Kardeşim ve Nişanlısı..

yok artık sizin kardeşinizin gözü gerçekten körmüş:1shok:
insan ablasına inanmazmı ya hemde el ele gördüm demesine,
hem kör hemde tedavi olmayı kabul etmemiş kardeşiniz:nazar:

Allah ne sizin ne benim ne de bir başkasının başına vermesin...
Ama kardeşim bana inanmıyor değil, sadece inanmak istemiyor..
kendi gözüyle görmeden buna inanmak istemiyor...
Abla sana inanmadım demedi hiç,
Anneme anne bu konuyu lütfen hiç açmayın demiş, bende hiç açmıyorum artık.
Önce kendisini kendi inandıracak çünkü

çok kötü bir durumdur eminim kardeşinin bu durumda olup bir abla olarak birşey yapamamak... böcüğüm benim aklıma belki saçma gelecek ama acaba diyorum bir bayan ayarlasanız kardeşinin nişanlısıyla iletişime geçmesini sağlasanız ve kardeşinede bunu bir şekilde fark ettirseniz( çokmu film varii oldu) ama ne biliyim aklıma birşey gelmedi baksana kız göz göre göre gidiyor

yok be yavrum..o dediğin olmaz.
onun günahını almaya kimse cesaret edemezki..

Böcüğüm ay bu konunun sana ait olduğunu hiç fark etmedim...
Çok üzüldüm inan, ben anlamıyorum bu durumu ...
Tamam çocuk lise mezunu durumları da olmayabilir..
Sevmiş yapacak birşey yok buraya kadar durum aynı benim durumum malesef...
Ama çocuk çabalamıyor, marka giyinmek gezmek , borçla evlenmek bunlardan vazgeçmeli...
Bende aynı durumdayım ama benim erkek arkdaşım tüm lükslerinden vazgeçti borçsuz evlenmek için çabalıyor..
Kardeşinin yaşı da küçük değil ki diyeceğim kapıldı geçer :KK43:
Yanında olman lazım umarım hatasını anlar ama biraz zor gibi..
Çocukla konuşsanız işe yaramaz mı ki ? Yada konuştunuz mu hiç...

merhaba,
çok katı davranamadık hiç..ailemizde konuşarak bazı şeyler çözümlenebilir.hep böyle olmuştur..
ama bu konuyu hiç çözümleyemedik..babam bir baba olarak kaç kere konuştu.ki durumları ozaman gerçekten iyiydi.babam dediki ielride senin çevreni yadırgayabilir..çalışmanı,toplantılarını,giyimini..en azında açıköğretimden 2 yıllık okusun kızım..esnafın bugünü var yarını yok..eli meslek tutabilecek bir şey okusun diye çok ısrar etti..
ama nuh dedi peygamber demedi..
istiyorum da istiyorum..

Babanızın yaklaşımı çok çok güzel, nasihat etmiş yol göstermiş o kadar..
İşte ama yaşanmadan anlaşılmıyor malesef, kendi tecrübe etmedikçe ne dense nafile bu durumda. Dilerim kardeşiniz ısrarında yanılmazCADIARZU

ah böcüğüm benneyaptımki kafasına koymuş kardeşin ya illa bu adamla evlenicem diye
maddi durum söz konusu değil de karsı tarafın rahatlığı beni rahatsız etti :mymeka:
zor çok zor ...:1no2
:

seni çok iyi anlıyorum.bizdede böyle bir durum var.fazlada üstüne gitmeyin kaçar valla.çünkü kardeşinin gözü kör.ilerde de emin ol kardeşin eşine bakar duruma gelir.bizde öyle oldu.boşan diyoruz ama bizimki boşanmıyor bile.üzücü ama gerçek.kardeşinde nişanlısıyla evlenir ona bakar .nişanlısıda evine bir ekmek getirmesede çok kıymetli olur kardeşinin gözünde.yapacak çokbirşeyde yok.umarım kendiliğinden bir problem olurda kardeşin ayrılır .çünkü ilerde çok üzüleceksiniz ve üzülecek.bunları yaşadığım için biliyorum.en azından bizde öyle oldu.hiç bir şey yapmazlar ama eşleride onlara laf söyletmezler.sizlerin söyledikleride bir kulaktan girer diğerinden çıkar.
inşallah kardeşin bu acıları yaşamaz.bizimki yaşadı ama eşine laf söyletmez.size kolay gelsin ve allah sabır versin.kardeşinede akıl versin allah.

cnm Allah yardımcınız olsun kolay gelsin cok zor bir durum
siz üstüne gittikce kardeşin ona yönelecektirrr fazla üstüne gitmeyinn
aşk gözü kör eder derler yaa kardeşin inş herseyii acık secik kendi görür öyle bişe olur kii
nişanlısının gercekte amacını yaptıklarının farkına varır dilerim kii
iş kötüye varmadan tatlıya baglanıp düzelirrrr

valla böcük Allah tan hayırlısını istemekten başka çare yok.
benimde kuzenim herkesin karşı çıktığı biriyle evlenmek istedi. üstelik yaşam şartları ve koşulların zor olduğu bir yere gelin gitti. şimdi mutlu mu diye ona sorarsan evet mutluyum der belki gururundan ama gözleri belli ediyor herşeyi.

umarım kardeşin bu evlilik için diretiyorsa sonundada mutlu olur.
mutlu olsun ki sende onu gördükçe üzülme.
şimdi ayrılması için çabalamanız fayda etmiyecektir büyük ihtimalle. inşallah yanılan siz olursunuz. Kardeşinizin huzurlu bir evlillik hayatı olur.

off böcüğüm haklısın kardeşinin ziyan olmamasını istemekle
damat çok sorumsuzmuş gerçektende
ama kardeşin gerçekten çok aşık,gözü kör
sizde doğruyu gösterdikçe sizden uzaklaşıyor
sizin anlattığınız şeylerin doğruluğunu kabul etmek istemiyor
sevgi aşk böyle işte
görmek sitediğini görüyorsun sadece
kafasına koymuş evlenecek
pek ayrılacağa benzemiyorlar,6 yıldır beraberlermiş sonuçta
ama o damadın bi silkelenmesi,kendine gelmesi lazım
ne bileyim mesela kardeşini kaybetme korkusu yaşasa azcık
kardeşin bu sorumsuzluğun devam ederse seninle evlenemem böyle olmaz dese
kardeşini kaybetme korkusuyla belki kendine çeki düzen verir ne dersin

canım wallahi zor bi durum inşallah en yakın zaman da kardeşinin gözü açılır daha bunun evliliği var. Bir ömür geçer mi bu çocuk ile ....

Bence hiçççç karışmayın olanlara..karşınızda kardeşiniz bile olsa koca bir insan var siz ona belli etmişsiniz bırakın yasasın ve görsün basına gelecekleri sonra siz kötü olursunuz..sonra baskasıyla evlenir ayrılırsa içinde ukde kalır...

ah canım, benimde kardeşim bekarken buna benzer bi ilişki yaşadı, zor vazgeçirdik,gitti daha beterini buldu,Allah ım seninkini korusun İnşaAllah,kardeş sevgisi de bambaşka bişi,heleki çok bağlıysanız,ha canın ha o farketmiyor,dua et canım

canım çok üzüldüm inan.allahım inşallah geç olmadan kerdeşinin aklını başına getirsin.hayatı zindan olmasın.ki onun mutsuz olması hepinizi derinden etkileyecek.ve hatası yüzünden kaç kişiyi mutsuz edecek.keşke bencil olmasak bu kadar.ve körü körüne aşık olmasak.....allah yardımcın olsun arkadaşım.

siz ne derseniz ne söyleseniz kardeşin anlamaz şimdi
bence düğüne bahaneler bulun uzatabildiğiniz kadar uzatın
kendisi çocuğu bırakmadığı sürece hiç bir şey yapamazsınız
allaha dua edinde gözü açılsın....allah yardımcınız olsun

yerinde olsaydım diye düşündüm böcüğüm...
sen değil ama baban damat adayını çağırsın, sen de yanında ol...
oturup ciddi ciddi konuşun...
evet biz seni onaylamadık ama önemli olan kızımızın mutluluğu deyin, sen sevdiği adamsan biz de onun ailesiyiz ve mutlu olacağına inanmak istiyoruz...o yüzden bize planlarınızı tasarladıklarınızı anlat deyin, bir dinleyin bakalım...mutlaka haklısındır ama küçücük bir yanlı bakma ihtimalin için çocukla konuşmalısınız...
o şunu bilmeli, her ne olursa olsun biz kızımızın yanındayız, sonuna kadar, sen olsan da olmasan da, evlensse de evlenmese de...nezaket anlayana gösterilir, bence çocuk ve hatta ailesi nezdinde de ağırlığınızı koymalısınız...aksi takdirde aklııarından sadece şu geçecek...ohhh ne kolay iş oldu be...ailesi de ses çıkarmadı, kız okumuş maaşı elinde, oğlumuz da aklını almış zatennnbiz bu çocuğun yükünü üstümüzden attık kurtulduk...buna sakın izin vermeyin...sakın...yoksa kardeşin evlenmesi durumunda sadece maddi ya da eşiyle ilgili sıkıntılarla uğraşmak zorunda kalmaz...kıymetini bilmeyen aileyle de uğraşır, kullanılır...
evet kardeşin yetişkin, evet kendi kararı sevabıyla günahıyla yaşamaya kararlı...buna yapacak bişeyiniz yok...ama çocuğa ve ailesine kardeşinizin kolay, basit ve yalnız olduğunu asla hissettirmeyin...çünkü sizin sessizliğinizi, ve aslında bu sessizlik içinde kızınıza nasıl sahip çıktığınızı anlayacak bir aile yok...
haa bu arada alya derini de unutma...o herşeyi hissediyor...çok üzülüp onu da üzme sakın...evet zor ama sen çok güzel bir anne olacaksın inşallah ve daha şimdiden zorları başarmaya başlamak zorundasın...Şeniz

haklısın betişim ama damat adayına "biz seni onaylamadık" denmez...
bu lafı duyan adam işi inada bindirebilir, herkes onay almak ister...yarın öbür gün Allah korusun aralarında bir problem olur senin ailen beni zaten baştan onaylamadı diyebilir böcüğün kardeşine...
konuşulmalı mı evet kesinlikle...
"yeterince gayret göstermediğini düşünüyoruz, sen ne düşünüyorsun" gibi bir soru daha anlamaya yöneliktir...
bence tabii...

haklısın betişim ama damat adayına "biz seni onaylamadık" denmez...
bu lafı duyan adam işi inada bindirebilir, herkes onay almak ister...yarın öbür gün Allah korusun aralarında bir problem olur senin ailen beni zaten baştan onaylamadı diyebilir böcüğün kardeşine...
konuşulmalı mı evet kesinlikle...
"yeterince gayret göstermediğini düşünüyoruz, sen ne düşünüyorsun" gibi bir soru daha anlamaya yöneliktir...
bence tabii...

işte bu yüzden sen avukatsın ben meendis parçasıyım canımsss......

kızlar kardeşim böyle bir konuşmayı bize yaptırtmaz..
babamda zaten her fırsatta her damadı yakaladığında diyor;kızlarım benim için çok öenmli diye..
aslında damat bugün ona saygı gösteriliyorsa bu saygının kardeşim yüzünden olduğunu biliyor.anlıyor..
benim kardeşim bile bile lades diyor..
damatda kendine göre sorun yok..niye çünkü yetiştirilme tarzı böyle..hayatta sorumluluk verilmemişki ona..sahipsiz kalmış..
kardeşimin bazen onun yalnızlığına kimsesizliğine acıdığını bu yüzdende bırakamadığını bile hissediyorum ben..

Yapacak hiç birşey yok Aşkın gözü çok kör. Yaşayarak anlaması gerekiyo. Gerçi düğünün haftasına anlayacak ama artık çok geç. Belki düğün hazırlıkları yapılırken görür ne oluğpunu. Umuyorum nikah masasında olsun aklı başına gelir. Gerçekler gerçekten acı hayat çok zor........

X