Karın ve bacak boyu 2 hafta geriden gelen prematüre bebeğim hakkında.

Yagmurizmmm06

Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2020
129
57
28
Arkadaşlar 34 haftalık doğum yaptım. Çocuğum bugün tam 40 günlük oldu 2 gün sonra tahmini doğum günü olacak. Sorun şu ki karnı zayıf ve bacaklari kısa yani normal bebeklerden çok daha ufak. Halbuki normal doğum haftasına da ulaştık. Başına gelen var mı bu karında ki zayıflık ne zaman normale döner? Hala hastane çıkışı kıyafetleri bile büyük geliyor

Benimde bebisim uzun sure giydi hastane cikisini bizimde bacak boyumuz kisaydi teyzemin bi lafi var "cani icinde ya kızım dert etme gerisini "diyor gercekten sorun neyse dunyadaki en buyuk dert oymus gibi hissetmekmis annelik ve biri bitmeden digeri basliyor.. erken dogmus bebeginiz sizin karninizda gecircegi 40 haftayla disarda tamamlamasi bir olmaz cok sukur sag saglikli oyle dusunun insallah o eksikligide tamamlar eger doktor sorun gormuyorsa yoktur insallah anne sutu aliyorsa protein agirlikli beslenip tahin helva yiyebilirsiniz bunlar sutu yaglandiriyor bebekler daha iyi kilo aliyor

Benim bebegim 42 hafta 6 gunluk dogdu ama bacak boyu kisaydi. Yani annem kardeslerim ben demeden farketmislerdi kisaligi. Bir doktora gosterdim, normal sinirlarda dedi. Su an 17 aylik, tamamen normal gorunuyor. Bazi erkeklerin ust beden iri bacaklar ince olur ya biraz oyle bir goruntusu var oglumun da su an. Ama gelisimi de hareketleri de tamamen normal sukurler olsun.

Allah size bağışlasın bebeğinizi bende çok şükür diyorum canı içinde gerisi hallolur diye. Ama kafamı da karıştırıyor işte acaba düzelecek mi hep böyle mi olacak diye.

Benim bebeğim anne karnında gelişim geriliği yaşadı ve o şekilde doğdu. Şimdi de belli oluyor zayıflığı ve bacak boyu kısalığı. Yani ileride düzelecek mi acaba diye düşünüyorum

Benim bebeğim anne karnında gelişim geriliği yaşadı ve o şekilde doğdu. Şimdi de belli oluyor zayıflığı ve bacak boyu kısalığı. Yani ileride düzelecek mi acaba diye düşünüyorum
Durumunuzu anladim, moral olabilmek adina kendi deneyimimi paylastim. Insallah cok saglikli hayirli yaslarini gorursunuz

Merhaba, bende şuan hamileliğimin 35. Haftası içindeyim ve bebeğimin uyluk ve karın çevresi haftasına göre 2-3 hafta geriden geliyor. Doktorlar bebekte ve plasanta kan akışında sorun olmadığını söylediler sadece suyum fazla, minyon bebek olacak dedi dr. Ama yinede doğumdan sonra bir sıkıntı olur diye korkuyorum bende

Bizimde öyle. Bebeğim normal doğması gereken haftasına ulaştı şu an ama hala yenidogan görünümünde değil sadece kilo olarak 3 kilo olduk çok şükür.

1925 doğdu anne karnında da zayıf demişti doktor zaten.
Sıkma canını sağlığı yerinde olsun toparlar inşallah Ben ilk bebeğimi doğumdan sonra kaybettim akciğerinde kist vardı çok zor bir hamilelik geçirdim defalarca karnımdayken koca koca iğnelerle bebeğimi ameliyat ettiler bir sürü operasyon geçirdik 32. Haftada doğum yaptım bebeğimin kilosu 2100 gr üzerindeydi. Ama yoğun bakıma bebeğimi görmeye gittiğimde kalp atışları git gide zayıflıyordu parmak kadar bebeklerin bile kalp atışları çok daha iyiydi sağlıklıydı. En sonunda bebeğinle vedalaş dedi doktor. Son kalp atışlarıydı bebeğimin. Rabbim kimselere yaşatmasın. Şimdiki bebeğime de küçük diyor doktorlar ilk başta çok üzüldüm ama şimdi önemsemiyorum sağlığı yerinde olsun yeter Allah bu sefer yavrumu bana bağışlasın sağlıcakla kucağma alayım başka bişy istemiyorum.

Allah yardımcınız olsun çok üzüldüm inşallah bebeğinizi sağlıkla kucağına alırsınız Allah size bağışlasın. Benimde ilk hamileligimde kalbi atmamiştı maalesef. Ama görüp doğurup kaybetmenin acısını düşünemiyorum. İçinizi ferah tutun. Doğduğu zaman bebeğime genetik hastalıklardan vs bir sürü şeyden şüphelendiler cehennem yaşattı doktorlar bize ve bu benim sütüme mal oldu. Her ne derlerse sakın kendinizi yipratmayin tahlil tetkik aksatmayin ama içinizi de karartmayın. İnanıyorum ki hersey güzel olacak

Aminn, inşallah Çok teşekkür ederim. Erken doğum sebebi neydi sizin? Gelişmesi mi durmuştu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…