Kasık Ağrısı

Lady Guinevere

“Size Nasıl Geliyorsa”
Kayıtlı Üye
6 Mart 2024
8.628
7.318
28
Kızlar iyi akşamlar. İnşallah iyisinizdir.
Kızlar dün geceden beri kasıklarımda ağrı var. Sancı gibi değil, bildiğiniz ağrı. Ayağa kalktığımda oluyor. Oturuyor veya yatıyorken bir sorun yok ama ayağa kalktığımda sanki bebeğin tüm ağırlığı kasımlarıma biniyor gibi oluyor. Yürürken de iç bacaklarımda (vajinaya yakın yerlerde) ağrı oluyor. Öyle yatmıyorum da yani. Her gün yürüyüş yapıyorum, ev işlerini yapıyorum. Neden birden böyle oldu? Doktorumu aradım ama izindeymiş. Salı gününe başka bir doktora randevu aldım mecburen.
Kötü ve yorgunum zaten. Son bir kaç gündür zerre uyku uyuyamıyorum. 1-1.5 saat uyuyorum sonra tüm gece ayaktayım. Sonra gündüz ruh gibi dolaşıyorum ama gece olunca yine aynı. Acayip bunalmış bir haldeyim bi de bu çıktı. Bu arada doktorum bana magnezyum falan vermedi. Sikayetin var mı diye sormustu son kontrolde ben de yok demiştim. Decavit verdi sadece. Acaba magnezyum yüzünden mi oluyor? Bel ağrım falan yok ama dediğim gibi üst bacakta ve kasıkta ağrım oluyor ayaktayken. Doğumla ilgisi yoktur değil mi bunun? Erken doğum falan olur diye korktum ben açıkcası. Gebeliğimin basından beri sadece idrara sıkıştığımda böyle bir ağrı oluyordu. Simdi her ayağa kalktığımda var.

Kalsiyum magnezyum eksikliği hep bacak ağrısı yapar o da kasığa vurur mu bilmiyorum Aslım bende bacak ağrısı kramp vardı kal ve mag eksik diye ilaç vermişti doktor decavitte o işe yarıyor diye biliyorum doktor bir şey demedi mi

Benim 30 haftaya kadar ağrım/sancım olmadı, 30da regl ağrısı gibi ağrım oluyordu nstye girdim ve hafif sancım çıkmış. Doktorum normal şuan bol su iç demişti. Şuan 34+4teyim bir kaç gündür ara ara iki büklüm yürüme ve idrara sıkışıklık ama idrarda genelde 2-3 damla şeklinde durumlarım oluyordu. Bugün doktor randevumda bebeğin baya aşağı baskı yaptığını öğrendim hatta doktorum da bi tırstı tekrar nstye soktu. Sancım çıkmadı ama. Bu beklemeyecek herhalde dedi hatta. Otururken değil ayakta sorun yaratıyor bana da bu durum. Bence kısa zamanda doktora bi gidin derim ben. Bu arada ben de ev içinde çok aktif bi hamileyim sadece yürüyüş vs yapmıyorum.

takibimi yapan doktorun şahsi numarası yok hastaneden ulaşıyordum. sabah aradım yıllık izne çıktı dediler. doğumumu yaptıracak olan doktoru aradım o da eğer çok siddetliyse, kanama veya su gelirse hastaneye gitmemi söyledi. gaz veya kabızlık yüzünden olabilir dedi ama iki gündür tuvalete çıkıyorum da bir sorunum yok. kadın da haklı olarak muayene etmeden bir sey söyleyemem diyor. esime de is yerinden izin vermediler anca salı günü gidebiliyoruz doktora.

benim bebeği de ben sürekli aşağıda hissediyorum. yani hareketleri hep oralarda. ama ne biliyim daha kücüktür diye sey etmedim. 22 haftalığız daha. sürekli idrara sıkıştığımda olan ağrı gibi ağrı oluyor ayaktayken. son kontrolüme 16+5te gitmistim her sey yolundaydı. ama o zamana kadar progestan kullanıyordum. doktor progestanı bırakmamı istedi. simdi 2 gündür bu ağrı var anlamadım.

Rahim genisledigi icin ağrı oluyordur endişelenme. Bir de kendini çok yorma yordugunda da yapar ağrı. Bende doktora kasık ağrımin olduğunu söylediğimde kendini yormussundur demişti ama bence alakası yoktu, rahmim genisledigi için diye düşünmüştüm çünkü maksimum 4-5 gün sürdü sonra geçti. Kontrolde de bir sıkıntı.cikmamisti. Çatlak için bir şeyler kullanmıyorsan kesinlikle baslamani tavsiye ederim ben baya çatladım önlem için de geç kaldım.

12.haftadan beri çatlak kremi ve yağ kullanıyorum zaten. su ana kadar bir çatlağım olmadı.
rahim genişlemesi mi bilemiyorum ben cünkü bildiğiniz kasıklarımda baskı var. daha önce de ağrılarım oldu ve bi kaç güne gecti ama bu farklı sanki. sancı gibi değil dediğim gibi bildiğiniz ağrım var.

Bebek büyüdükçe rahimde genişliyor belki onun ağrısıdır canım ama yine de ihmal etme git bir doktora görün ne olur ne olmaz

Evet benimde o.haftalarda kasiklarimda sancı oldu, aynı sancılar 32-33 hafta civarı da oldu. Ben Rahim genisledigi için diye düşündüm. Karnın nasıl top gibi mi? Seninde benim gibi olduğunu düşünüyorum. Benimki erkek, karnım bildiğin topun ortadan kesilmis hali gibi. Öyle çok kilo da almadım sadece karnım büyüdü. O ağrılardan sonra karnım büyümeye başlamıştı

Bebek büyüdükçe rahimde genişliyor belki onun ağrısıdır canım ama yine de ihmal etme git bir doktora görün ne olur ne olmaz
yatıyorum valla sabahtan beri. ayağa kalkmaya korkuyorum bir sey olacak diye. bebek hareketli su an kanamam falan da olmadı ama ne bileyim normalde her ağrıyı kafaya takmıyorum ama her ayağa kalktığımda olunca endişelendim. bir de genelde dinlenince gecerdi bacak, bel ağrılarım ama bu ağrı dün geceden beri gecmedi. salı gününe randevu alabildim aynı gün detaylı ultrason da var inşallah bir sorun yoktur.

Bebek bundan sonra hızla büyüyecek. 18. Hafta da 230 grdı oğlum 20. Haftada 430la doğdu. 2 haftada iki katı olmuştu kilosu. Sen birde zayıfsın belki o yüzden zorlanıyorsundur. Bir tanıdığımda bebek büyüdükçe yürürken bile iki büklüm oluyordu

benimki de erkek. karnım böyle su an. son bi kaç günde benim de karnım büyüdü ama ne bilim endişe ediyorum aşağıya o kadar baskı olunca

Eklentiler

• IMG_2455.jpeg
    112,7 KB · Görüntüleme: 35
inşallah ondandır ne biliyim anlamadım. bir de uykusuzluk, stres kötü oldum bilmiyorum. bir sorun olmasın da sabrederim yine

benimki de erkek. karnım böyle su an. son bi kaç günde benim de karnım büyüdü ama ne bilim endişe ediyorum aşağıya o kadar baskı olunca
Evet seni çok iyi anlıyorum bende biraz endişeleniyordum ama bebegin hareketlerini aldıkça rahatlamistim. Zaten kontrolde de hiç sıkıntı çıkmamıştı. Asıl ağrılar doğuma yakın başlıyor onlar ne ki bir kaç güne geçer bence. 38 haftaya girdim cidden yenice çok zorlandığımı hissediyorum artık yatarken bile kasiklarima baskı oluyor.

sağlıkla gelsin inşallah.
zaten iyi olduğunu bileyim de bu ağrıların yüz katına da dayanırım. ama dediğim gibi yorgunluk stres hepsi üst üste gelince sürekli kötü düsüncelere düsüyorum. 6 haftadır da doktor kontrolüne gidemeyince korkuyorum ne biliyim

Evet biraz fazla olmuş biraz da onun etkisi vardir normalde 4 haftada bir çağırıyorlar. Az kalmış kontrolüne inşallah bir sıkıntı yoktur kanama yoksa çocuk hareket ediyorsa içini rahat tut bence. Allah hamile olan herkese sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah

amin inşallah

Merhaba. Biz de 22 haftalıgız , ikizlerimden biri asagıda benım de. 21 . Haftada dediğiniz gibi hissetmeye başlamıştım ve kasık kısmından asagı doğru hareket hissediyordum ki halen öyle dizlerime kadar da bacaklarım agrıyordu bir de belimden hareket edemeyecek gibi hissediyordum ara ara . Rahim agzı kısalmış. Çarsamba serklaj oldum. Yine kasık kısmında hissediyorum ama agrım yok şuan şükür. İnşallah sizde böyle bir durum yoktur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…