KAN PIHTILAŞMASI LÜTFEN YARDIM

Kalbi durdu 7 haftalıkken. Şimdi hamileyim, kullanmıyorum
benimde 8-9 haftalıkken kalbi durdu genetik testi ısrarla 3 farklı doktorda gerek yok dedi , ikincide olucak diye ödüm kopuyor , kürtaj oldum henüz 2. olmadı

benimde 8-9 haftalıkken kalbi durdu genetik testi ısrarla 3 farklı doktorda gerek yok dedi , ikincide olucak diye ödüm kopuyor , kürtaj oldum henüz 2. olmadı
Çok geçmiş olsun. Sanırım devlette yaptırmak için şartlar var. 2-3 düşük, ya da 40 yaş üstü demişti bir iş arkadaşım. Büyük ihtimalle patolojide sorun çıkmadığından gerek yok demişlerdir. Biz yaş da olunca özel bir şirketle genetik test yaptırdık. Bebeğin kromozomlarda sorun gözükmedi. İnşallah doğunca da sorunsuz olur.

kızlar merhaba ;
sürekli takip ediyordum artık üyelik dayanamadım açtım.
geçen yıl aralık ayında gebelik geçirdim. boş gebelik tanısı koyuldu 5 ocakta kürtaj oldum. sonrasında genetik testi verdik 1 ay sonra da hsg çekildi. rahimde perde çıktı histereskopi oldum. genetik test çıkınca da bende kan pıhtılaşması çıktı. doktor gebelik öncesi kan sulandırıcı kullanma bebek tutunamaz dedi ama 5 aydır deniyoruz olmuyor. her ay hayal kırıklığı yaşamaktan bıktım artık. başka doktorada gitmedim.
sorum şu ki gebelik öncesi kan sulandırıcı aspirin vs öneren oldu mu ? benimle aynı durumu yaşayan var mı?
5.ay çok kısa bir zaman gebelik başlar başlamaz kullanman çok daha doğru gibi ama eğer pıhtılaşmaya yatkınsa vücudun ozaman dr’kulanmanı önerir zaten ama benim önerim iyi bir dr’bul ve dopler ultrassonla bakılmalı venöz,dvt varmı die altındaki sebep bulunmalı

Bende de cidd duzeyde vardı 3 bebek kaybettm kese zor olusuyordu hemen düşüyordu cok doktora gttm bende gatada bi hematolog allah razı olsun hemen baslayacaksın beta gorur gormez dedi clexane ye kg basına 0.1 doz 60 kg a 0.6 kullancaksın dedi coraspirinide sürekli içeceksn dedi .. ve iki sağlıklı dogum yaptm en ufak sorun cıkmadı
merhaba size özelden de yazdım bebek düşünmeye başladığınızdan beri mi corasprin kullanmaya başladınız

Canım merhaba bu kan sulandırıcı olayı kişiden kişiye değişiyor, doktor ya gebelik öncesi değerlere göre ayarlıyor iğne olur coraspirin olur .. yada gebe kaldıktan sonra verebilir ama bu çok yaygın bir durum. Arkadaşım 7 aylık bebeğini anne karnında kaybetti kan pıhtılaşması yüzünden ve doktoru iğne yazmamıştı bildiği halde tahlillerde gördüğü halde doktor ihmali var. Mutlaka kontrol altında ilerlemek gerekir

merhaba size özelden de yazdım bebek düşünmeye başladığınızdan beri mi corasprin kullanmaya başladınız
Merhaba, benim 3 düşüğümden sonra pıhtılaşma tespit edildi gebeliği beklemeden kan sulandırıcıya başlattı doktorum. Pıhtılaşma yüzünden bebeğin tutunamadığını söyledi

Merhaba canım Peki kan sulandırıcıdan sonra sağlıklı gebeliğin oldu mu ve değerlerin nasıldı
Merhaba, benim 3 düşüğümden sonra pıhtılaşma tespit edildi gebeliği beklemeden kan sulandırıcıya başlattı doktorum. Pıhtılaşma yüzünden bebeğin tutunamadığını söyledi

Bende de cidd duzeyde vardı 3 bebek kaybettm kese zor olusuyordu hemen düşüyordu cok doktora gttm bende gatada bi hematolog allah razı olsun hemen baslayacaksın beta gorur gormez dedi clexane ye kg basına 0.1 doz 60 kg a 0.6 kullancaksın dedi coraspirinide sürekli içeceksn dedi .. ve iki sağlıklı dogum yaptm en ufak sorun cıkmadı
Hangi genlerinizde pıhtılaşma vardı hatırlıyor musunuz acaba

Hangi genlerinizde pıhtılaşma vardı ve düşükleriniz kese görüldükten sonra mı oluyordu acaba

Şunu öğrenmek istiyorum vücudum da kan pıhtılaşması bende de oluyor bu hamileliğe engel bir durum mu hamilen kalınmaz mı yani tıbbı genetikte vücudunuz kan pıhlaşmaya müsait dendi

Şunu öğrenmek istiyorum vücudum da kan pıhtılaşması bende de oluyor bu hamileliğe engel bir durum mu hamilen kalınmaz mı yani tıbbı genetikte vücudunuz kan pıhlaşmaya müsait dendi
Eğer varsa corasprin ve hamile kaldıktan sonra iğneye başlatıyo doktor ama değerlerine göre

Hamile kalmaya engel değil diye biliyorum. Tabi ciddi oranda pıhtılaşma varsa sıkıntı olabilir.
Hamile kalıncada kan sulandırıcı iğne ve doktor gerekli görürse hap kullandırıyor

Hamile kalmaya engel değil diye biliyorum. Tabi ciddi oranda pıhtılaşma varsa sıkıntı olabilir.
Hamile kalıncada kan sulandırıcı iğne ve doktor gerekli görürse hap kullandırıyor
Evet hamile kalmaya engel değil benim doktorum şimdiden aspirin kullandırmaya başladı hamile olduğunu öğrendiğin gibi de gel iğneye başlayacaz dedi

Hangi genlerinizde pıhtılaşma vardı ve düşükleriniz kese görüldükten sonra mı oluyordu acaba
MTHFR (C677T)
MTHFR (A1298C) bunlarda vardı çok da anlamıyorum :) düşüklerimin biri kalp atışı da alındıktan sonra oldu. Herşey yolunda giderken bir anda kanamam başladı kalp atışı durdu

Hamile kalınıyor ama maalesef bebek düşüyor ben defalarca yaşadım şimdi kan sulandırıcı kullanıyorum. Hamile kalmadan önce başlamak gerekiyor dedi doktorum

X