Kardeşimle aramda ki sorun

mistyfair

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2020
125
123
29
Benim önceki konudan bilenler bilir kardeşimin iftira atmak iftira değilse de bazı şeyler abartıp etrafa yaymak gibi huyları var
Bende bunun yüzünden fala tedirginim çünkü sürekli olarak kiskanildigini ve kendisine herkesin aşık olduğunu sanıyor buna ablamın sevgilileri markette ki kasiyer vs
Ama aslında bakıldığında kendisi biraz fazla samimi davranıyor evet kardeşim ama ben bunu birkaç defa farkettim insanlarla gereksiz bir samimiyete girip daha sonrasında bu da bana aşık vs dediğini gördüm
Ve artı olarak evde sürekli ablamla zamanında yaşadığı sorunlar için ondan intikam alacağını hayatını mahvedecegini falan söylüyor ki ablam ile aralarında görünür bir sorun kalmadı artık evine gidiyor kalıyor birlikte geziyorlar hatta (yanlış anlaşılmasın ama o olaylardan sonra ben asla beraber tuvalete bile gitmezdim)
Neyse bana sürekli erkek kardeşim eğer bir gün biri ile evlenirse kız ile konuşup evlenmelerine mani olacağını vs söylüyordu ki zaten ablamın sevgilisi olan kişileri arayarak ablamı kotuledigi çok oldu hemde ağza alınmayacak sözler ile ve en son babama attığı iftira yüzünden (ablama farklı göz ile baktığını öne sürdü) ben kendisi ile görüşmek istemiyorum artık evliyim ve bu durum beni gerçekten tedirgin ediyor ağzına ne gelirse söylüyor ve nasıl olsa annem onun yanında yer aldığı için istediği gibi sıyrılıyor ne yapacağımı sasirdim annem ile bu konuyu konuştum fakat annem beni hiç şaşırtmadı ve sen kocana yürüyecek diye mi korkuyorsun diye beni suçladı aramızda baya bagirmali bir kavga çıktı babam ile ilgili dediği şeyin normal olmadığını söylediğimde bana sinirlenmiş söylemiştir dedi düşünün bunu dahi savundu ve benim kardeşimin ünv okumasını kıskandığı mi vs söyledi kardeşim yakın zamanda buraya geri gelecek fakat ben gerçekten çok korkuyorum çünkü daha önce birkac defa hacı hoca ile farklı şeyler yapmaya kalkistiklarini biliyorum bana bişey yapmasından vs ya da eşime annem onun arkasında olduğu için eşimi arayıp bişey diyebilir şuan aramız iyi ama ben onunla gerçekten görüşmek istemiyorum bunu ona nasıl söyleyeceğim psikologa gitmeye başladım terapi alıyorum o da bana bu durumu kendi başıma değil babam ile de konuşmam gerektigini annem ve kardeşimin ise birbirlerinden uzak durmaları gerektiğini söyledi ama annem babani karistirma diyor ama yine de onu savunuyor

Kardeşin hiç ama hiç normal değil. Eşiniz kardeşinizin bu yaptıklarını biliyor mu? Mesafeli olun elinizden geldiğince
Eşime anlatmayı hiç düşünmüyordum fakat arkadaşım anlatmazsan bu sefer sen kötü görünürsun hemde eşine iftira atarsa elin oğlu derler kardeşini savunurlar deyince anlatmak zorunda kaldım çünkü gerçek bir korku yaşıyorum

Kardeş değil deccal
En büyük sorun ise mesela diyelim ki beraber oturuyor konuşuyoruz hiçbir sorun yok geziyoruz yiyoruz içiyoruz ama sonrasında çok farklı şeyler olduğunu iddia ediyor yakın çevresi ile de böyle sadece aile içi dwil yani tacize uğradığını söylüyor fakat şikayetçi olmuyor ve olayı herkese farklı farklı anlatmış birbiri ile bağlantısı yok belki gerçeği söylüyor ama yalan söylüyormus gibi oldu gözümde ablama evdeydik tacize uğradım bana sahil kenarındaydik eve sonra geçtik en küçük kardeşime de clupteydik tacize uğradım vs demiş sonra öğretmenine anlatıyor Öğrt çocuğa ulaşıyor çocuk kesin bir dil ile yalanlıyor bilmiyorum çok korkutucu şeyler var

Kardeşiniz ağır hasta tedavi almazı gerek. Anneniz de hasta kızına toz kondurmayıp diğer evlatlarının ve eşinin hakkına giriyor.

Eşinize anlatmakla iyi yapmışsınız. Sonradan kötü bir tecrübe ile öğrenmesi daha kötü olabilirdi.
İftira atacak olsa bile en azından eşiniz artık durumu biliyor. Ben olsam öncesinde bilmek isterdim böyle bir durumu.

Ama şuanda biraz pişmanım anlattığıma eşim yüzüme vuracak biri değil ama eşimin yanında öyle iyi davranıyorlar ki sanki ben bir tarafimdan uyduruyorum bunlari

Anneniz ve babanızın kardeşinizi tedavi ettirmesi gerekiyor. Anladığım kadarıyla, kardeşinizin ciddi psikolojik sorunları var.

Siz kendinizi koruyun. Evinize sokmayın.
Uzak tutun kendinizden.

Anneniz bile olsa onun o evladı değerliyse siz de değerlisiniz ve kendinize değer verin. Duygusal davranmayın.

Ama şuanda biraz pişmanım anlattığıma eşim yüzüme vuracak biri değil ama eşimin yanında öyle iyi davranıyorlar ki sanki ben bir tarafimdan uyduruyorum bunlari
Siz canınızı sıkmayın. En azından vicdanınız rahat. Gerçeği er geç anlayacaktır.
Biraz olsun insandan anlayan biri anormal davranışları fark edecektir.
Olabildiğince ailenizden uzak durun. Duygusal olmayın

Teşekkür ederim ben son bir kez tedavi olmazsa onunla görüşmeyeceğimi söyleyeceğim bunu nasıl yapicam bilmiyorum çünkü 5 dakka önce karşımda söylediği şeyleri bile hayır söylemedim diye inkar eden bir insan hatta tekrar dan beni farklı şeyler ile suclayacagini biliyorum çünkü ablama yaptıkları kavgaların sebebini bile benim onu kiskirtmam yüzünden olduğunu vs söylemiş hatta ablam beni onun attığı iftiradan dolayı insta dan engellemişti neymiş ben abkamda kaliyorum diyerek arkadaşımın düğününe gidecekmisim eğer ablam izin vermezse anneme söylemek ile onu tehdit edecekmisim ablamda bunu duyunca beni engelledi tabi ben ona hiç böyle bir tehdit ve teklif ile gitmedigim için de benimle konuştu ve yalan olduğunu öyle anladi

Rica ederim aynı anne babadan doğduk diye her şeyi kabul edip çekmek zorunda değiliz bana göre.
Tedavi olmazsa kardeşiniz ve annenizden uzak durmanızı tavsiye ederim.
Çocuğunuz var mı bilmiyorum ama böyle bir durumun içine neden çocuğunuzu da sokasınız.

Bazı anneler bir çocuğu seçip ona acıyor, parayı ona yağdırıyor, koruyor ve diğer çocuklarının hakkına giriyor.
Ben şöyle bakıyorum bu durumda, eğer bir anne olarak o bana karşı olan görev ve sorumluluklarını yerine getirmeyip (getirememek ayrı bir durum, hastalık vs olur) dolaylı da olsa bana zarar veriyorsa benim de ona karşı sorumluluğum yoktur.
Hayvanlar bile içgüdüsel de olsa yavrularına olan sorumluluğunu yerine getiriyor.

Bundan sonraki karsilasmalarinizda konuşmaları kayıt altına alın,siz kendiniz söylediği şeyleri sonra söylemedim diyor işin icinden cikiyor diyorsunuz.En azından aile arasında kanıt olsun .

Bundan sonraki karsilasmalarinizda konuşmaları kayıt altına alın,siz kendiniz söylediği şeyleri sonra söylemedim diyor işin icinden cikiyor diyorsunuz.En azından aile arasında kanıt olsun .
Bunu yapmayı düşünüyorum fakat bilmediğim bir korku var anlamlandiramiyorum annemin eşini kiskaniyorsun demesi çok zoruma gitti demek ki böyle bir kavgada bunu diyecekler psikolojik olarak çok kötüyüm iyimis gibi yapıyorum ama gerçekten kötüyüm babamla konuşmayı düşünüyorum aslında ama kardeşim çirkefce kavga etmeyi seviyor annem arkasında durduğu içinde herşeyi kendine mübah görüyor ve yapıyor

Ne yapabilir mesela? Zaten mesafeli olacaksınız görüşmeyeceksiniz. Uzak kaldıkça hayatınız hakkında bilgi sahibi de olmayacaklar
Eşimi arayıp birşeyler diye bilir ablam evden kovdugunda bunu yapmıştı eşim inanmasa bile aklı karışır bu nasıl bı aile diye diye eşi bana yürüdü ondan boule iftira atıyor vs herşeyi söyler ağzının dilinin ayarı yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…