarsa da iyi olacak falan bir yol göstermedi mi?

Özelde bi kadına gittim daha önce de özelde takipliydim başka bir kadına
Ozeldeki otuzu görelim ciğer geliştirici yapicaz dedi devlette çok iyi bir doktor var ona randevumun gelmesini bekliyorum pazartesi günü
Artık ne derse yatış derse yatış çok şükür 28 in içindeyim yatarım evime yakın hastane yapacak bişey yok
Acilde göründüm son üç dört gün
En son bugün işte hunileşme görüldü ama servikal uzunluk iyi olduğu için bişey demedi
Nst bağladı orda sancı çıkmadı
Kan idrar istedi ona göre konusalim dedi
Adet ağrısı gibi ağrım oluyordu ondan gitmiştim
Şuan ama o ağrı yok denecek kadar az serum taktılar zaten
Pazartesiyi bi gorseydik Allah'ın izniyle
Ben çünkü neyi napacagimi bilmiyorum
Uzaniyorum sa bişey yaptığım da yok
Ilaçlar da kullanıyorum
Yine aynı doktora mi gidiyorsun
Allah korusun doğsa bile
28 nasıl bir hafta 😢
Açıklık yok dediğim gibi uzunluj iyi ama kasılmalar rahimde bi kısmı nasıl desem huni şeklinde uzatmış
Bu açıklık değil ama açıklığa sebep olabilir dendi sadece

Özele gidiyordum. Doktor bir sey demedi mi ? Tabiki 38 40 haftaya kadar anne karnında kalsın bebek ama yine de kritik sureci atlattın korkma doğarsa da iyi olacak falan bir yol göstermedi

Bu yapılan serumlar işe yaradı mı sizde hafifletti mi ağrılarınızı
Bence fark olmuyordu ama doktor gidince nst de sancı çıkınca kızıyordu nasıl anlamıyorsun diye ben de mecbur gidiyordum. Ciğer geliştirici için neden bekledi ki acaba ? Herhalde açıklık yok ondan diye düşünüyorum. Yine özelde takipliyim. Ama başka doktora. Eski doktorum yok . Bende sancı da çıkıyordu nst de. Geçen 30. Hafta da komsunun bebeği doğdu. Bir kaç gün kuvözde kaldı. Rabbime şükür cok iyi maşallah. Hızla toparladı. Siz de korkmayın. Yatın dinlenin. Sancı da yok , açıklık da yok. Allah in izniyle bebeğinize sağ salim kavuşursunuz inşallah. Bebeğiniz şu an kaç kilo?

Bence fark olmuyordu ama doktor gidince nst de sancı çıkınca kızıyordu nasıl anlamıyorsun diye ben de mecbur gidiyordum. Ciğer geliştirici için neden bekledi ki acaba ? Herhalde açıklık yok ondan diye düşünüyorum. Yine özelde takipliyim. Ama başka doktora. Eski doktorum yok . Bende sancı da çıkıyordu nst de. Geçen 30. Hafta da komsunun bebeği doğdu. Bir kaç gün kuvözde kaldı. Rabbime şükür cok iyi maşallah. Hızla toparladı. Siz de korkmayın. Yatın dinlenin. Sancı da yok , açıklık da yok. Allah in izniyle bebeğinize sağ salim kavuşursunuz inşallah. Bebeğiniz şu an kaç kilo?
Canım inşallah bende öyle tablolar görürüm açıklık yok diye sanırım devlete gitseydim belki onlar yapardi ciğer geliştirici onu da tam bilemiyorum ama randevu bulmak çok zoor
Pazartesi günü olan randevumu ta beş hafta önce almıştım çünkü ben onu bekliyordum bu sıkıntılar çıktı 😢 kaç kilo doğmuş acaba ne güzel çok da az kalmış kuvezde
Benim bebeğim 1100 gram 38 cm di
Suanki doktorun nasıl ilerliyor

Canım inşallah bende öyle tablolar görürüm açıklık yok diye sanırım devlete gitseydim belki onlar yapardi ciğer geliştirici onu da tam bilemiyorum ama randevu bulmak çok zoor
Pazartesi günü olan randevumu ta beş hafta önce almıştım çünkü ben onu bekliyordum bu sıkıntılar çıktı 😢 kaç kilo doğmuş acaba ne güzel çok da az kalmış kuvezde
Benim bebeğim 1100 gram 38 cm di
Suanki doktorun nasıl ilerliyor
Aslında özelde hemen yapıyorlar ama dmeek henüz dogum icin yaklaşan bir zaman görmediler. Bebis için de muz falan ye ona kilo aldıracak şeyler. Gerisi Allah a kalmış zaten. Moralini bozup kötü şeyler okuma. Sağlıkla bebeğin doğacak ona inanıyorum. Şimdi daha başındayım hamileliğin. Aylık kontrol harici bir şey olmayacak.

Aslında özelde hemen yapıyorlar ama dmeek henüz dogum icin yaklaşan bir zaman görmediler. Bebis için de muz falan ye ona kilo aldıracak şeyler. Gerisi Allah a kalmış zaten. Moralini bozup kötü şeyler okuma. Sağlıkla bebeğin doğacak ona inanıyorum. Şimdi daha başındayım hamileliğin. Aylık kontrol harici bir şey olmayacak.
Inşallah ne güzel şeyler çıkıyor ağzından umarım öyle de olur her gün bi sorun çıkıyor sanki öyle bunaldim öyle yoruldum ki
Evde eşim yapıyor herşeyi
Elinden geldiğince
Oglumks doğru dürüst ilgilenemiyorum zaten
Sen sürekli yatıyor musun nasıl geçiyor günlerin
Ayda bir gitmek ne güzel ne zamandır o duygudan uzağım 🫣
Muz ceviz kaşar yiyorum oğlumda da onları yemiştim 3700 doğmuştu oğlum
Onda hiç bilmedim hamileliği ne güzel zamanlardı
Çok özlüyorum oğlumun hamileliğini
Eşim o kadar bunaldi ki doktor işlerinden
Artık şey dedi bugün Allah'ın almaya çalıştığına biz bişey yapamayiz ne olacaksa olsun dedi..
Biliyorum kolay söylemedi bunu
Ama ben kaç aydır onu taşıyorum hissediyorum hareketlerini ben diyemem öyle bişey ne dilim varır ne bişey..

Inşallah ne güzel şeyler çıkıyor ağzından umarım öyle de olur her gün bi sorun çıkıyor sanki öyle bunaldim öyle yoruldum ki
Evde eşim yapıyor herşeyi
Elinden geldiğince
Oglumks doğru dürüst ilgilenemiyorum zaten
Sen sürekli yatıyor musun nasıl geçiyor günlerin
Ayda bir gitmek ne güzel ne zamandır o duygudan uzağım 🫣
Muz ceviz kaşar yiyorum oğlumda da onları yemiştim 3700 doğmuştu oğlum
Onda hiç bilmedim hamileliği ne güzel zamanlardı
Çok özlüyorum oğlumun hamileliğini
Eşim o kadar bunaldi ki doktor işlerinden
Artık şey dedi bugün Allah'ın almaya çalıştığına biz bişey yapamayiz ne olacaksa olsun dedi..
Biliyorum kolay söylemedi bunu
Ama ben kaç aydır onu taşıyorum hissediyorum hareketlerini ben diyemem öyle bişey ne dilim varır ne bişey..
Korkulacak zamanda değilsin hiç üzme kendini. Elinden geleni yapacaksın ki gerisi Allah a kalsın. Elinden gelen doktora gitmek. Allah in almaya çalıştığını doktor engelleyemez zaten. Ben de içinde bulunduğum zaman cok üzgündüm. O zaman kk yı uzaktan takip ediyordum. Hep olumsuz şeyler okuyup ağlıyordum. Şimdi burdan bakınca daha mantıklı düşünebiliyorum. Geçecek bu günler. Eşler çabuk bunalıyor. Onu takma kafana. Bebek doğsun sağlıkla her sey unutulur. Bu arada komşum 30. Haftada doğum yaptı dedim ya haftası 30 ama bir kaç hafta geriden geliyordu. Sen elinden geleni yap için rahat olsun.birak ev kirli kalsın. Diğer çocuğunu da bol bol öpüp kucakla. Yanında olman yeter ona.

Korkulacak zamanda değilsin hiç üzme kendini. Elinden geleni yapacaksın ki gerisi Allah a kalsın. Elinden gelen doktora gitmek. Allah in almaya çalıştığını doktor engelleyemez zaten. Ben de içinde bulunduğum zaman cok üzgündüm. O zaman kk yı uzaktan takip ediyordum. Hep olumsuz şeyler okuyup ağlıyordum. Şimdi burdan bakınca daha mantıklı düşünebiliyorum. Geçecek bu günler. Eşler çabuk bunalıyor. Onu takma kafana. Bebek doğsun sağlıkla her sey unutulur. Bu arada komşum 30. Haftada doğum yaptı dedim ya haftası 30 ama bir kaç hafta geriden geliyordu. Sen elinden geleni yap için rahat olsun.birak ev kirli kalsın. Diğer çocuğunu da bol bol öpüp kucakla. Yanında olman yeter ona.
Allah'ım bana da nasip etsin o güzel zamanları 😍 gerçekten öyle eşim öyle bunaldı ki anlatamam her doktora gidelim dedikçe e ben işi bırakayım o zaman e kardeşlerin gelmeyecek mi demeye başladı kardeşlerim de gelmiyor ama gelmek zorunda değiller bence
Çünkü umudum yok onlardan
Fark ettim ki bebeği sevmiyo şu bir haftadır ama biliyorum ki doğunca onu çok başka sevecek
Erkekler vazgecebiliyor ama kadınlar öyle değil
Sonuçta hareketini hissediyosun tekmlerini hissediyosun bağ oluşuyor aranda
Ben de kk e ve happy moma giriyorum sürekli biseyler okuyorum iyice psikolojim bozuldu sanırım girmemek en iyisi
Ama sizin böyle konuşmanız sizi tanımış olmak gerçekten bana huzur verdi 💜

Allah'ım bana da nasip etsin o güzel zamanları 😍 gerçekten öyle eşim öyle bunaldı ki anlatamam her doktora gidelim dedikçe e ben işi bırakayım o zaman e kardeşlerin gelmeyecek mi demeye başladı kardeşlerim de gelmiyor ama gelmek zorunda değiller bence
Çünkü umudum yok onlardan
Fark ettim ki bebeği sevmiyo şu bir haftadır ama biliyorum ki doğunca onu çok başka sevecek
Erkekler vazgecebiliyor ama kadınlar öyle değil
Sonuçta hareketini hissediyosun tekmlerini hissediyosun bağ oluşuyor aranda
Ben de kk e ve happy moma giriyorum sürekli biseyler okuyorum iyice psikolojim bozuldu sanırım girmemek en iyisi
Ama sizin böyle konuşmanız sizi tanımış olmak gerçekten bana huzur verdi 💜
Olumsuz şeyleri hiç okuma sana tavsiyem. Her şey zaten olacağına varacak. Eşin için şu an bir sey demiyorum bebis doğunca hakkından gelirsiniz onun 😇 gereksiz strese sokma kendini. Her şey geçici. İnşallah bu günleri hatırlamazsın bile.

X