Kaplumbağ Besliyorum-Yardım

okadarda fazla hareketli değiller bu aralar. ya ilk aldığım iyiydi ama 2. aldığım geldikten sonra böyle oldular. bugün resimlerini çekmeye çalışıcam canım kuruduklarında çekerim daha belli olur. bakınıyorum iyi bi veterinerde yakınlarımda yok artık diğer çevrelere bakıyorum

okadarda fazla hareketli değiller bu aralar. ya ilk aldığım iyiydi ama 2. aldığım geldikten sonra böyle oldular. bugün resimlerini çekmeye çalışıcam canım kuruduklarında çekerim daha belli olur. bakınıyorum iyi bi veterinerde yakınlarımda yok artık diğer çevrelere bakıyorum

canım belki yeni geldiği için diğeride yeni gördüğü için hareketsiz kamış olabilirler. Umarım mantar olmazda zaten birbirlerine alışırlarsa hareketlilik başlar anlarsın sendeyerimseniben

nevbaharcım buyur kapluşlarımın fotoğrafları ancak bu kadar çekebildim. cinisyetlerini bu şekilde anlayabilirmisin?

nevbaharcım buyur kapluşlarımın fotoğrafları ancak bu kadar çekebildim. cinisyetlerini bu şekilde anlayabilirmisin?

resimden tahmin yapmak zor ama bu dişi gibi sanki ama

kendinde anlayabilirsin canım tırnaklarına bakarsan dişilerin kıvrık ve kısa olur erkeklerin uzun ve düz olur. Ayrıca kabuk üstünde mantara benzer bir beyazlık göremedik kabuğun üst sivrilen bölümündeki siyahlıkta genelde hepsinde oluyo kabuk değiştireceği için yada ısıtıcıya dayanıp uyudukları için olabiliyor

ANG€L;145160 .!.:
arkadaşlar ben yeni aldm kaplumbağları ve duyduğuma göre ayda bir falan altını fırçalamak gerekiyomuş doğrumudur acaba deneyen varmı acaba

5 yıldır kaplumbağ besliyorum ve altının fırçalanması gerektiğini ilk defa duydum. öle bişi yok arkadaşım rahat ol. kaplumbağ bakımında yapman gereken tek şey içme suyu koyman (gözleri kör olmaması için) vitamini gün de bir ( bi iki damla suyuna veya yemine) ve kaplumbağcık henüz minikse günde en fazla 2 adet yem vermen. onun dışında fazla yem verirsen yavrucuk çatlar. kışın çok yem yemez telaşlanma kış uykusuna yatar çünkü.

benimde 4 yıldır kabluşum var kocaman oldu en kısa zamanda resimini eklerim.Bende hem üst kabuğunu hem altını fırçalıyorum her suyunu değiştirdiğimde

ben de bi dönem kaplumbağa besledim..ama sadece üst kabuğunu fırçalıyodum o da yosunlaştığı zaman..

bende kaplumbağa besliyorum 2 yıldır fırçalamak yerine ılık suyla banyo yaptır ve pamukla temizle en sonda da yine pamukla kabuk sertleştirme yağını sür masaj yapar gibi :) biz her banyoda kavga ediyoruz ben ona dur diyorum o bana tıss tıss diyor gül gibi geçiniyoruz :)))) hiç yerinde durmuyor bıraksanız evin içinde dolaşıcak nasıl su kaplumbağası anlamadım hala =)) annem ilk aldığımda bu nee demişti şimdi diyor şu yeşil hayvanı bi gün bu kadar seveceğim aklıma gelmezdi :))) canım benimmmm yaaa

kardeşiminde 2 tane singapur kaplumbagası var çay tabagından daha büyük oldular.her suyunu değiştirdiğinde kabuk sertleştirici diye çok pis kokan ilaç gibi bişeyle fırçalıyor.başkada fırçaladıgını görmedim.

X