Gebeliğe Hazırlık Kan pıhtılaşması sorunsalı

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Amin inşallah.En kısa sürede size de nasip etsin Allah🤲🏻 Kalp atışı duyulamayan gebelikler için genelde bebekle ilgili sorundan yani sağlıksız gebelik nedeniyle oluyor diyorlar.Benim ikisi de öyleydi,ilkinde çok zayıf olarak görmüştük sonra durmuş, İkincide hiç göremedik.İkisinin gelişimi de 6. Haftada durdu.Dr gerek yok dese de ben ikinciyi genetiğe gönderdim bebekte sorun olduğundan emin olduk.Bizim diğer testler normal çıkmıştı.Mthfr ve pai için sıkıntı değil diyorlar ama yine de her ihtimale karşı veriyorlar kan sulandırıcı.Size de ondan öyle yapmışlardır muhtemelen.Benim başıma gelenler için tam olarak nedenini bilmiyoruz sağlıklı bebeği bulana kadar deneyeceksiniz dediler..Onlar için söylemesi çok kolay ama bizim için o kadar zor ki..Umarım bu bebeğim sağlıklıdır, size de en kısa sürede nasip olur inşallah🤲🏻
daha kayıpların sebebini araştırırken yumurta rezervimin diplere vurduğunu ereken menepoz ola ihtimaliyle yıkıldım resmen.3.kaybımdan sonra 15 ay oluyo hiç hamile kalamadım daha yeni kimyasal yaşadım.herşey çok daha zorlaşıyor.bi kere de tüp bebek denemişliğim var ama 2 yumurta çıkıp ikiside boş çıkınca transfere bile gidemedim.umarım sizin bebeğiniz biiznillah sağlıklıdır.Rabbim isteyen herekese ve bana da sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin

Merhaba hanımlar
Sürekli takip ediyorum ama ilk defa yazıyorum burada Ben 1 düşük ve 2 kez kimyasal gebelik yaşadım doktorum genetik test yaptirmami istedi ve yaptırdım şükür genetik testte sorun çıkmadı 🙏ama kan pıhtılaşması testinde mthfr c677t heterozigot ve PAI-1 4G/5G heterozigot çıkmış bugün yaptırdığım hastanedeki kadın doğum doktoruna gösterdim bunlar önemli değil deyip iğne yada hapa gerek yok düşüklerin de 1 yıl içinde olduğu için yada dış etmenlerden dolayı yani grip, radyasyon vs. Kaybetmiş olabilirsin dedi 3 ay korun yine dene dedi zaten 3 aydır korunuyoruz kendi doktorum demişti test sonuçlarını alana kadar önlem amaclı korun demişti aynı zamanda yumurta tembelliği de var bende gerçekten önemsiz genler mi kafayı yicem ya benzer durumda olanlar bilgi verebilir mi 🙏
Benim sadece 1 düşük var test istedi hemen bir bende heterozigot cıktı önemli bi gen değil ama dedi önlem alcaz oksapar ve coraspriin kullanyrm

X