Göz Makyajı kaş usturası diye bişey varmış kullanan var mı kızlar????

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

nazeninA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2012
39
7
kızlar geçenlerde bi yazıda gördüm kaş usturası diye bişey varmış kuaförler yapıyomuş bunu ve kaşlar çıkmayan yerlerden çıkıyomuş.bilen varsa yazsın lütfen çok merak ediyorum:KK43:((

Ben de duydum bunu usturayla alıp çıkmayan yerden kaş çıkıyormuş.Esmeray Yıldırım diye ünlülerin kaşını alan biri var.O bu şekilde uyguluyor çok güzel yapıyor kaşları ya.
Kendisine gitmek isterdim ama çok pahalı 50 tl alıyormuş.

evet sitede o kadının adı yazıyodu.bi kız yazmıştı usturayla kızın olmayan kaşlarını çok güzel yapmış.bu yer istanbulda mı peki öyleyse benim için kötü canım istanbulda yaşamıyorum:KK43:(valla isterse 100 olsun razıyım yaa:KK43:(o kadar çok şeye para verdim ki kaşlarım güzel olsun diye:KK43:(

evet malesef istanbulmuş ya:KK43:(peki canım bi bilgin var mı ne kadar zamanda yapıyomuş bu işlemi?

Tam bir bilgim yok ama gidip gelmek gerekiyor tabii.Bir kızın kaşı altı ayda anca toparlanmış sanırım bu işlemde sabırlı olmak gerekiyor.

evet galiba öyle peki kaşlar için bildiğin bişey var mı:KK43:((söylersen çok sevinirim:KK43:(badem yağı sarımsak dışında falan..

araştırmalarıma göre iyi gelen yağlar : sarımsak yağı,susam yağı ve yılan yağı ama hiç birini kullanmadım..bunları deneyip sonuç alan yokmu acaba ?

canım ben sarımsak yağını değilde sarımsağın kendisini kullanıyorum.işar yarıyo az da olsa.yılan yağını kullanmadım ama badem yağı sussam yağı zeytin yağı menengiç yağı olan alizadenin kaş kirpik losyonunu kullanıyorum.ama pek bi faydasını göremedim:KK43:((susam yağı çabuk emilen bi yağ olduğu için diğer yağların yanında kullanıyolar...

yılan yağını merak ediyorum en çok..sanırım ondan alıp kullanıcam tiksine tiksine :KK52:

canım ne zaman cesarete gelirsem artık bilmiyorum..ama buraya yazarım tabiki..

Selamlaar!

Yaklaşık bir yıldır kaş usturasıyla kaşlarımı bizzat şekillendiriyorum ve çok mutluyum çünkü cımbızdan dolayı küsmeye meyillenen kaşlarım eskisi gibi olmaya başladılar. Kendi kaşlarını cımbızla almayı becerebilmiş ve hayatı boyunca jiletle enazından üç beş kere vücudundan kıl kazımış herkesin kaş usturasını tehlikesiz bir şekilde kullanabileceği kanaatindeyim zaten pek de aman aman büyük bir şey değil, birazdan aşağıya kullandığım usturanın fotoğraflarını asacağım. Yani kimseye seans başına yüklü miktarlarda paralar verip "al canım ben yiyemedim sen ye," dememize lüzum yok. :KK9:

Kaş usturasını ikamet etmekte olduğunuz ilin kuaför malzemeleri satan dükkanlarından tedarik etmeniz mümkün. İstanbul'da Zaza Han'dan tedarik edebiliriz. Yalnız geçen sene ben Zaza Han'ı hallaç pamuğu gibi aktarırken oradaki dükkanlardan sadece birinde aradığımı bulabildim, diğer dükkanlarda beni maytaba bile alan oldu "o ne yeağğ, öööle şey mi olurmuş?" Dükkanın adını hatırlamıyorum şu anda ama Zaza'nın kapısından içeriye adım attığınız anda sağda kalan dükkan, işte ben sadece orada bulabilmiştim... Sonra da hızımı alamayarak üst dükkanda benimle eğlenen dükkan sahibinin karşısına dikilip "annem bak, gördün mü, kaş usturası bunun adı," demiştim. Evet adam bozuldu... Belki de ayıp ettim amaaa içimde patlayacağına dışımda patlasın, hohoyyt! :KK55: Paketini 5TL'ye aldım ve bir pakette üç tane ustura var idi, o gün bu gündür hep aynı usturaları kullanıyorum... Bir senede fiyatlar ne kadar değişir bilmem ama yine de 50 TL'nin onda biri olduğunu hatırlatmak isterim (imza: homo economicus).

Usturayı nasıl kullanacağız?
En sevdiğim kısım, evrensel bir tarif veremem ama ben şöyle yapıyorum: öncelikle kaşlar parmak uçları yardımıyla güzelce ıslatılır ve pH değeri cildimize yakın olan bir sabun vasıtasıyla sabunlanır (tıraş gibi bir nevî), sabunlanmış ıslak kaşlarımı şekillendirmek benim için çok kolay oluyor, parmağımla geriye geriye atıp sonra iki kaşıma da içime sinen bir şekil veriyorum. Kendinize güvenemiyorsanız eğer sabunla şekillendirme hadisesinden sonra koyu bir göz kalemiyle istediğiniz şekil neyse ona göre hat çekin kaşlarınıza; böylece alınacak yerler ve alınmayacak yerler iyice meydana çıkmış olur. Bir elinizle kaşınızı yukarı doğru kaldırın ve usturayla almanız gereken kaşları cırt cırt alın. Kaşların üstünü ve kenarlarını almak çok daha kolay zaten. Çizdiğiniz sınırların etrafını boşalttıktan sonra, kaşlarınızı hattâ yüzünüzü ılık suyla durulayın. Bitti.

Yazları; ustura yardımıyla kaşlarımı epeyce inceltip her gün yağlardım: en son ağustos ortasında incecik yapıp nadasa bırakmıştım, şimdi gayet kalın ve sağlıklılar. Hint yağını şiddetle tavsiye ederim. Hem kaşı şekillendirmek için biçilmiş kaftan (wax gibi) hem de besleyici özelliği var.

Kaşınızda küsmeler meydana geldiyse, oralardaki incecik sarı tüycükleri jiletleyip, her gece yatmadan önce Hint yağı sürün; bir ayda muazzam fark ediyor. Elbette şu da var: bir seneden daha fazladır kaşlarımı jiletliyorum hatta burada kaş jiletlemeyle ilgili bir konuya yazmıştım 2010'da, 2011 sonunda kullanımı jiletten çok daha kolay olan usturayı keşfettim, ondan beridir de hep usturayla alıyorum. Şunu kabul etmeliyim ki usturayla alınan kaş 2-3 hafta içinde baş veriyor, cımbız kadar uzun vadeli değil ama kaşımı kaşsızlığa değişemeyeceğimi anladım.

Saygı ve sevgilerimle,
mavi misket
:KK54:

DSCF1898.jpg

DSCF1899.jpg

DSCF1900.jpg

Ha bu kas jiletlemek miymis yani?
Aklima geldi, ben kaslarimin seyrek yerlerini jiletlemistim bir kac kez. Daha kalin ciktilar orada. Ama cikmasi bazi yerlerde hizli, bazi bolgelerde daha yavas olabiliyor.
Bende de kas jileti var, ama kullanmiyorum simdi.
Benim anlamadigim sey su. Zaten kaslari niye aliyoruz? Kas daha derli toplu, temiz gorunsun diye? Orayi jilet/usturayla alinca istemedigimiz killar daha hizli ve cogalarak cikmaz mi? Neden bunu kendimize yapiyoruz? Ben usturayla kas cogaltmayi anladim, ama kas almayi anlayamadim. :26:

Ben bahsettiğiniz Esmeray Yıldırım'a gittim on gün önce. Bayadır orman kıvamında uzattığım kaşlarımı kendisine emanet ettim. Yukarıda bahsettiğiniz kaş usturasıyla birşeyler yaptı kaşlarıma. Şimdilik istediğim model olmadı kaşlarım ilk alımda olmasıda çok zor. Ama daha ilk alımda güzel bir çizgi oluşturdu kaşımda. Benim kaşımın renginide açtı 60 tl verdim. Kendim beceremeyeceğim için ve birçok şey vadedipde yapamayan kaşçılardan bıktığım için ben helal ettim paramı.. 2 hafta sonra yine gidicem

mavi misket açıklaman gayet güzel olmuş.

Teşekkür ederim simten81.

Ha bu kas jiletlemek miymis yani?
Aklima geldi, ben kaslarimin seyrek yerlerini jiletlemistim bir kac kez. Daha kalin ciktilar orada. Ama cikmasi bazi yerlerde hizli, bazi bolgelerde daha yavas olabiliyor.
Bende de kas jileti var, ama kullanmiyorum simdi.
Benim anlamadigim sey su. Zaten kaslari niye aliyoruz? Kas daha derli toplu, temiz gorunsun diye? Orayi jilet/usturayla alinca istemedigimiz killar daha hizli ve cogalarak cikmaz mi? Neden bunu kendimize yapiyoruz? Ben usturayla kas cogaltmayi anladim, ama kas almayi anlayamadim. :26:

Ustura ve jilet ikisinin de kullanım amaçları aynı zaten. Derli toplu kaş bakışını anlıyorum ama olaya bir de şu noktadan bakacak olursak: ben sabit bir kaş şekli tutturup uzunca bir süre aynı şekille idare etmekten hoşlanmıyorum. Bazen kapkalın olan kaşlarımı bazen ipincecik yapabiliyorum, kafama göre, canım nasıl isterse ve bu noktada cımbız kullanacak olsam inan bana kaşlarımdan olurum. Öte taraftan usturayla veya jiletle istediğim şekli verdiğim zaman küsme gibi, batık gibi bir sorunla karşılaşmayacağımı bilerek kaşlarımı kafama estiği gibi şekillendirebiliyorum. Sadece kalınlaştırmak olarak düşünmenin yanında, kaşın devamlılığını tehlikeye atmamak olarak da düşünebilirsin sevde.

Ben bahsettiğiniz Esmeray Yıldırım'a gittim on gün önce. Bayadır orman kıvamında uzattığım kaşlarımı kendisine emanet ettim. Yukarıda bahsettiğiniz kaş usturasıyla birşeyler yaptı kaşlarıma. Şimdilik istediğim model olmadı kaşlarım ilk alımda olmasıda çok zor. Ama daha ilk alımda güzel bir çizgi oluşturdu kaşımda. Benim kaşımın renginide açtı 60 tl verdim. Kendim beceremeyeceğim için ve birçok şey vadedipde yapamayan kaşçılardan bıktığım için ben helal ettim paramı.. 2 hafta sonra yine gidicem

Neden ilk alımda istediğin modelin olması çok zor BarbieveKen, batıklar mı var yoksa kaşların normalinde seyrek mi (orman diye tabir etmişsin yukarıda ama...)? Umarım ileriki alımlarda istediğin şekle kavuşursun. Renk açtırma operasyonlarından mümkün mertebe kaçınmanı öneririm.

Hoşakalın arkadaşlar,
m&m

Neden ilk alımda istediğin modelin olması çok zor BarbieveKen, batıklar mı var yoksa kaşların normalinde seyrek mi (orman diye tabir etmişsin yukarıda ama...)? Umarım ileriki alımlarda istediğin şekle kavuşursun. Renk açtırma operasyonlarından mümkün mertebe kaçınmanı öneririm.

Hoşakalın arkadaşlar,
m&m

Kaşlarımın küsen kısımları var özelliklerde alt taraflarda , oraları kaş kalemiyle çiziyorum. Onun dışında fena sayılmaz kaşlarım.. Yavaş Yavaş istediğim modele doğru gidiyor kaşlarımın şekli ayrıca saç rengime göre kaş rengimi kırdırmak zorundayım zararlı olsada :KK17: çünkü sırıtıyor :KK50:

Birkaç gun once ben de esmeraya gittim bana da çıkmayan yerlerde kaşım çıksın dıye ustura yaptı. Su anki kaş şeklimi ben de beğenmedim, ustura yaptığı icin bıraz inceldi ve bir kaşım diğerinden farklı fakat kendisi de belirtti istediğim şekil bu değil birkaç kere daha gel o zaman sonuç ortaya çıkar diye. birkaç kere daha gideceğim sonuçları paylaşırım

Birkaç gun once ben de esmeraya gittim bana da çıkmayan yerlerde kaşım çıksın dıye ustura yaptı. Su anki kaş şeklimi ben de beğenmedim, ustura yaptığı icin bıraz inceldi ve bir kaşım diğerinden farklı fakat kendisi de belirtti istediğim şekil bu değil birkaç kere daha gel o zaman sonuç ortaya çıkar diye. birkaç kere daha gideceğim sonuçları paylaşırım

Ne kadara alıyor acaba şuan? Gerçekten çok güzel yapıyor birçok ünlünün kaşını kendisi alıyor zaten.

X