Karantinada söz-nişan?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet vardı, ertelendi hemen hepsi.

Etrafımda sadece bir ailenin düğünü vardı karantina yasaklarından hemen önceki gün idi. Arabalardan inmeden gelin alma yapmışlar sadece 1 derece anne babalar görüşerek bir nikah düğün olmuş ama iki ailede hastanede kaldılar iyileştirler. İyileşmeyebilirlerdi de.

Haftada bir alisveris icin cikiyorum. Iki markete girdiysem 3. ye cesaret edemiyorum riskli olur diye. Söz nisan yapinca ne olacak dugun zaten yapamayacaksiniz. Yasi fazla olan anne babayi riske atmaya deger mi?

Evet hayat akıp gidiyor ölüm de ortalıkta halay çekiyor. Ya şu aile büyüklerinize hiç mi kormuyorsunuz anlamıyorum. Simdi burda bir akılsız çıkıp "evet ben yaptım" dese hersey tamam mi. Dediğim gibi Türkiye ye canım acıyor çünkü böyle inatçı akıllanmaz bir kitle var. Yok asker uğurlama, yok Nişan, yok düğün, yok bayram kafalar devam ediyor. Kolay gelsin Türkiyem

Benim de mayısta aile arası nişanım vardı artık yok
Mayısı bırakın eylüldeki düğünüm olmucak büyük bir ihtimal
Ben cesaret edemezdim, nişanım olmuş ama hepimiz hastanelik olmuşuz ne kıymeti var

Sanırım insanlar laftan anlamıyor.

Yasak diyorlar. Olmaz diyorlar. Yapmayın diyorlar. Hatta demiyorlar yalvarıyorlar. Neden laftan anlamıyorsunuz.

Annem teyzesini kaybetti. Cenazeye kimse gidemedi.

Ben anlamıyorum insanlardan halen daha söz nişan diyorlar ya.

E biz gitseydik madem cenazeye. Cenaze bin kat daha önemli çünkü..

Konu sahiplerine sert çıkışlar yapmayı hiç sevmiyorum ama bazıları da hak ediyor hani.

Çok öfkeleniyorum. Yazarsam çok ağır olacak.

Allah herkese hak ettiğini yaşatsın.

Burda yeniyim ama buna benzer başlıklardan baya gördüm. Ertelenmesi lazım ertlemiyorsanızda söz yapın ama aile içinde de olmasın ne bileyim görüntülü arayın. Temas etmekten kaçınmak laızm

Yüzük bu kadar önemli mi? Ha parmağında olmuş ha olmamış. Zaten evdeki herkes sevgilin olduğunu biliyor. Şu dönemde bekleyin nişan yapılınca şak diye evlenilmiyor ki ev eşyaları için maddi durumunuz için para biriktirin. Yaz sonunu düşünün bence herkesin sağlığı için daha doğru tabi o zamana virüs azalırsa..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…