Gebeliğe Hazırlık Kan pıhtılaşması sorunsalı

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Meryemcez

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2020
16
15
31
Merhaba hanımlar
Sürekli takip ediyorum ama ilk defa yazıyorum burada Ben 1 düşük ve 2 kez kimyasal gebelik yaşadım doktorum genetik test yaptirmami istedi ve yaptırdım şükür genetik testte sorun çıkmadı ama kan pıhtılaşması testinde mthfr c677t heterozigot ve PAI-1 4G/5G heterozigot çıkmış bugün yaptırdığım hastanedeki kadın doğum doktoruna gösterdim bunlar önemli değil deyip iğne yada hapa gerek yok düşüklerin de 1 yıl içinde olduğu için yada dış etmenlerden dolayı yani grip, radyasyon vs. Kaybetmiş olabilirsin dedi 3 ay korun yine dene dedi zaten 3 aydır korunuyoruz kendi doktorum demişti test sonuçlarını alana kadar önlem amaclı korun demişti aynı zamanda yumurta tembelliği de var bende gerçekten önemsiz genler mi kafayı yicem ya benzer durumda olanlar bilgi verebilir mi

Bende de mthfr c677t heterozigot çıktı ama doktoruma daha göstermedim ne yapacağımı ben de bilmiyorum inan ki

Bende de mthfr c677t heterozigot çıktı ama doktoruma daha göstermedim ne yapacağımı ben de bilmiyorum inan ki
Ya bugün bana gripten olmuştur diyor düşük dalga geçer gibi devler hastanesindeki doktorlar pek önemsemiyor bu genleri ama özel hastanedekiler önlem amaclı da olsa veriyorlar falan diyorlar çok kafam karıştı

Merhaba benimde aynı değerler heterozigot çıktı ve bende sizin gibi 1 düşük ve 2 kimyasal gebelik gecirdim bence sebep bunlar

Ya bugün bana gripten olmuştur diyor düşük dalga geçer gibi devler hastanesindeki doktorlar pek önemsemiyor bu genleri ama özel hastanedekiler önlem amaclı da olsa veriyorlar falan diyorlar çok kafam karıştı
Ben özele gitmiştim pıhtılaşmaya bakmadılar. Devlette doktor bide pıhtılaşmaya bakalım dedi. FXIII p.V34L Heterozigot çıktı. Diğerleri normaldi. Bişey ifade etmiyor ama hamile kaldığında kan sulandırı iğne vereceğim riskli olduğun için dedi. Daha önceki kayıplarım yüzünden.

Sizde mi kimyasal gebelik geçirdiniz

Merhaba benimde aynı değerler heterozigot çıktı ve bende sizin gibi 1 düşük ve 2 kimyasal gebelik gecirdim bence sebep bunlar
Aynı genler birebir sizinle yaşadıklarım
Heterozigot c677t ve PAI heterozigot

Allah bir daha göstermez InşAllah bundan sonraki gebeliğin sağlıklı ilerler.
İnşaAllah sizinde... Yani insan sıkıntıyı tam manasıyla bilse belki çözüm yolunda da ona göre ilerler ama maalesef doktorların her biri bŞka bir şey diyor.. İnsan şaşırıyor

merhaba..aynı problem bende de var.3.bebeğimi de kan sulandırıcı iğne ilaç kullandığım halde kaybettim.herhangi bişey kullanıyor musunuz

merhaba..aynı problem bende de var.3.bebeğimi de kan sulandırıcı iğne ilaç kullandığım halde kaybettim.herhangi bişey kullanıyor musunuz
Merhaba o mesajı ilk kaybım sonrası yazmışım, benim sonra bir kaybım daha oldu..Mthfr c677t ve pai genimde heterozigot mutasyon var.Şimdi oksapar 0.4 + ecopirin 100mg kullanıyorum.Homosistein düzeyiniz nasıl çıkıyor? Bebekleri genetik incelemeye gönderdiniz mi, hangi haftalarda kayıp oluyor

hamileliğiniz sağlıkla ilerlesin sağlıkla kucağınıza alın inşallah. ilk 2 kaybım 8 er haftalık kalp atışı duyulmadı gelişimi durdu.genetiğe gittik inveriyon 9 ve pıhtılaşma çıktı.dr ikisinin de kayıp sebebi olmadığını söylemişti.3.de 14. gün öğrendim kan sulandırıcı iğne oksapar 4000 mg coraspirin progestan kullandım.6.haftada kalbini duyduk.9+2 de kalbi gelişimi durmuş gelişimi 7 haftada kalmış.genetiğe gönderdik bi sorun çıkmadı.zaten ondan sonra adet düzenim bozuldu amh sorunum çıktı hamile kalamadm.kürlerle falan biraz düzeldi adetlerim şimdi de yeni kimyasal geçirdim..durum böyle

Amin inşallah.En kısa sürede size de nasip etsin Allah Kalp atışı duyulamayan gebelikler için genelde bebekle ilgili sorundan yani sağlıksız gebelik nedeniyle oluyor diyorlar.Benim ikisi de öyleydi,ilkinde çok zayıf olarak görmüştük sonra durmuş, İkincide hiç göremedik.İkisinin gelişimi de 6. Haftada durdu.Dr gerek yok dese de ben ikinciyi genetiğe gönderdim bebekte sorun olduğundan emin olduk.Bizim diğer testler normal çıkmıştı.Mthfr ve pai için sıkıntı değil diyorlar ama yine de her ihtimale karşı veriyorlar kan sulandırıcı.Size de ondan öyle yapmışlardır muhtemelen.Benim başıma gelenler için tam olarak nedenini bilmiyoruz sağlıklı bebeği bulana kadar deneyeceksiniz dediler..Onlar için söylemesi çok kolay ama bizim için o kadar zor ki..Umarım bu bebeğim sağlıklıdır, size de en kısa sürede nasip olur inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…