Karşıma daha iyisi çıkarsa düşüncesini ne yaptınız

Selamlar, bundan 1 ay önce birisiyle tanıştım. Arkadaş ortamından tanıştık ama aynı ünideyiz o 3. sınıfa geçecek. Çok tatlı çok ilgili biri. Ben geçen yıl hazırlıktaydım o yüzden okulun ortamına biraz hakimim ve çevrem var ama bu dönem ilk ders yılım. İster istemez stresliyim ama yeni bir ortam normal olarak. Şimdi ilk dersime benimle girmek, götümem gereken evrakları beraber götürmek gibi talepleri var. Aslında aramızdaki şey bu şekilde giderse birlikte zaman geçirmek istemekte haklı. Elle tutulur bir sorun yok tam tersine çok iyi gidiyor ama ben açıkçası ya daha çok kafama yatan birisiyle tanışırsam veya okul açılınca aramızdaki bağ bana yük olursa düşüncesindeyim. Diğer yandan aşırı sevgi dolu bana karşı zaten tanışmayı o çok istemişti görseniz böyle aşırı el üstünde tutuyor beni ileride pişman olur muyum düşüncem de var. Birinin zaman ayırmaya değer biri olduğunu nasıl anladınız veya daha iyi ihtimaller çıkabilir düşüncesinden nasıl kurtuldunuz?
Büyüdük… Bü-yü-dük. Ama siz büyüyemezseniz, Baktınız olmuyor boşar boşar yenisini alırsınız canım. Ölümlü dünya sonuçta. Sizin neyiniz eksik?

Selamlar, bundan 1 ay önce birisiyle tanıştım. Arkadaş ortamından tanıştık ama aynı ünideyiz o 3. sınıfa geçecek. Çok tatlı çok ilgili biri. Ben geçen yıl hazırlıktaydım o yüzden okulun ortamına biraz hakimim ve çevrem var ama bu dönem ilk ders yılım. İster istemez stresliyim ama yeni bir ortam normal olarak. Şimdi ilk dersime benimle girmek, götümem gereken evrakları beraber götürmek gibi talepleri var. Aslında aramızdaki şey bu şekilde giderse birlikte zaman geçirmek istemekte haklı. Elle tutulur bir sorun yok tam tersine çok iyi gidiyor ama ben açıkçası ya daha çok kafama yatan birisiyle tanışırsam veya okul açılınca aramızdaki bağ bana yük olursa düşüncesindeyim. Diğer yandan aşırı sevgi dolu bana karşı zaten tanışmayı o çok istemişti görseniz böyle aşırı el üstünde tutuyor beni ileride pişman olur muyum düşüncem de var. Birinin zaman ayırmaya değer biri olduğunu nasıl anladınız veya daha iyi ihtimaller çıkabilir düşüncesinden nasıl kurtuldunuz?
Böyle bir şey düşündüğüm adamlar sevdiğim değil makul bulduğum insanlardı daha iyisi kimi zaman oldu kimi zaman böyle düşündüğüme pişman oldum duygularınız yoksa ümit vermeyin

Bu zamanda, ünide, hormonlarının etkisiyle akışına bırakıp, mantığı askıya alarak mezun olur olmaz evlenip sonra mutsuzum diye konu açacağına, böyle bir konu daha iyi gibi sanki. Mantıklı değerlendir ona göre yol al. Bir bağlanınca gerçeklere kör olabilirsin.

Erkekler hoşlandıkları, beğendikleri kadının hayatını kolaylaştırmayı severler (bir çoğu) sizin böyle bir düşünceniz var ise kendi işinizi kendiniz görün, emir eriniz olmasın.

Belli ki size karşı boş değil. Bu sebepten yardım teklifini kabul edip, daha iyisi çıkar mı? Düşüncesindeyseniz bu insan kullanmaktır.

Biz buna kadınlığını kullanmak diyoruz ve bunu yapanları ahlaki ve insanı olarak onaylamıyoruz. Siz belki farkında değilsiniz ama bunun adı bu yani. Bir çok kadın var, erkekleri emir eri gibi kullanıp, aslında ona uşak muamelesi yapmaktan öte duyguları olmayan.

Aslanlar gibi kendi işinizi kendiniz görün, çocuğu tanımak istiyorsanız, baktınız hoşunuza gitmedi eyvallahınız olmasın. Bu durumda elbet daha iyisi çıkarsa ona yönelebilirsiniz. Ama bu şekilde çocuğa yazık.

Birinden gerçekten hoşlandığından o senin için zaten her konuda “en” oluyor. Demek ki yeterince hoşlanmamışsın. Yeterince hoşlanmadığın biri için üniversitede zaman kaybetme

İlişkiniz olması için ilişki yaşamayın. Çocuğa karşı bir hissiniz yok belli ki. Çünkü normalde kalp çarpıntısı heyecan ufak flörtten dönen bir şeydir sevgililik. Aklınıza ilk zamanlar o da beni seviyor mu olacak mı gibi şeyler gelir. Daha iyisi düşüncesi varsa zaten duygu d yoktur. İki tarafı da böyle bir şeye sokmaya gerek yok bence

Onu incitmek istemiyorum asla ama beddua edeceği bir durum yok. Onun beni sevdiği kadar ben onu sevmek zorunda mıyım? Kafama yatmıyorsa biter zaten. Sadece onun ilgisi sevgisi daha önce karşılaşmadığım gibi çok tatlı ama ben istediğim kişi o mu emin değilim.
Ben de zaten beddua eder demedim.

daha iyisi çıkarsa nedir ne demektir aşırı saçma geldi bana. çocuksun sen daha muhtemelen bu yüzden bu kadar sığ düşünüyorsun
daha iyisi çıkarsa durumu hayatta belli başlı şeyler için geçerlidir, ilişkiler ve insanlar için değil
atıyorum kiralık ev arıyorsundur, birine kafan yatar ama biraz daha arasam belki daha iyisini bulurum dersin
iş arıyorsundur, bi yerle görüşürsün olur ama kafanda hala biraz daha arasaydım daha iyi bi fırsat çıkar mıydı dersin
bu tarz şeyler için geçerlidi bu tip düşünceler. insanlar için geçerli değildir
bir insanı ya seversin ya sevmezsin. ya beraber olursun yada olmazsın yani
yanımda dursun şimdilik daha iyisi çıkarsa şutlarım kafasıyla gidersen ilişkilerde, sen de hayatına daima senle aynı kafada adamları çekersin
gün gelir daha iyisi sanıp hayatına aldığın adam da senden daha iyisini bulunca seni şutlar
bu kafadan acilen çıkman lazım acilen

ayrıca bir ilişki için bu kadar düşünmeyi irdelemeyi gerektirecek bi yaşta değilsin sen
çok gençsin hayatını akışında yaşa, böyle şeyleri sorgulama
eğer bu insanla mutluysan onun yanında olmak sana iyi hissettiriyorsa fazla irdeleme, yaşa gitsin
daha bu yaşta hayatında fazla sorumluluk fazla dert yokken ilişkiye başlama hakkında bu kadar düşünmeye gerek yok
ona bakarsan karşındaki insan için de geçerli olmalı yani bu daha iyisi çıkarsa düşüncesi
o da senden daha iyisi çıkarsa düşüncesiyle yaklaşsa özgüvenin yerlerde sürünür emin ol
çocuğu şu an tabi ki hayatından çıkarabilirsin ama bunu, onu istemediğin için yap. daha iyisi çıkarsa düşüncesiyle değil

Sana benzer bir soru ben de sormuştum ve realist, objektif bakamayan kadınlar tarafından linçlendim. Senin gibi düşünmeyen bence saftır. O yüzden seni yargılayanları çok kale alma. Daha iyisi elbetteki vardır fakat üni ortamında çok çıkmıyor sonradan. Genelde 2.3. Sınıfta cıkar kısmetler. O yüzden iyi biriyse değerlendirebilirsin

İnsan sevinir kafa dengi birini buldum diye dediğine bak🙄 bütün iyiler de peşinden kovalıyor sanki🤣 o piti piti yapacak herhal

Doğru insanı bulunca zaten daha iyisini bulur muyum diye düşünmezsin ki çocuğa yazık etme uzaklaş kendine göre birini bulunca ilişki yaşa.

X