Kapalıyım açılmak istiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

umrans

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2024
21
-2
33
Merhaba 33 yaşında 16 senedir evliyim 14 senedir kapalıyım evlendikten sonra kaynanam kısa kollu dahi giymeme karıştı asla öyle çok açık deildim saçım açıktı normal kısa kollu giyerdim ve bana içine uzun kollu bir badi giymemi söylerdi eşim pek karışmadı daha da karışmaz ailesi ile yaşadığımız için çok karıştı kadın şuan ayrı evimiz ve ben kapandıktan bir süre sonra açılmaya çalıştım ama yapamadım kapalı olduğum 14 sene içinde sürekli açılmak istedim baş edemedim kapandım o dönem çok yani böyle katı huysuz bir kadın kendi kızıda epey açık giyinen biri kendi aldığım hiç bişeyi beğenmez burun kıvırır tadımı kaçırırdı kendi alırdı bol şeyler yaşıma büyük kıyafet alırdı giymezdim etek aldım boyu diz altıydı biraz bu çok kısa olmuş diye gitti kumaş ekletti bende giymedim baş edemedim kapandım saçlarımo çok severdim deli keçi gibi oluyor böyle derdi moralim düşerdi siyah boya ya siyah saç boyası ne var bunda siyaha saçımı boyadım görümcem ile bana neler dediler hadi hamileysen niye boyadım diye yemedik laf kalmadı o zaman çok saftım korktum aileme demedim üzülürler diye çok çektirdi daha neler destan olur yazsam ailemde sessiz bende her neyse ben açılmak istiyorum ve bu istediğim asla geçmedi yıllardır içimi yiyor ha açılsamda sadece saçımı açmak istiyorum keşke o zaman kısa kolluda giymeyi vereydimde saçım açık olsaydı diyorum kendime şimdide gömlek tunik tarzı giyiniyorum bone takıyorum falan bazen şal eşarp takıyorum moda tarzı kapalılardanım açıkça buda bana ters geliyor layığı ile yapayım diye dua ediyorum yanlış pişman olacak bişey yapmayım diyorum ama yok olmuyor çok direndim direniyorum eşim karışmıyor bana sormadın kapanırken dedi senin kararın dedi kaynanama dedim açılcam ben diye uzun bi sene oldu ayıp olur elalem ne der saçın başın öyle iyi güzel deil saçların kötü cılız dedi kapalılık daha çok yakışıyor dedi eltim açık yeni gelin eltisini kıskanmış derler dedi kim ne derse desin dedim ama yapamadım benim amacım yakışıp yakışmamak deil işte boğuluyorum uykularım kaçtı suratım asık özgüvenim düştü içime kapandım yakıştığı için kapalılık olmaz eşimde huzursuzluk var sende söyle neyin var diyor ona desem oda senşn karar diyecek sıkıştım kaldım ben sanki vesvese dedim geçmiyor rüyamda bile saçımı açık görüyorum açılmak istiyorum uzun sene oldu elalem çevre çok kalabalık eşim tarafı takıntılı olduö iyice yapamıyorum

Eşiniz aksi bir şeye zorlamıyor sizi ne güzel. Kaynananız konuşsun canı sıkılıyor belli ki. Bir düşünün bu insanlar fikirlerinin zerre kıymeti olan, sizden başka kimsenin ciddiye alacağı insanlar mı? Burada aklınızı karıştıran tek şey özgüven probleminiz onu da yıkan belli.

Ya elalem ne der diye düşünmeyi bırakıp açılacaksınız ya da içinde bulunduğunuz bu ruhsal bunalımdan kurtulacaksınız.Ancak şunu soyleyeyim bu ruhsal durumunuz açılınca geçecek mi?Acaba bu süreçte bir psikologtan yardım mi alsanız.Çok ikilemde gibisiniz.
Not:Ben tesettürlüyüm ancak insanların zorlama bir şey yapmasından hazzetmiyorum.Kendinizi nasıl mutlu hissediyorsanız ona göre karar almalısınız.

Ne dediğiniz anlsşılmıyor ama anladığım kadarıyla eşinizin ailesinin kulu kölesi olup bu hayatı kendinize siz reva görmüşsünüz. Ne demek kaynanam şunu giy dedi, görümcem bunu giy

Sen kendin izin vermişsin sana karışmasına resmen. Kocan da bi şey demiyomuş. Ki zaten kimse bi şey diyemez.
Evet ben çok sustum hayır diyemedim tepeme. Çıktı

Zorla kapalı olanlarda bı dikkatsizlik durumu var iğreti duruyor o şekilde zaten.
Karistigim için ilgilendiğim için demiyorum böyle zorla kapandiklari belli oluyor yani acilcak ucunda ama acilamiyor gibi duruyor. Allah rızası için doğru şekilde taşimaya çalışmak en doğrusu.

Aman üc günlük dünya kimi ne ilgilendiriri ya. İsteyen g.tunu acsin gezssin isteyen siyah carsafla. O kadar dunyayla ilgimi koparmisim kayinvaliden kazara komsum akrabam yakinim olsa biri yanimda su muhabbetleri yapip ölüm kalim meselesi haline getirse hamilelik hormonlariyla osmanli tokadini yer benim dinim imanim para olmus. Yarin faturayi nasil ödeyeceğimizi nasil cocuk yetistirecegimizi düşünüyorum.dunya savas halinde kaynanan senin sacina takmis

Etrafın baskıyla.kapalisiniz
Kendiniz Allahım emriyle kapalı değilsiniz

Şuan kapalı olsanız da zaten aciksiniz yani kapanmanın da bir gereği yok zaten ki sizede bırakılmış bir durum daha neyin derdini yapıyorsunuz

Evet haklısın o kadar özgüvenimi kaybettim ki çok iç içeyiz gidip gelmeler falan yakında sokak mesafesi görmemezlikten gelemiyorum

tatilde hep saçım açık geziyorum kaynanamda biliyor bunu yazlığa gidincd o varkende açtım kapalı mayo aldım ilkkez bu sene kapalı durdum Tatilde askılı alsaydım diyo bi değişik yani balkona kargo gelince falan saçıl açık çıkıyorum buda doğru deil senşn dediğin gibi

güldürdün beni Allah kolaylık versin

Bu zamana kadar kendi isteginle kapanmamissin. Icinden gelen bir sey olmasi gerekiyor kapanman icin acikcasi sülale ne der umrum olmazdi 1 sene konusurlar sonra unutuyolar zaten. Esiniz size bir sey demiyor aksine destek oluyor istiyorsan acilabilirsin ne güzel iste esin size karari birakmis

Açın ve kv ile de çok az görüş. Ne salak kadın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…