Kan pıhtılaşma sonucum çıktı 0.4 okşayarak rağmen iki düşük

seymaozle

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2022
380
138
Kalp durması

Son düzenleme:
Sizde pıhtılaşma riski var. Ancak düşüklerinizin nedeni pıhtılaşma olmayabilir. Erken haftalarda olan düşükler genellikle sağlıksız gebelik nedeni ile oluyor, pıhtılaşma nedeni ile ileri haftalarda, anneden bebeğe kan akışının yavaşlaması yada kesilmesi nedeni ile oluyor. Eğer erken farkedilirse bebeğin gelişimi gerilemişse kan sulandırıcı ile pıhtı açılıyor. Tabi pıhtılaşma riski varsa gebeliğin başından itibaren kan sulandırıcı iğne kullandırıyor doktorlar.
Bende de yüksek pıhtılaşma riski var. İlk gebeliğimde haberim bile yoktu, kan sulandırıcı kullanmadım sağlıklı doğum yaptım. Sonra iki kez düşük yaptım, eşimde varikosel çıktı, ben de test yaptırdım pıhtılaşma riski çıktı. Sonra tekrar hamile kaldım ve 9 ay iğne ve coraspin kullandım. Ben düşüklerimin nedeninin pıhtılaşma değil sağlıksız gebelik nedeni ile olduğunu düşünüyorum.

Teşekkür ederim yorumunuz için 3. Kez gene kalmaktan ve aynı şeyi yaşmaktan çok korkuyorum yani sağlıksız gebeliklerimin olmasını nasıl engelleyebiliriz 3. Kez aynı şey olmasını istemiyorum oksapar kullanmanın yanında ecopirinde kullansam mı ki diğer gebeliğimde birde gebe kalmak istediğimde ecopirin kullansam mı acaba

Haklısınız tedirgin olmakta. Ecopirin ve coraspin aynı diye biliyorum. Bana 2. düşükten sonra doktorum gebe kalıncaya kadar coraspin kullanmamı önerdi. Hamileliğimin başında ailemin yanındaydım orada bir kadın doğum doktoruna gittim, genetik testimi o doktor yaptı ve hem coraspin hem oksapar kullandım. Ben tedirgin olduğum için, kendi doktoruma gelince doktorum coraspini bıraktırmadı, 32. Haftaya kadar kullandım. Ama şimdiye kadar pıhtı atma durumu yaşamadığınız için ben vermezdim dedi.
Bence her gün olmasa da arada kullanabilirsiniz. Ben haftada 1-2 kez kullanıyorum. Çünkü gebe olmasam da pıhtılaşma riskim var, bu risk hamilelikte artıyor. Ayrıca folik asit de kullanın derim. Bu arada eşiniz de ürolojiye gitsin. Düşükler ondan da kaynaklanabilir.

Folik asitte kullanacağım evet inşallah coraspirinde kullanırım o halde eşim gitmişti ürolojiye sperm testi yapmışlardı normal demiş eşin gözüksün demiş sende sorun yok demiş ama sperm dna testi varmış sanırım o değil bu canlılık hareketli sayı testi idi

Siz de tekrar muayene olun adetin 2. günü ultrasonla yumurtalık ve Rahime bakıyor doktor, bir de kan testinden hormonlara. Her şey normalse, kendinize 3 ay verin, sağlıklı beslenin, spor yapın, sigara içiyorsanız bırakın siz ve eşiniz. Bunlar da çok önemli. Eşinize keçiboynuzu kürü yapabilirsiniz, İbrahim Saraçoğlu’nun tarifi. Bir de vitaminler falan var, erkekler için doktorunuza danışın.
İnşallah en kısa zamanda bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız. Rabbim isteyen herkese nasip etsin.

Merhaba, iki düşük yaşadım. Birincisi kese ve bebek oluştu fakat 8. haftaya kadar beklememize rağmen kalp atışı duymadık ve gelişimde göstermedi. Doktorumuz sağlıksız gebelik dedi. İkinci düştüğümü yakın zamanda yaptım ve bu sefer kese geç oluştu fakat bebek oluşmadan kese dağıldı. Fikrinizi almak istiyorum sizce sorun neyden kaynaklı olabilir? Doktor trombofili paneli testi yaptırmam istedi fakat hiç kalp atışı duymadan iki düşük yaşadım.

Kayseridesiniz ve çok şanslısınız. Prof. Dr. Mustafa Başbuğ a gidin kesinlikle. Kendisi perinatolog ve bu işin pirin.

Merhaba çok geçmiş olsun. Bana doktorum, sağlıksız gebeliklerin ilk haftalarda düşükle sonuçlandığını, spermin gidip yanlış yumurtayı döllediğini, buna doğal seleksiyon dendiğini, eğer düşük olmasa toplumun yarısının engelli olacağını söyledi. Tabi insan 7 haftalık gebeyken bebeğini kaybedince doktorların konuşması çok realist ve acımasızca geliyor.
Diğer arkadaşa dediğim gibi hem sizden hem eşinizden kaynaklanıyor olabilir, sizin kadın doğum eşinizin ürolojiye muayene olmanızı öneririm. Eğer bir sorun varsa tedavi olursunuz. Pıhtılaşma için test yaptırabilirsiniz tedbir amaçlı ama ilk haftalardaki kayıpların sebebi genellikle anomali.

Anladığım kadarıyla bu anomali spermden ötürü erkek kaynaklı doğru mu anlıyorum? Kusura bakmayın doktordan pek bilgi alamadığım için sizi darlıyorum

Anladığım kadarıyla bu anomali spermden ötürü erkek kaynaklı doğru mu anlıyorum? Kusura bakmayın doktordan pek bilgi alamadığım için sizi darlıyorum
Benim eşimde varikosel vardı, varikosel kan akışını yavaşlatıp erkeklerin sperm hücrelerini öldüren bir hastalık. O yüzden bizde spermden kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama sağlıksız yumurtalık da olabilir. Bunu net bir şekilde doktorlar şudur diyemiyor. Her ikinizde de bir sorun yoksa bile düşük olabilir, her 3 kadından 1’i hayatında bir kez düşük yapıyor diye biliyorum. 1’den fazla oluyorsa sorun nedir diye araştırmak gerekir. Çoğu rahatsızlığın tedavisi var. Umarım siz de biran önce sağlıcakla bebeğinizi kucağınıza alırsınız inşallah.

İnşallah, Allah razı olsun

Çok teşekkür ederim bende muayene olmuştum sorun yoktu fakat kürtajdan sonra kist oluştu sağ yumurtalıkta 6 cm onu atmak için soğan kürü yapsam mı diyorum eşimede bakarım keçiboynuzu kürünü inşallah sağlıklı olur 3. Gebeliğim

Kayseridesiniz ve çok şanslısınız. Prof. Dr. Mustafa Başbuğ a gidin kesinlikle. Kendisi perinatolog ve bu işin pirin.
Merhaba niğdedeyim maalesef tıbbı grenetik testlerim içim Kayseri’ye gittik doktor hangi hastenede çalışıyor acaba gideriz yani doktor için

Merhaba niğdedeyim maalesef tıbbı grenetik testlerim içim Kayseri’ye gittik doktor hangi hastenede çalışıyor acaba gideriz yani doktor için
Önceden üni deydi ama uzun süredir özel muayenehanesinde. Eğer yeterli imkanınız varsa mutlaka gidin muayene olun. Ya da hamile kalır kalmaz ona gidin. En doğru dozu kendisi ayarlar. Çünkü bunun için test yaptırıyor eğer iğne yetersizse dozu arttırıyor.

İnşallah gidelim o halde gebe kalınca çünkü pıhtılaşma sorunum var çok teşekkür ederim

İnşallah gidelim o halde gebe kalınca çünkü pıhtılaşma sorunum var çok teşekkür ederim
Hem benim hem ablamın doktoruydu kendisi. Ablam bir boş gebelik bir kalbi duran gebelik sonrası önce Allah’ın sonra hocamın sayesinde iki doğum yaptı yeğenlerimin biri 9 biri 4 yaşında şükür. Benim 2 kimyasal bir kalp durması bir dış gebelik sonunda doğru tedavi ile hocamla 5 aya kadar bir gebelik yaşadım ancak bebeğimde çeşitli anomaliler nedeniyle aldırmak zorunda aldım bundan 4 ay sonrada tekrar hamile kaldım ve aynı tedavi ile bebeğimi kucağıma aldım şükür kızım şimdi 1 buçuk yaşında. Tabiki kesin olur diyemem Allah’ın işini ancak Allah bilir ama en azından işinin ehli birine görünmenizde fayda var.

Aynı durum benimde ablanız gibi bir kalp durması ikincisi boş gebelik oldu inşallah 3. Sağlıklı olur gebe olunca gideceğim inşallah yanına çok sevindim sizin ve ablanız için inşallah benimde sağlıklı bebeğim olur

Pıhtılaşma olduğu için her gün yürüyüş yapmaya çalışın en az 45 dk tempolu. Eğer kilonuz varsa mutlaka kilo verin. En fazla göbek kısmındaki yağlanma kanallardaki kan akışını yavaşlatıyor yumurtalıklar beslenemiyor ve kalitesiz oluyor. Avokado propolis arı sütü mutlaka tüketin. İnşallah olur. Mustafa hocamın bir sözü var bir kere gebe kalabildiysen devamı gelir diye inşallah sizinki de sağlıcakla gelsin

İnşallah teşekkür ederim evet avakado her gün yemeye çalışıyorum propolis polenle ballı karışım yiyorum her gün 62 kiloyum som zamanlarda aldım onuda 55 civarı idim maalesef takviyeler iştahımı açtı biraz aktif çalışıyorum zaten inşallah 3. Gebeliğim sağlıklı olur birde duydunuz mu bilmiyorum ama mfk takviyeleri kullanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…