Kanser Hastası Arkadaşımız İçin Dua Eder misiniz ?

Kuzu ilgimi çeken bir şey var bazı dualar sayısından fazla okunmuş , şifa duası gibi ya latif gibi ..

Onların okunmasını durdursak mı ?

Diğerlerinden devam ederiz mesela ..

bilemedım cnm ya çok hızlı ılerledı bende pek bıse okuyamadan sayılar doldu ıhlas ve uclu esma ıle devam edelım yada ısteyen harıcı okur ıkıncı lıste gıbı yazdımya yasin vs o kısma devam ederız

bilemedım cnm ya çok hızlı ılerledı bende pek bıse okuyamadan sayılar doldu ıhlas ve uclu esma ıle devam edelım yada ısteyen harıcı okur ıkıncı lıste gıbı yazdımya yasin vs o kısma devam ederız

Aynen gülüm yoksa bu dua uzar gider bu şekilde.

Şifa duasi 20
Ya latif 2000
Ya safi 750
Bunlarda arkadaşlarin gönlünden kopanlar dua göz cikarmaz galiba kizlar ihlasin bi sayisi varmi

Tüm okuyan arkadaslardan Allah razi olsun agziniza saglik Rabbim gonlunuze gore versin

Cnm daha 2 gun oldu duanı bıtırmıyoruz ben 1 hafta sende kalması taraftarıyım arkadaşlar ne der bılmem onların fıkrıde onemlı daha dıger topıklerdekı yogunluktan bıraya yetısemeyen arkadaslar olmustur belkı onlardanda dua almak nasıp olur ama ya latıfın sayısı ,1001 fatıha ve 2000 salavatta sayı kılıt yazdıgı için nette ve birçok kaynakta aşınca napalım karar veremedık sen sayısız okundugu kadar olsun dıosan senın gonlunden geldıgı gıbı olsun

Sımdı telden gırıyorum son sayını sabah guncellıycdm bu arada

napıyım sayısı tammalananların yanına tamamlandımı yazayım

Valla bebem Ya Latif olsun Fatiha olsun Şifa duası olsun bunlar sayılıdır. Bunları tamamlandı diye not düşüp ağırlığı ihlas ve 3lü esmaya verelim derim.

İhlasta da bildiğim bi 10.000 ihlas-ı şerif sayısı var

Cnm daha 2 gun oldu duanı bıtırmıyoruz ben 1 hafta sende kalması taraftarıyım arkadaşlar ne der bılmem onların fıkrıde onemlı daha dıger topıklerdekı yogunluktan bıraya yetısemeyen arkadaslar olmustur belkı onlardanda dua almak nasıp olur ama ya latıfın sayısı ,1001 fatıha ve 2000 salavatta sayı kılıt yazdıgı için nette ve birçok kaynakta aşınca napalım karar veremedık sen sayısız okundugu kadar olsun dıosan senın gonlunden geldıgı gıbı olsun

bende bir hafta kalma taraftarıyım evet kilitleri aştık napalım sağlık olsun. bunların dışında peygamberlerin şifa duası felan var onlarımı eklesek yada yasin diyor rabbim ne istersen verir diyor öylemi yapsak yine toplu karar alalımda

Dünyadaki bütün hastalıklar için şifa duasını okuyabilirsiniz. Hastalıklar için edeceğimiz dua ayrıdır. Adı şifa duasıdır. Hasta olanın başında okuyabileceğimiz dualardan bazıları:

Birinci dua: ”Bismillahi yübrike min külli yesfike ve min şerri hasidin, ve min şerri külli zi ayn.”

Duanın anlamı: Allah’ın adıyla. Allah sana bütün hastalıklardan şifa versin. Hasettiği zaman hasetçilerin ve bütün nazarı değen kimselerin şerrinden korusun.”
Şifa Duası
İkinci dua: ”Bismillah,erkike min külli şey’in yü’zike,ve min şerri külli nefsin ev aynin hasidin,Allahu yeşfike, Bismillahi erkike".

Duanın anlamı: “Allah’ın adıyla seni rahatsız eden herşeydeniher türlü kötü nefisten ve kem gözden, sana koruma diliyorum. Allah sana şifa versin. Sana Allah adıyla koruma diliyorum.”

Bu duaların yanında birde peygamber efendimizin duası vardır.

Dua: Aişe (r.a.)”den rivayete göre Rasûllah (s.a.v.) kendilerine bir hasta getirildiğin de söyle duâ ederlerdi;

“Ezhib”l be”se Rabbin”nasi esfi ve entes”safi la sifae illa sifauke , sifaen la yügadiru sekama”

(Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! şifa ver, çünkü şifa verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifa yoktur. Öyle şifa ver ki hiç bir hastalık bırakmasın.)

Allah’ım bana vermiş olduğun bu hastalık sana şükür vesilemdir.

Hiçbir kuluna dayanamayacağı yükü yüklemezsin, Bana ve Ummeti Muhamme’de de şifalar nasip eyle yarabbim Amin

kızlar ben araştırıyım sizlerde olsun derseniz yada sizin önereceğiniz vardır herşey gönlünüzce olsun rabbim görüyor çırpınışlarımızı

BÜTÜN HASTALIKLARA ŞİFA DUA

Meşayıhtan bir zat anlatıyor:

Şiddetli bir hastalığa yakalanmıştım.Öyle ki ben kendimden ümidi kesmiş, beni görenlerde benden ümidi kesmişlerdi.Hastalığımın çok şiddetlendiği günlerde idi. Bir Cuma gecesi rüyamda yanıma bir zat geldi ve başucuma oturdu.O zatın peşinden daha bir çok insan geldi.

Onlar gelirken kuşlara benziyor girip oturduklarında ise ademoğlu suretinde oluyorlardı.Onların gelişleri kesilinceye kadar gözüm kapıda idi.Girişleri tamamlanıp gelen kalmayınca , o zat başını kaldırdı :
"Benim bu beldeye geliş maksadım üç kişiyi ziyarettir.Birisi şu" diyerek beni işaret etti.Sonra "Diğeri Salih'ul Hulkani" dedi(Ben bu zikredilen kişiyi daha önce tanımıyordum).Sonra ismini açıklamadığı "Bir Kadın" dedi. Ondan sonra elini alnımın iki yanı üzerine koyarak;

"Bismillâh,rabbiyallâh,i'tasamtübillâh, fevvadtü emrî ilallâh, mâşâallâh, lâ kuvvete illâ billâh"dedi.

"Sonra bu kelimeleri çokça okumaya devam et , zira bu kelimelerde bütün hastalıklara şifa, her türlü dert ve sıkıntıya çare ve her türlü düşmana karşı güç ve yardım vardır.Bu kelimeleri ilk defa Arş-ı Ala'yı taşımakla vazifeli melekler, bu vazife ile emrolundukları vakit okudular ve kıyamete kadar da bunu okumaya devam ederler" buyurdu.

O zatın sağ yanında oturan kişi "Ya Rasülullah düşman ile karşılaşıldığında bu kelimeler okunursa?"dedi.Bunun üzerine "Çok güzel, çok güzel.Bunda fetih, yardım ve müjde vardır" buyurdular.

Ben o zatın Rasülullah efendimiz olduğunu anladım ve suali soran kişinin de Ebu Bekr-i Sıddık zannettim."Ya rasülullah bu zat hazreti sıddık mıdır?" dedim."Bu ,amcam Hamza'dır" ve sol tarafındakileri işaret ederek bunlar "Bunlar şehitlerdir"dedi ve sonra da daha geridekileri işaret ederek "Bunlar da salihlerdir" buyurdular.

Sonra çıktılar, ben de uyandım. Bütün hastalığımdan kurtulmuş ve eski sağlığım daha sıhhatli olarak...Elhamdülillah

Kaynak:İsarü-t terğib ve-t teşvik sahife:352
Çeviren :Süleyman Kabul

Hastanın iyileşmesi için duâ

Eshâb-ı kirâmın büyüklerinden Osman bin Huneyf bildiriyor: İyi olması için duâ istiyen bir âmâya, abdest alıp, iki rekât namaz kılmasını, sonra “Allahümme innî es'elüke ve eteveccehü ileyke bi-Nebiyyike Muhammedin Nebiyyirrahme, yâ Muhammed innî eteveccehü bike ilâ Rabbî fî hâcetî-hâzihî, li taktıye-li, Allahümme şeffi'hü fiyye” (17) duâsını okumasını emretmiştir.
Eshâb-ı kirâm, bu duâyı hep okurdu. Bu duâda, dileğin kabûl edilmesi için, Muhammed aleyhisselâmı vesîle edilmektedir.
Bismillâhirrahmânirrahîm ve lâ-havle ve lâ-kuvvete illâ billâhil’ aliyyil’azîm. Duâsı da bütün hastalıklar için okunur. Derdlerden kurtulmak için ve murâda kavuşmak için beşyüz kerre okunur. Evvelinde ve âhirinde yüzer def’a salevât-ı şerîfe okuyup duâ etmelidir.
Hadîs-i şerîfde buyuruldu ki, “Bir hasta, ‘lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minezzâlimîn’ i (15) kırk def'a okursa, şehîd olarak vefât eder. Şifâ bulursa, bütün günahları afv olur.”
Âişe vâlidemiz buyurdu ki, Resûlullahın bir yerinde ağrı olsa iki Kûl e’ûzü sûresini okuyup, mubârek avucuna üfler, elini ağrı olan yere sürerdi.
Bir gün iki gözü a’mâ bir kimse gelip, “yâ Resûlallah “sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem” Allahü teâlâya duâ et, gözlerim açılsın,” dedi. Peygamberimiz, “Kusûrsuz bir abdest al! Sonra Yâ Rabbî! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselâmı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselâm! Seni vesîle ederek, Rabbime yalvarıyorum.Senin hâtırın için kabûl etmesini istiyorum.Yâ Rabbî! Bu yüce Peygamberi bana şefâatcı eyle! Onun hurmetine duâmı kabûl et!” duâsını okumasını söyledi. Adam, abdest alıp duâ etti. Hemen gözleri açıldı. Bu duâyı Müslümanlar, her zaman okumuşlar ve maksadlarına kavuşmuşlardır.

kızlar hayırlı cumalar rabbim kimin ne sıkıntısı varsa gönlünde her ne varsa ona hayırlı kılıp nasip eder inşeallah

3 lü esma 800
şifa duası 30
ihlas 100
ya şafi 100
ya kafi 100
ya muafi 100
ya latif 300

ARKADAŞLAR BİLDİĞİNİZ ÜZERE HASTA OLAN HASTASI OLANLAR İÇİN BU TOPIK ONURDAN SONRA KALSIN VE DEVAM EDELİM DEDİK ŞU ANDA HAMİLE OLAN BİR ARKADAŞIMIZ VAR ANNE KARNINDA OLAN ERKEK BEBEĞİ MUHAMMED ALİNİN SAĞLIĞI İÇİN ŞİFAYA KAVUŞMASI ANNESİNİN SAĞLIKLA KUCAĞINA ALMASI İÇİN AŞŞAĞIDAKİ DUALARDAN,SALAVAT VE ESMALARDAN KİM NE KADAR OKUMAK İSTERSE SÜRE ADET VS KURALLARIMIZ YOK NE KADAR ÇOK KALP O KADAR İYİ KIMIN DUASI GERİ ÇEVRİLMEZ BILINMEZ
ULVİYE OĞLU MUHAMMED ALİ İÇİN OKUYORUZ

OKUNACAK DUALARIMIZ

2000 Adet Şifa salavatı
“Allahümme salli âlâ Seyyidina Muhammedin Tıbbil kulubi ve devâihâ ve afiyetil ebdani ve şifaiha ve nuril ebsari ve ziyâihâ ve âlâ âlihi ve sahbihi ve sellim.”

“Ey Allah’ım! Kalplerin doktoru ve devası,vücudların şifası,gözlerin nuru ve ziyası olan Muhammed(s.sv)’e,aline ve ashabına salat-ü selam eyle.”

16.641 Ya Latif Celle Celalühü

Ya Şafi Ya Kafi Ya Muafi ne kadar okuyabilirsek

Fatiha suresi kim ne kadar okumak isterse

İhlas suresi kim ne kadar okumak isterse

2000 Adet Şifa salavatı - OKUNAN:2100 TAMAMLANDI

FARMASİ:100 ADET
NURLUM :100 ADET
SİBELİM :1750 ADET
ÖZGEM81:100 ADET
PERİCAN55 : 50

16.641 Ya Latif Celle Celalühü - OKUNAN:20.225 TAMAMLANDI

FARMASİ:5000 ADET
NURLUM :3000 ADET
SİBELİM :10.225 ADET
ÖZGEM81:1500 ADET
DEBUSİ :100 ADET
PERİCAN : 1100

Ya Şafi Ya Kafi Ya Muafi ne kadar okuyabilirse
Ya Şafi - OKUNAN:19.930

FARMASİ:1000 ADET
NURLUM :500 ADET
SİBELİM :16.830ADET
NUTELLA :200 ADET
PERİCAN : 100 ADET
SİBELSİBEL38:600 ADET
KELEBEKCIM:100 ADET
MUHAT: 500 ADET

Ya Kafi - OKUNAN: 7.300

SİBELİM :4.700 ADET
NUTELLA :200 ADET
PERİCAN : 100
SİBELSİBEL38:600

Ya muafi - OKUNAN:4900

SİBELİM :1500 ADET
PERİCAN : 100
SİBELSİBEL38:600

Fatiha suresi kim ne kadar okumak isterse - OKUNAN:1476 ADET TAMAMLANDI

FARMASİ: 100 ADET
NURLUM :100 ADET
SİBELİM :1076ADET
DEBUSİ: 50 ADET
NUTELLA:50 ADET
LUCKYSTAR_34:100 ADET

İhlas suresi kim ne kadar okumak isterse - OKUNAN 1.180 ADET

FARMASİ:100 ADET
NURLUM: 100 ADET
SİBELİM:780
DDM_GRHN:100 ADET

................................................................................

X