Kan pıhtılaşması

circirirem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2024
52
14
25
Kızlar gebelik kayıplarım var bebeğimin kalbi durdu genetik test verdik

MTFHR c.677C>T: HETEROZİGOT

PAI 4G/5G : 5G/4G

MTFHR c.1298A>C: HETEROZİGOT

FXII p.V34L NORMAL

Protrombin g.20210G>A: NORMAL

FV(Leiden) c.1691G>A: HETEROZİGOT

Birde ANTİ BETA-2 GLİKOPROTEİN 1 IGG Pozitif

Ecopirin diye kan sulandırıcı verdiler doktor bu sonki pozitif çıkanı tekrarladı bugün yeniden bakalım yine pozitif çıkarmı diye sonra eğer çıkarsa romotolojiye yönlendirelim dedi ordaki ANTİ NÜKLER NEGATİF çıkmıştı yani şimdi 2. Adetimi görüyorum korunmayı bırakacağım aspirin içeceğim iğne vs gerklimi hamile kalırsam ozamanmı kan sulandırıc iğne vs başlarlar ?

İlk iki gen önemliymiş zaten onlardan birinde var sizin doktordan doktora fark ediyor çoğu keseyi görür görmez iğneyi vuruyor bazilarida keseyi gormedwn viruyorlar ama siz kan sulandırıcı iğne kullanmaları gerek inşaallah saģlıkla gelir kucağınıza

Allah razı olsun balım inşallah bana şuan aspirin kullan yeterli dediler gebeliğe kadar ozaman öğrenince iğneye başlarlar hayırlısı olsun inşallah

Gecmis olsun. Ben 2 kez bos gebelk gecirdim. Doktor genetik test vesaire istemeden ecopirin basladi. Basladigim donemdede hamileymisim zaten. Suan 8 haftalik oldu. Kullanmaya devam ediyorum. Belki sizede igne vermez sadece ecopirinle devam eder

Gecmis olsun. Ben 2 kez bos gebelk gecirdim. Doktor genetik test vesaire istemeden ecopirin basladi. Basladigim donemdede hamileymisim zaten. Suan 8 haftalik oldu. Kullanmaya devam ediyorum. Belki sizede igne vermez sadece ecopirinle devam eder
herhangi bir zarari var miymis ecopirin hapinin? Hap kullaniyorsunuz di mi? Bir de kac mg? Ben de bir dusuk bir kimyasal yasadim kullaniyorum ama doktor vermedi. Bilgilendirirseniz cok sevinirim. Zarari varsa ya da yoksa diye. Ben cunku korkumdan 2-3 gunde bir almaya basladim. P

Hayir ben doktora sormustum bi zarari yok cnku cok dusuk dozda dedi. Evet hap kullaniorum ecopirin 81 mg. Ama siz doktor bilgisi olmadan kullanmayin tabi.

Rica edrm gecms olsun cnm
bisey daha sorucam sizin dusukler nasildi bilmiyorum ama benim kese yolk hersey olusmustu 10.hafta ultrasona gittigimde bebek nokta kadardi yani buyumemis 5.haftada gelisimi durmus demislerdi belirti de vermemisti ondan 10.haftadaki ilk ultrasonda farkettik, o yuzden almaya basladim asprini belki sebep odur kan gidememistir gelisememistir diye, mantigim dogru heralde

Sizin de doktorunuz onlem olarak verdigi icin mutlu oldum, arada boyle yerlesme kanamalarim oldu bu hafta bi korktum ondan mi diye ama kullanmaya devam edkcem eger bisey olursa da acil doktoru arayip gorunmeye calisirim ya da keserim diue dusunuyorum

Ben 2 kez bos gebelikten kurtaj oldum. Yani kese olusuyor ama bebek gorunmuyor icinde. İlkinde 9. Haftaya kdr bekledik gorunmedi ve mecburen kurtaj oldum. Ikincisindede ayni sekilde. Bazi doktorlar ikincide bazilarida ucuncu kez olursa genetik ve pihtilasma testi istiyormus ama bizimki istemedi. Ucuncu olursa istiyoruz dedi. Ikinci kurtajdan snra cocuk dusundugunz zaman gelin önlem amacli bseler vercem dedi. Bende kurtajdan 5 ay sonra gittim cocuk dusunuyoruz dedim. Folik asit tarzinda bi ilac verdi bide işte ecopirin verdi. Ben o an sasirdim yani pihtilasma olup olmadigini henuz bilmioruz bi zarari olurmu ilacın dedim. Hic bi zarari olmaz dozu cok dusuk sadece önlem amacli veriyorum dedi. Kullanmaya baslamistm hemen. Ama zaten ozaman hamileymisim. Hala kullaniorm bi zararini gormedim. Insallah sizde saglkli gebelik yaşarsiniz. Hersey gönlünüzce olsun

Ben de ayni sekilde turkiyedeyken testleri istedim ama kimse yapmadi bormal olabilir dediler ama ben bir daha sansa birakmak istemedim allah razi olsun mesajiniz icin umut oldu insallah saglikli gebelikler yasariz mis gibi devam eder

Merhaba corasprin başlatmadı mı hiç

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…