Kanserle savaş ve empati yoksunluğu. Sevgi aşk bu değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Loiseauxrouge

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
3.550
914
Canım arkadaşlarım farklı bir konuda görüş rica edeceğim. Kafamda deli sorular acaba ben mi hatalıyımlar vs... Yıllardır süren bir arkadaşlığım var. Sadece duygusal açıdan olan bir arkadaşım. Meme kanseri olayında 7 yılım oldu. Normal olarak ilgi bekliyorsunuz. Fakat bu insanda ilgi adına bir şey yok. O başka ülkede. Sabah sadece günaydın kuş böcek resimleri yollar. Ama hiç ne yapıyorsun neredesin diye sormuyor. Tabiki 10 yıl önce böyle değildi. Gitmeme de hiç izin vermedi. En son bir kaç hafta önce kanser değerlerim yükseldi çok korktum ona da söyledim. Dediki inşallah iyi olur merak etme. Ama bir endişe açıkçası göremedim. Sonradan da arada bir Sadece sormuş olmak için tahliller ne oldu diye soruyordu. Neyse uzatmayayım kalçamda ağrıda vardı. O da biliyordu. Biliyorum korkuyorsun kemik metastaş yani yayılım olayından demişti. Dün kan tahlilim vardı . Kritik bir gündü. Yükselen tümör değerime tekrar bakılacaktı. Sabah kalkmış günaydın yazmış. Hastanedeyim dedim. Dediki tahliller bugün müydü. Cevap vermedim. Çünkü vasat ilgisizdi. 4 saat ne aradı ne sordu. Akşam eve geldim. Baktım Whatsapptan fenerbahçe oley yazmış. Yani tahlillerimi sormak yerine tv de maç izliyor bunu da gözüme sokuyor. Dedimki senin bir yakının kanser olsa kritik tahlil sonucu beklese FB oley mi diyeceksin. Dediki kendim olsam tabiki derim. Yani dedim bana geliş mi fb oley diye nara atıyorsun. Yakının kanser olsa atmayacaksın. Çok çirkin dedim tavrın. Baktım hiç bir mesajıma girmiyor. En sonunda baktım tüm profilini kapatmış. Ben onu sürekli suçluyormuşum. Maçı burnundan getirmişim.Kontrollü kaybetmiş. Bitti yazmış. Yani bitirdi arkadaşlığı . Ben onu onlarca defa silmiştim ilk defa o gitti Arkadaşlar ben haksız mıyım. Neler yaşadığımı Allah biliyor. Ben metastaz korkusu yaşarken tahlil sonuçlarını sormak yerine oradan fenerbahçe oley yazılır mı ??? Ayrıca ne olduğumu zaten sormadı. Anormal bir egosu var. Kısaca arkadaşlığı bitürdi senin için daha iyi olacak dedi . Üzüldüm ama bende güle güle dedim. Çünkü hep bu tavırları yıllardır bıktırdı. Hep ilgi gösteren benim. O asla gitmez ama ilgiyi de göstermeyen biriydi. Yani sürekli yalnız hissedersiniz onunla. Narsist bozukluk var onda.Düşünceleriniz değerli benim için.

Bugün gerizekalı embesil empati yoksunu habeşistan maymun erkeklerin beyinsiz konularını okumaktan tansiyonum düştü anksiyetem tuttu:işsiz:. Ya lütfen tekmeyi rovaşata ile basın üzülürken harcadığınız hücrenin mitakondrisinin boşaltım organına dahi değmez.... Şuan kritik bir süreçtesiniz tüüm enerjiniz size lazım .Şifa olsun inşallah:KK200:

Üzülmeyin siz de aslında biliyorsunuz bu ilişkinin nereye gittiğini.Sevmek öyle çiçek, böcek değildir.Aramak,merak etmek derdiyle dertlenmektir. Böyle bir adam bulmak zor ,erkeklerin büyük çoğunluğu bu işlerden sıkılır,bencildir konfor alanından çıkmak istemez, yapmış görünmek için yapar.Sizlik bir durum yok.Çok geçmiş olsun, herşey gönlünüzce olsun ♥️

Bugün gerizekalı embesil empati yoksunu habeşistan maymun erkeklerin beyinsiz konularını okumaktan tansiyonum düştü anksiyetem tuttu:işsiz:. Y lütfen tekmeyi basın üzülürken harcadığınız hücrenin mitakondrisinin boşaltım organına dahi değmez.... Şuan kritik bir süreçtesiniz tüüm enerjiniz size lazım .Şifa olsun inşallah:KK200:
Canım benim sağol teşekkür ederim. Sürekli kendini haklı görüyordu. Bir ara 2.5 yıl aramadım. 4 ay sabredemedi. Aynı tuhaf davranışları devam ediyordu

Üzülmeyin siz de aslında biliyorsunuz bu ilişkinin nereye gittiğini.Sevmek öyle çiçek, böcek değildir.Aramak,merak etmek derdiyle dertlenmektir. Böyle bir adam bulmak zor ,erkeklerin büyük çoğunluğu bu işlerden sıkılır,bencildir konfor alanından çıkmak istemez, yapmış görünmek için yapar.Sizlik bir durum yok.Çok geçmiş olsun, herşey gönlünüzce olsun ♥️
Nasıl moral oldunuz bana. Çok teşekkür ederim

Zaten yokmuş ki adam boşuna üzme kendini kurtuldun en azından .bide insan arkadaşını merak edip arar bu adi insanda o derece deger yokmuş hiç üzme kendini haklısın sen

Öncelikle yavaş gitsin saçı başı dağılmasın beyimizin. Siz de kendinizi hiiiiç üzmeyin bu dangalak uğruna, önünüze ve iyileşmenize bakın. İnanın hasta olun ya da olmayın hayat bu adamlar gibi vefasızlarla zaman kaybetmeyecek kadar değerli. Dualarım sizinle, inşallah en kısa sürede toparlarsınız. Kendinizi üzmeyin ❤️

Öncelikle çok geçmiş olsun. :KK200:
İyi ki gitmiş çok sevindiğimi söylemek istiyorum bunu. Ne gerek var öyle birine bencilmiş rahatına düşkünmüş. Sevmek bu değil ki sevmek endişelenmek merak etmektir sevmek yanına gitmek o tahlil sonucunu beraber beklemektir. inanıyorum ki sizin gibi biri sizin gibi iyi biri karşınıza çıkacak. Buradan bizimle de paylaşırsınız.
Her şey ama her şey gönlünüzce olsun :KK200:

Öncelikle yavaş gitsin saçı başı dağılmasın beyimizin. Siz de kendinizi hiiiiç üzmeyin bu dangalak uğruna, önünüze ve iyileşmenize bakın. İnanın hasta olun ya da olmayın hayat bu adamlar gibi vefasızlarla zaman kaybetmeyecek kadar değerli. Dualarım sizinle, inşallah en kısa sürede toparlarsınız. Kendinizi üzmeyin ❤️
Canımsın çok teşekkür ederim. Aynen öyle . Sadece saçı başı dağılmasın. Umarım yüce rabbimden bana yaşattıklarını yaşar.

Öncelikle çok geçmiş olsun. :KK200:
İyi ki gitmiş çok sevindiğimi söylemek istiyorum bunu. Ne gerek var öyle birine bencilmiş rahatına düşkünmüş. Sevmek bu değil ki sevmek endişelenmek merak etmektir sevmek yanına gitmek o tahlil sonucunu beraber beklemektir. inanıyorum ki sizin gibi biri sizin gibi iyi biri karşınıza çıkacak. Buradan bizimle de paylaşırsınız.
Her şey ama her şey gönlünüzce olsun :KK200:
Canım ne güzel şeyler yazmışsın. Çok teşekkür ederim. Öyle bir duruşu yazı biçimi var ki...kendimi suçlu hissetirdi. Aslında beynim onun kötü biri olduğunu biliyor

bu kişi sevgilin mi nasıl bir arkadaşlık bu, aranızda ne var o konuda biraz daha detay verebilirsen daha sağlıklı yorumlar alabilirsin bence.

geçmiş olsun bu arada, allah şifa versin.

En üzülmemeniz gereken dönemdesiniz insanları bu kadar değerli görmeyin en güzeli ona verdiğiniz değeri geri almak. Umarım bu zorlu süreci çabuk ve yara almadan atlatırsınız lütfen kendinizi üzmeyin.

Böyle biri için canınızı sıkmayın. Empati yoksunu, bencil, düşüncesiz bir insan. Morale ihtiyacınız olduğu dönemde size kötü hissettiren kimseyi tutmayın etrafınızda.
Bitmesi sizin için çok daha iyi olmuş bencilliğiyle kalsın başbaşa.
Geçmiş olsun.

L Loiseauxrouge beni alıntı yapmışsın sonra da silmişsin, bildirim geliyor sonuçta :KK53:
ne olduğunu tam olarak anlatmazsan nasıl bir yorum yapılabilir ki? normal arkadaşım, dostum dersen cevap farklı, sevgilim dersen cevap farklı olacak. insanlar burada sana ve anlattıklarına değer verip cevap yazıyorlar sonuçta. arkadaşlık demişsin muallakta konuşmuşsun, bilelim ki ona göre bişey diyelim, öyle değil mi? aradaki ilişkiye göre beklentiler ve davranışlar şekillenir.

Olay arkadaslik bazindaysa diye yazıyorum. Ben arkadaslarimin varsa bir hastaligi hakkinda konusmayi pek sevmiyorum. Onlar bahsederse veya uzun anlatmak isterlerse dinliyorum, rahatsiz etmeyecek seviyede soru da soruyorum. Hatta cevremde cok saglik personeli var yardimci da oluyorum ama gundemimin tek bu konu olmasini hic istemiyorum. Onlarin ozel durumlarının bilincinde olarak plan yapiyorum zaten gorusmek icin. Ben de uzun uzun hastalik anlatmayi sevmiyorum ayrica. Olumsuzu konusmak iyi gelmiyor bana. Ama tabii ki siz kritik tahlil beklerken fb maci izleyen adamdan hayir gelmez zaten. Beraber izleseniz kafaniz dagilsin diye neyse. Hakkınizda hayirlisi olsun. Tahlil sonuclariniz iyi gelmistir umarim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X