Karantinada söz-nişan?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sanırım insanlar laftan anlamıyor.

Yasak diyorlar. Olmaz diyorlar. Yapmayın diyorlar. Hatta demiyorlar yalvarıyorlar. Neden laftan anlamıyorsunuz.

Annem teyzesini kaybetti. Cenazeye kimse gidemedi.

Ben anlamıyorum insanlardan halen daha söz nişan diyorlar ya.

E biz gitseydik madem cenazeye. Cenaze bin kat daha önemli çünkü..

Konu sahiplerine sert çıkışlar yapmayı hiç sevmiyorum ama bazıları da hak ediyor hani.

Çok öfkeleniyorum. Yazarsam çok ağır olacak.

Allah herkese hak ettiğini yaşatsın.
Sevmiyorum demişsin ama sert yorumlarınla hatırladım seni

Ben burda aklımızdan geçeni söyledim, yazılanlar da mantıklı geldi ne gerek var abartılı yorumlara, ama sen bunu ego tatmini için yapıyorsun çok şahit oldum yazılarına.

Sizin nezninizde böyle düşünen herkese cevap vermiş olalım.
Hayat durdu, hem de tüm dünyada.
Mecburi olarak iş yeri kapanmayanlar, yada sağlık görevlisi gibi işi insan hayatı olanlar sadece hayatına devam ediyor.

Ha bir de işin ciddiyetinin farkında olmayanlar.
Onun dışında herkes için inanın hayat durdu.

Kaç tane spor salonu ve kuaför arkadaşım var, iş yerleri kapalı.
Hayatın durup durmadigini onlara soralım bir de.

Bu kadar rahat davranildikca bitmeyecek bitmeyecek, dalga dalga gelecek..
Lütfen anlayın.

Sizin nezninizde böyle düşünen herkese cevap vermiş olalım.
Hayat durdu, hem de tüm dünyada.
Mecburi olarak iş yeri kapanmayanlar, yada sağlık görevlisi gibi işi insan hayatı olanlar sadece hayatına devam ediyor.

Ha bir de işin ciddiyetinin farkında olmayanlar.
Onun dışında herkes için inanın hayat durdu.

Kaç tane spor salonu ve kuaför arkadaşım var, iş yerleri kapalı.
Hayatın durup durmadigini onlara soralım bir de.

Bu kadar rahat davranildikca bitmeyecek bitmeyecek, dalga dalga gelecek..
Lütfen anlayın.
Haklısınız teşekkürler yorum için

Cehalet diz boyu. Bu ülkeden ümidimi kestim artık. Bazen de diyorum bırak doğal seçilim işini yapsın ama suçsuz insanlar da zarar görüyo böyleleri yüzünden

Biz de bu bahar sonu-yaz başı tanışma ve nişan düşünüyorduk, vazgeçtik.
Yapmazsak öleceğiz gibi bir durum değil bu sonuçta. Canımızdan önemli değil.
Sizdeki cesarete şaşırdım. Sokağa çıkma yasağı olmaması güvende olduğunuz anlamına gelmiyor.

Çevremde bu süreçte düğün nişan tarzı merasimler yapacak kadar cahil insan yok çok şükür. Olsaydı da şikayet ederdim.

2 3 ay daha bekleyiverin temmuz ağustosta yapabilirsiniz umarım. Ölmeyi öldürmeyi göze alacak kadar evlilik heveslisi değilsinizdir herhalde 😏

Bakın kardeşimin haziranın başında olması gereken DÜĞÜNÜ kasım sonuna ertelendi! Anlatabildimmi?
Ağustos sonuna kadar tüm organizasyonlar yasak çünkü.
Ha bu arada yurtdışında oluyor bu olay. Büyük şehir küçük şehir diye bir ayrım söz konusu değil.

Haklısınız teşekkürler yorum için
Bence konunuzu kapattırın. Siz sözü erteleme fikrini onaylamış gibi gördüm. En iyisini yaparsınız arkadaşım. Sağlıkçılar çocuklarına dokunamıyorum, ailesine hasret yaşıyorken böyle bir lüksümüz olmamalı sanki. Benim de kardeşim sağlıkçı, hepimiz korkuyoruz. Taşıyıcıları unutma lütfen, kim negatif kim pozitif bilmiyoruz. Arkadaşın dediği gibi bu böyle devam ederse dalgalanmalar hep olacak :KK43:

bence buna gidisata gore karar verin mayis ayinin sonlarina dogru hayatin normallesecegini soylediler cok kalabalik olmayan birinci dereceden yakinlarla belki olabilir bu tarz durumlar

Bence konunuzu kapattırın. Siz sözü erteleme fikrini onaylamış gibi gördüm. En iyisini yaparsınız arkadaşım. Sağlıkçılar çocuklarına dokunamıyorum, ailesine hasret yaşıyorken böyle bir lüksümüz olmamalı sanki. Benim de kardeşim sağlıkçı, hepimiz korkuyoruz. Taşıyıcıları unutma lütfen, kim negatif kim pozitif bilmiyoruz. Arkadaşın dediği gibi bu böyle devam ederse dalgalanmalar hep olacak :KK43:
Teşekkür ederim, haklısınız. Ben aklımdan geçeni paylaştım ama hata etmişim burda paylaşmakla, yorumlar saldırgan. Yapmayacağım.

Bu kadar sabredemeyen taksın yüzüğü ya da atsın imzayı başbaşa geçsin, sevdiklerini de yanında görmeyiversin ama.
Böyle bir zamanda her şey istediğim gibi olsun şımarıklığını anlayamıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X