Karantina süresi

yavsan

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2012
88
60
Merhaba arkadaşlar. Bilgisi olan ya da aynı durumları yaşayan arkadaşımız varsa bir konuda yardımını istiyorum.
  • Eşimin babaanne ve dedesine corona teşhisi konduğunu öğrendik.
  • Bizim de temasımız olduğu için bizi arayıp soran olmamasına rağmen hastaneye başvurduk.Semptom yoksa test yapilmaz dediler
  • içim rahat etmedi. Hiçbir belirtimiz olmamasına rağmen özel hastaneye başvurup eşim kızım ve bana test yaptırdık. Ben ve eşimin negatif 8 yaşındaki kızımın pozitif çıktı.
  • Durumu iyi olduğu gayet sağlıklı olduğu için ilaç verilmedi.
  • Daha sonra bizim testler yenilendi. Eşim negatif ben pozitif çıktım. Hiçbir belirti oluşmadı bende. Evde gerekli önlemleri alarak hayatıma devam ettim.
  • Beni hiçbir doktor görmedi. ilaç verdiler kullan dediler. 5 gün kullandım.
  • Soru şu kızıma ilaç verilmedi ve karantinasi 14 günde bitti. Ben ilaç kullandığım için 14+5 gün dediler. (ilaç 5 gün kullanıldı, ilaçtan sonra 14 gün)
  • Aile sağlığından arayan hemşiremiz süre uzatılabilir da uzatilmayabilir de diyor. Toplum sağlığını arıyorum sistem otomatik yapıyor bilmiyoruz diyorlar. Aynı evde 2 pozitif var diyorlar sonra ama kızınız ilaç kullanmamış biz de bilmiyoruz diyorlar.
  • Sorun karantina değil ben karantinadan çıksam da tedbiri bırakacak kendimi dışarıya atacak biri değilim. Testi gidip zorla ben yaptırdım.
  • Sorun belirsizlik hissi ve benim kaygılarım. Sanki hiç çıkamayacakmışım gibi hisediyorum. Psikolojik açıdan artık bittiğimi hissediyorum. Kimsenin bana yeterli bilgi vermemesi,bekle gör demeleri belirsizlik hissi beni çok kötü etkiledi.
  • Bu süreci bilen varsa lütfen bana bilgi verebilir mi?
Not: sürecin sonunda test yapılmayacak. Karantina bitince süreç bitiyor. Ne kadar mantıklı olduğunu size bırakıyorum.
Tüm hastalara şifa dilerim. Umarım herkes bizim gibi belirtisiz ve evde atlatır.

Düzenleme: bugün aradım 14 gün daha uzamış. 5+14+14 toplam 33 gün. Ben artık ruh sağlığımı kaybedeceğim Allahim yardım et bana.

il sağlıkla görüştüm sizin 22 günde bitmesi gerekiyor dedi. Ama toplam 33 gün olacak dedim. Hata olmuştur,22.gün ara dedi kapattı

Son düzenleme:
Gecmis olsun, benim de eltim gecirdi, arefe gunu 14 gunluk karantinasi bitmis, ertesi gun test mest yaptirmadan atti kendini disariya, herkesle de gorustu. Doktor iyi hissediyorsaniyisindir demis guya. Bana da mu mantikli gelmiyir ki burda 40 gune kadar pozitif cikanlardan bahsediyorlar. Siz yine zorunlulugunuz yoksa bir muddet daha kendinizi izole edin.

Kayınvalidem de pozitif temaslydı. Sistem otomatik olarak babamı ve kaynvalidemi 14 gün karantinalı gösteriyordu. Neyse bizde birşey var mı diye hastaneye gittiler (özele) siz karantinalı görünüyorsunuz burada ne işnz var bir belirti olursa bize haber verin evden çıkamazsınız diye geri gönderdiler. 14 gün boyunca başları bile ağırmadı.. polis gelip imza aldı evdeler mi diye . 14 gün karantinadan sonra gidip kendileri test yaptılar negatif çıktı..

Rapor aldım işe gitmiyorum. Ben sadece kaç gün daha sürecek öğrenmek istiyorum.

Geçmiş olsun onlara da. Test yapmıyorlar ayrı sıkıntı bilgi verilmiyor apayrı

Yine ozele gideceksiniz anlasilanne sacma is ya, her bolge ayri ayri kafasina göre mi takiliyor nedir..

Yine ozele gideceksiniz anlasilanne sacma is ya, her bolge ayri ayri kafasina göre mi takiliyor nedir..
Dışarı çıkmayın dediler ama bilgi veren de yok. Kimisi 14 günde çıkmış kimi uzatılmış. Karşımda bir muhattap yok

B Undan iki ay önce böyle bişey yoktu. Biz gittik eşimle birlikte test iÇin temaslıyız dedik direk test yaptılar ve o zaman 14 gün karantinadan sonrada test yapıyorlardı. Şimdi herşey cok zor olmus. Benim anlamadığım bu kadar cok testi kime yapıyorlar. Demek ki turistlere ve yurtdısında gideceklere yapılıyor

Bize yapmadıkları kesin. Ben sadece bana bilgi verecek birini bulamamaktan şikayetçiyim

Öncelikle geçmiş olsun , biz de temaslıydık ve ilk testi de 2. Testi de kendimiz özel hastanede yaptırdık . 18 yaş altına zaten ilaç verilmiyor
Ek süre konusu karma karışık cidden 2. Testi yaptırıp negatif çıkana bile ek süre çıkabiliyor
Mantığını anlayamadım ben de ..

Cok gecmis olsun
Galiba heryerde prosedur boyle.
Sadece cocuklara 2. Test yapiliyor benim yasadigim ulkede.

Kizim positif olan biri ile oyun grubunda kresde.
Biz ogrendigimizde hepimiz karantinaya girdik. 3.gün e randevu vardi. Sonucun cikmasi derken 10gun gecti. Sonra ikinci testi bekle sonuc derken 2haftadan uzun bir sure gecti.

Ne yazıkki insan muhatap bulamıyor. Rutin karantina test yapıldığı günden sayılmak üzere 14 gün, sonrasında test vs yapılmıyor ve iyi iseniz dışarı çıkabiliyorsunuz.
Sistemden karantinanın kalkıp kalmadığını aile hekiminiz görür 14 gün dolunca onu arayın o size bilgi verir.
Genelde pozitif olanlara 21 gün uygulanıyor karantina bende negatif idim 14 gün karantina uygulandı, bugün son günümdü.

Öncelikle çok geçmiş olsun bende aynı süreci kızımla beraber yaşadım 3 yaşında kızım ve ben pozitiftik. Kızımda hiç bir belirti göstermedi bende koku ve tat kaybı vardı 5 gün ilaç kullandım. 14 günümüz dolunca gittik pandemi hastanesine ve doğrulama testlerinin artık yapılmadığını öğrendik. 3 semptomsuz gün geçirirseniz negatife döndünüz sayılıyor dediler. Bugün karantina biteli 12 gün oldu hala babası dahil kimseyle görüşmedik, bu ayı bitirince çıkmayı düşünüyoruz kişisel karantinamız dan. Maalesef şuanda bu şekilde 14 gününüz bitince sistemden çıkıyorsunuz hes kodu alıp seyahat dahi yapabiliyorsunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…