Kalp atışını hissetmek

ozguvenszbr

Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2022
47
16
Kızlar panik atak ve anksiyete bozukluğu yasiyodum şu son 5 6 aydır kalbime takmıştım sol tarafım ağrıyor diye gezindim bir süre bir çok kez acile gittim kan testleri ekg çekildim hepsi temiz çıktı benim tabi içim rahat etmedi yinede bi doktora gitmek istiyorum son 1 kaç gündür de kalp atışlarımı hissetmeye başladım sanki çarpıntı oluyo bi anda tekliyo gibi yani tarif edemiyorum psikolojik mi artık vücudumu dinlemekten kafayı yiyeceğim fikri olan yazabilir mi

Son düzenleme:
Sizin de vicüdunuzun her yerinde kalp atıyor gibi mi ? Ben sağ sırtımda sol sırtımda hissediyorum bu aralar. EKG ben de çektirdim ama yeterli mi kalbin sağlığı ile ilgili bilgi vermek açısından bilmiyorum . Eko ve ultasonla da baktıracağım

Psikolojik tamamen.. şey gibi düşün, gece tam uyucaksın saatin tik tak sesine takılıyorsun.. uyuyabilmen için ne yapıcaksın ya saati odadan çıkaracaksın ya da sen odadan çıkacaksın.

Sorun olarak gördüğün şeylerin üzerinde takılı kalmamaya çalış, çok dikkatini çekerse başka şeylere yönel..

Bende de farklı şekilde oluyordu, geceleri motor çalışıyormuş gibi ses duyuyordum sürekli, kulaklarımı kapatıyordum ses daha da yükseliyordu sanki..
Zamanla aşabildim çok şükür.

Kendini sakinleştirme yollarını denemelisin, ne kadar telkin edersen kendini o kadar iyi hissedersin.
Belki çok zor olucak ama olucak inan

Çok güzel bir örnek gerçekten haklısınız her zaman vücudumda duyumsadigim her şeye aşırı takılıyorum 3 4 ay önce göğsümde bir ağrı oluştu o günden beri kalbime takmış durumdayım ağrım gitti gibi oldu şimdi bu başladı odaklandıkca önünü alamiyorum

Şuan senin yazını okurken ben de kalp atisimi hissettim. Senin beynin ilgiyi oraya verdiği için böyle hissediyorsun. Tıpkı nefes alış verişi kontrol edeyim derken yaşadığımız olay gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…