Karşıma daha iyisi çıkarsa düşüncesini ne yaptınız

Selamlar, bundan 1 ay önce birisiyle tanıştım. Arkadaş ortamından tanıştık ama aynı ünideyiz o 3. sınıfa geçecek. Çok tatlı çok ilgili biri. Ben geçen yıl hazırlıktaydım o yüzden okulun ortamına biraz hakimim ve çevrem var ama bu dönem ilk ders yılım. İster istemez stresliyim ama yeni bir ortam normal olarak. Şimdi ilk dersime benimle girmek, götümem gereken evrakları beraber götürmek gibi talepleri var. Aslında aramızdaki şey bu şekilde giderse birlikte zaman geçirmek istemekte haklı. Elle tutulur bir sorun yok tam tersine çok iyi gidiyor ama ben açıkçası ya daha çok kafama yatan birisiyle tanışırsam veya okul açılınca aramızdaki bağ bana yük olursa düşüncesindeyim. Diğer yandan aşırı sevgi dolu bana karşı zaten tanışmayı o çok istemişti görseniz böyle aşırı el üstünde tutuyor beni ileride pişman olur muyum düşüncem de var. Birinin zaman ayırmaya değer biri olduğunu nasıl anladınız veya daha iyi ihtimaller çıkabilir düşüncesinden nasıl kurtuldunuz?
İs hayatına girmeden kimseye ok deme

Karsındakini gercekten seviyor olsan böyle düşünmezdin bence. İlgisi hoşuna gidiyor ama arkadas kalmanız daha doğru gibi geldi. Zamanında bana da cok aşırı ilgi gösteren bir arkadasım vardı ama ben arkadas olarak görmekten öteye geçemediğim için fazlasına izin vermedim. İnsan öpmek elini tutmak istediği kişi ile aşk yaşar. Kitaplarını taşıyıp evrak işlerini yapanla değil..
İşte bu şekilde onu beklenti içinde bırakmak istemiyorum ama kaybetmekte istemiyorum

İşte bu şekilde onu beklenti içinde bırakmak istemiyorum ama kaybetmekte istemiyorum
Hem çörek bütün dursun hem karnım doysun. Öyle bir dünya yok maalesef, insanları cepte tutamazsın. Böyle yapanlar sonunda osmanlı tokadı yiyor hayattan, bizzat atmışlığım var böyle birine 😁 yalnız seninle derse girmek istemesi falan da çok saçma, kontrolü ele geçirmesine de izin verme

Neden ahlaki olmasın ki? Üniversiteye yeni başlıyorum elbette karşıma başka insanlar çıkacak ya daha çok arzuladığım biri olursa diye düşüneceğim elbette. Sevmemişsin tarzı konuşabilirsiniz ama ahlaki olmadığını düşünmüyorum.

Duygularına bakarsın, mantığınla bir araya getirip bir karar verirsin. Ama öyle ya daha iyisi varsa diye değil. Bu kişi ve ben nasılız diye düşünürsün. Yoksa dışarıda daha zengini, daha yakışıklısı, daha tutkulusu vs her daim vardır.

Ben şöyle yaptım, bana değer veren gerçekten seven kişiye başta onun kadar yoğun duygularım olmasa da şans verdim. Sonra ben de o da emek verdikçe bu ilişki büyüdü, güçlendi, aramızdaki bağlılık arttı. Artık kopamaz hale geldik ve ben o şansı ona değil aslında kendime verdiğimi anladım. Gerçekten birini sevdiğinde bağlandığında başka seçenekler olmuyor ki aklında. Hep daha iyisi karşıma çıkar mı hissiyle yanınızdaki kişiyi olası alternatiflerle karşılaştırarak değerlendirmeye çalışmak bence çok doğru bir tutum değil

medeni kanun ve avukatlar bu iş için var (şaka yapıyorum linçlemeyin)

Ciddi kısım bu düşünce varsa sorun vardır çocuğa yazık etmeyin kimse böyle düşünmüyor hayatında biri varken

Aslında armudun sapı üzümün çöpü değil düşüncem. Onu gördüğüm an tamam işte budur fazlasını aramıyorum demeli miydim bilmiyorum.
Evet demelisiniz kesinlikle.. Eğer ki bunu diyemiyorsanız çok da ümitlendirmeden bitirin.. İkinizde çok gençsiniz mutlaka evet diyebileceğiniz kişi karşınıza çıkacaktır.

Zaten erkek cinsinin belirgin bir özelliği avını elde etmeye çalışırken el üstünde tutması üstüne titremesidir senin kara kaşına kara gözüne değil inan

Selamlar, bundan 1 ay önce birisiyle tanıştım. Arkadaş ortamından tanıştık ama aynı ünideyiz o 3. sınıfa geçecek. Çok tatlı çok ilgili biri. Ben geçen yıl hazırlıktaydım o yüzden okulun ortamına biraz hakimim ve çevrem var ama bu dönem ilk ders yılım. İster istemez stresliyim ama yeni bir ortam normal olarak. Şimdi ilk dersime benimle girmek, götümem gereken evrakları beraber götürmek gibi talepleri var. Aslında aramızdaki şey bu şekilde giderse birlikte zaman geçirmek istemekte haklı. Elle tutulur bir sorun yok tam tersine çok iyi gidiyor ama ben açıkçası ya daha çok kafama yatan birisiyle tanışırsam veya okul açılınca aramızdaki bağ bana yük olursa düşüncesindeyim. Diğer yandan aşırı sevgi dolu bana karşı zaten tanışmayı o çok istemişti görseniz böyle aşırı el üstünde tutuyor beni ileride pişman olur muyum düşüncem de var. Birinin zaman ayırmaya değer biri olduğunu nasıl anladınız veya daha iyi ihtimaller çıkabilir düşüncesinden nasıl kurtuldunuz?
Aşık değilsen ve muhtemel eş adayını değerlendiriyorsan, artıları eksileri koy ve sana uyuyorsa devam et. Yoksa, başkalarıyla kıyaslarsan hayat çok zor senin için. Bu zihniyetten kurtul. Kurtulmadan da çocuk yapma bence.

Evet daha iyi mamut avlayan birini bulmak amacım :) aslında daha çok arzulayacağım biri çıkarsayı kast etmiştim ama mamutlar da önemli tabii
Her iyinin daha da iyisi var. Bunu bilmeyecek kadar küçükse yaşınız zaten hiç sevgiliniz olmasın,iyiyi ararken başınıza iş getirirsiniz.

Aşık değilsen ve muhtemel eş adayını değerlendiriyorsan, artıları eksileri koy ve sana uyuyorsa devam et. Yoksa, başkalarıyla kıyaslarsan hayat çok zor senin için. Bu zihniyetten kurtul. Kurtulmadan da çocuk yapma bence.
Yani çocuk veya eş için çok erken ama bunu düşünüyorum ben de. Evlilik o yüzden çok korkunç geliyor bana bu kararı alabilenlere şaşırıyorum. Nasıl emin oldular diye düşünüyorum hep

X