Kan sonuçlarında östrojen hormonu hangisi oluyor?

Eklentiler

• Screenshot_2023-04-15-01-30-50-198_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    Screenshot_2023-04-15-01-30-50-198_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    71,5 KB · Görüntüleme: 86
Merhabalar ben labioplasti olmak icin ozel klinikte bi doktora gittim. 1 ay öncesinde devlet hastanesinde yaptırdığım kan sonuçlarımı da göstermiştim islem sonrasında. Bana her sey normal ama östrojen hormonu sınırda onu yükseltelim dedi. Bu hormon hangisi oluyor bilmiyorum sanırım estradiol denen hormon östrojen duzeyini gösteriyor. Ben de 33 çıkmış. Normalde polikistik overliyim kan sonuclarimda pco görülmüyor ama ultrasonda görülüyor. Neyse bana östrojen sınırda diye canfeza sezgin dul avrat otu tabletini önerdi. Ben de kullaniyorum hastalarima da öneriyorum bitkisel zaten, östrojen hormonunu yükseltir saca cilde de cok faydali falan dedi. Ben de aldim 1 ay kullandim hatta son 4 5 tableti kullanmadim. Çünkü sivilce ve sac dökülmesi yaptı. Normalde östrojen hormonunu yükseltmek tam tersi saç dökülmesini durdurmaz mi? Ya da benim östrojen hormonum gercekten sıkıntılı mı? Moralimi bozdu bu durum. Durmadan sivilce cikiyor yüzümde ve saclarim günlük avuc avuc dökülüyor. Doktora sormadim yaptigi labioplastiden de memnun kalmadigim icin yazdigimda görüldü atip geçiyorlar. Sizlere danışmak istedim.
östrojen hormonu normal değeri 60 olmalı imiş benimde 29 doktorum hormon ilacı verdi ve 9 gün kullandım. yapılan ultrason görüntüsünde rahimin kalınlaştığını gördü ve ilacı kesti. östrojen düşüklüğünde bebek tutunamıyormus.

östrojen hormonu normal değeri 60 olmalı imiş benimde 29 doktorum hormon ilacı verdi ve 9 gün kullandım. yapılan ultrason görüntüsünde rahimin kalınlaştığını gördü ve ilacı kesti. östrojen düşüklüğünde bebek tutunamıyormus.
Kuzum adet dönemi atmış yüksek değil mi

Rahim kalınlığınız nedir

doktorun söylemesi bu yönde kendisi interfilite de uzmandır. adetin 3. günü yapılan testte bende 29 çıktı.normal değerin çok altında dedi....
Benimde genelde 29 28 30 arası ama böyle bir kelime hiç duymadım baya doktor gittim normal dedi ama

Benimde genelde 29 28 30 arası ama böyle bir kelime hiç duymadım baya doktor gittim normal dedi ama
ahhh be kuzum bende 5 senedir gitmediğim doktor kalmadı özel olsun devlet olsun hepsi şöyle bir bakıp normal dedi. sonra ilk gebeliğimde de tedavi gördüğüm doktora görüneyim dedim. bu değer çok düşük gebe kalsan bile bebek tutunamaz ki dedi. benim ilk şikayetim lekelenme idi. sonuç ilaç ile düzeldi.

ahhh be kuzum bende 5 senedir gitmediğim doktor kalmadı özel olsun devlet olsun hepsi şöyle bir bakıp normal dedi. sonra ilk gebeliğimde de tedavi gördüğüm doktora görüneyim dedim. bu değer çok düşük gebe kalsan bile bebek tutunamaz ki dedi. benim ilk şikayetim lekelenme idi. sonuç ilaç ile düzeldi.
Ee hiç önerdiği birşey varmı nasıl yükselir mis canım banada söyle 😁 bide yumurtalama dönemi 520 çıktı senin hiç ortalarda baktımi

Ee hiç önerdiği birşey varmı nasıl yükselir mis canım banada söyle 😁 bide yumurtalama dönemi 520 çıktı senin hiç ortalarda baktımi
ben estrofem diye ilaç kullandım 9 gün ve hergün ilaçtan sonra 45 dk yürüdüm. yumurtlama dönemi bakılmadı sadece ultrason görüntüsü bakıldı. ve şekli düzgündü....

Valla benim suanki derdim saclarim :) evli degilim. ki evlensem de cocuk hic düşünmüyorum o yüzden bana olumsuz bi etkisi olmadigi müddetçe ben değerin 33 olmasina raziyim. Hatta östrojen düşük al bunu dene diye yazdığı şu ilacin yüzümü agrili sivilcelerle dondurmasını falan görünce yükselmesi pek iyi degil sanirim diye de düşündüm :) bakalim bi gün çocuk düşünürsem o zaman bi tedavi görürüm.

Merhaba doktor sizd hangi ilacı verdi benimde östrojen düşüklüğüm var

Merhabalar. Benimde FSH 6.9 LH 9.78 çıktı reglim düzenli genelde 27 28 günde bir olurum. Kilo sorunum da yok kıllanma da. Sırtımda sivilce sorunum var onun sebebininde kolestrolum hafif yüksek olduğu için olabilir demişti doktorum. Benim ultrasonda görüntü görmedi doktor özel hastaneye gitmiştim. Bu değerlerle pcos diyemem dedi. 1 yıl deneme sonrası yumurta takibine başlarım dedi. Ancak ben bir kere yumurtlama haftamda genel bı kontrol için devlet hastanesine gitmiştim şans eseri oradaki asistan doktor polistik över görüyorum dedi. Ama çok önemli değil deyip konuyu kapattı. Şaşkınım 6 aydır istiyoruz bizde henüz birşey yok çok karışık bir durum bu pcos. Başka bilgileriniz var ise aktarır mısınız?
Merhabalar ben labioplasti olmak icin ozel klinikte bi doktora gittim. 1 ay öncesinde devlet hastanesinde yaptırdığım kan sonuçlarımı da göstermiştim islem sonrasında. Bana her sey normal ama östrojen hormonu sınırda onu yükseltelim dedi. Bu hormon hangisi oluyor bilmiyorum sanırım estradiol denen hormon östrojen duzeyini gösteriyor. Ben de 33 çıkmış. Normalde polikistik overliyim kan sonuclarimda pco görülmüyor ama ultrasonda görülüyor. Neyse bana östrojen sınırda diye canfeza sezgin dul avrat otu tabletini önerdi. Ben de kullaniyorum hastalarima da öneriyorum bitkisel zaten, östrojen hormonunu yükseltir saca cilde de cok faydali falan dedi. Ben de aldim 1 ay kullandim hatta son 4 5 tableti kullanmadim. Çünkü sivilce ve sac dökülmesi yaptı. Normalde östrojen hormonunu yükseltmek tam tersi saç dökülmesini durdurmaz mi? Ya da benim östrojen hormonum gercekten sıkıntılı mı? Moralimi bozdu bu durum. Durmadan sivilce cikiyor yüzümde ve saclarim günlük avuc avuc dökülüyor. Doktora sormadim yaptigi labioplastiden de memnun kalmadigim icin yazdigimda görüldü atip geçiyorlar. Sizlere danışmak istedim.

Selamlar.Doktor tavsiyesi ile mi kullanmamız gerekiyor acaba?
Gerektirmiyo aslında çünkü ilaç değil Takviye ve polikistik over sendromuna iyi geliyor .. zaten doktorları beklersek ohoo .. onlar iyi şeyleri saklar zaman kaybı yaratır anca 🤦🏻‍♀️ işin ucunda muayene paraları var çünkü herkes işini biliyo :)

X