Karantinada söz-nişan?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Chloelve

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2018
553
272
31
Hanımlar merhaba, sokağa çıkma yasağının olmadığı bir şehirde yaşıyorum. Bir ilişkim var ve biz evlilik yoluna girmek istiyoruz. Niyetimiz bu ay isteme yapmaktı ama malum durumlar olmadı.

Mayıs ayında isteme ve devamında yine muhtemelen aynı ayda evde aile içinde söz yapmayı istiyoruz. Biraz zamansız ama hayat akıyor ve bu sürecin ne kadar devam edeceği belli değil. Çevrenizde bu süreçte böyle merasimler oldu mu? Sizce ne yapılmalı?

Hanımlar merhaba, sokağa çıkma yasağının olmadığı bir şehirde yaşıyorum. Bir ilişkim var ve biz evlilik yoluna girmek istiyoruz. Niyetimiz bu ay isteme yapmaktı ama malum durumlar olmadı.

Mayıs ayında isteme ve devamında yine muhtemelen aynı ayda evde aile içinde söz yapmayı istiyoruz. Biraz zamansız ama hayat akıyor ve bu sürecin ne kadar devam edeceği belli değil. Çevrenizde bu süreçte böyle merasimler oldu mu? Sizce ne yapılmalı?
Bence Mayıs çok erken olur. Birazdan linçler gelebilir, hazır olun. 😅 Bence bu planları en erken eylül olur diye düşünerek yaparsanız daha iyi olur.

Zaman sizin için akiyor olabilir. Ama çogu insan için akmiyor. Ayni evin içinde bile bulaş riski çokken boyle birsey planlamak bilmiyorum ne kadar dogru

Hayır yapılmamalı. Acil değil nişan, söz, düğün vs. Koyun can derdinde kasap et derdinde oluyor. Çok sinirleniyorum böyle konulara. Markete gitmeye korkuyoruz. Süreç hiç bitmese bile zamanla azalacak. Sonsuza dek devam etmeyecek bu şekilde. Kendinizi değilse ailenizi düşünün. Anneniz babanız virüs kapsa vicdanınız rahat olacak mı?

Olmadı. Yapanı görsem duysam şikayet ederim.

1-2 ay daha beklemek çok mu zor?
Kendinizi geçtim en yakınlarınızı bu riske atmaya değer mi?
Bence değmez.
Hala bunların düşünülmesi bile garip geliyor bana.

Çok şükür çevremde bu düşüncede olan insan yok yapan olsa önce 65 yaş üstünü polise veririm

kendinizi önemsemiyor olabılırsınız ama 85 milyon aynı ülkedeyız diğerlerini önemsemek zorundasınız

hayat benım annem için durmuş durumda mesela

Mayıs çok erken değil mi böyle bir plan yapmak için? Herkes ne kadar sabırsız olmuş böyle. Hayir söz yapinca görüşebilecek misiniz sanki? Soz olunca kiyafet almak, alışveriş yapmak isteyeceksiniz nasil olacak? Ayrıca kiyafet denemek fln corona mi olmak istiyorsunuz kim bilir kimler denedi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X