Börekler Karnıyarık Böreği-Resimli

Borzo

Mucizemmm
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2007
3.002
5
Hem Pratik Hem Göze Hitap eden bir Börek

Bir kabın içinde yumurtaları, sıvıyağı, yoğurdu, kabartma tozunu çırparak karıştıralım.

3 adet yufka
4 çorba kaşığı yoğurt
1 çay bardağı sıvı yağ
2 adet yumurta
1 paket kabartma yozu
içi için :
4-5 dilim salam
4-5 sivri biber
1 orta boy domates
75 gr kaşar peyniri
yeterince tuz

Bir yufkayı serip üzerine yumurtalı, sütlü harcı fırça yardımıyla sürelim. İkinci yufkayı serip üzerine yumurtalı sütlü harcın 2 kaşığını ayırdıktan sonra kalanını sürelim. Son yufkayı sererek üzerine sütlü yumurtalı harcı sürelim. Yufkaları sigara böreği keser gibi 8 eşit üçgen parça elde edecek şekilde keselim. Üçgen parçaların karşılıklı sivri kenarlarını hafifçe içe doğru döndürüp rulo yaparak saralım. Ruloaların üzerine bıçak yardımıyla derince kesikler yapalım. Yufkaların karın kısımlarındaki kesiklere börek içini paylaştıralım. Ayırdığımız yumurtalı sütlü harcı yufkaların üzerine sürelim. Önceden ısıtılmış 220 derece sıcaklıktaki fırında, böreklerin altları ve üstleri pembeleşene dek pişirelim ve hemen fırından almazsanız, kabarıklarını ve çıtırlıklarını kaybederler. Salam dilimlerini, sivribiberleri ve kaşarpeynirini kibrit çöpü inceliğinde doğrayalım. Tavla zarı iriliğinde doğranmış domatesi ve tuzu ekleyelim.
Afiyet Bal şeker olsun.

49063001.jpg

wowwwwww süper yya basligi okuyunca yine patlicanli zannetdim :)
ama görüntüsü harika yufkayida seferim pratik biseye benziyo tsklerrrra.s.

harika bir şey... ellerine sağlık... olsa da yesek şimdi... cokacimcoook a.s.

sık sık yaparım ben bunu bazen dondurucuyada atarım.ama ben önce iç harcını koyup sardıktan sonra kesiyorum karnını.haşlanmış baharatlanmış patateslede harika oluyor.seninde eline sağlık.

Öylede olur Canım...Afiyet olsun..Pratik hem.bende tarım dondurucuya:)

X