Göz Makyajı Kalem göz içine mi yoksa kirpik dibine mi uygulanmalı?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Caulfield-

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mart 2008
8.769
1.120
merhaba kızlar .
Herkesin makyaj tekniği farklıdır tabi, ama ben genede sıze danısmak ıstedım. Benim göz makyajım , once aydınlatıcı sonra ust kırpık dıbıne eyelıner,göz içine sıyah kalem ve rimel .ama genel de koyu sıyah kalemı goz ıcıne cekmeyı dogru bulmuyorlar,gozü iri gösterisn diye gözün içine beyaz kalem ,kirpik dibinede siyah kalemı tavsiye ediyorlar .göz içinde sıyah kalem gözü küçük gösterir doğru ,ama ben gozun ıcınde beyaz kalemı cok yapay buluyorum. kırpık dıbınede sıyah kalem cekmeyı hıc beğenmıyorum.portlek portlek oluyor o zaman gozlerım.peki sizin tercihiniz nedir ? göz içine mi yoksa kirpık dibine mi uygularsınız ?

Son düzenleme:
valla canım, benim gözlerim normal, bi büyüklüğü yok ama yinede ben üst göz kapağıma, alt kirpik dibime ve üst göz kapağımın içine çekerim kalemi ve çok beğenirim kendimi, arkadaşlarımda beni.

yanı jnm sen lıkıt bı cekıyosn bıde alt goz kapaıgının alt kırpık dıbıne cekıyosn ama sen galıba ıcıne cekmıyosn,ıste bende tam tersı alt kırpık dıbıne cekmem ıcıne cekekrım

üst göz kapağınızın içine nasıl kalem çekebiliyosunuz?:1shok:

cnm ust goz kapagın ıcıne kalem cekmek kırpıklerın daha dolgun gozukmesıne yararı olur,ust goz kapagının ıcıne kalem cekerken,parmagınla goz kapagını yukarı cek bıraz surebıldıgın yere kadr kalem cek,

arkadaslar ben alt goz kapagımın ıcıne kalem cekıyorm,ama ıcıne kalem cekmek gozu kucuk gosterır beyaz kalem cekın derler,alt goz kırpık dıbıne kalem cektıgımdede halka halka buyuk oluyo,acaba alt kırpık dıbıme cokmu kalın kame cektıgınden kaynaklanıyordur,yanı alt kırpık dıbıne kalemı cekrken ıncecıkmı cekmemlıyım

teşekkür ederim canım,hiç duymamıştım,ama sanırım benim yapabileceğim bişi değil,içim bir tuhaf oldu,tebrik ediyorum sizi sırnaşık şey

valla ben göz içine çekiyorum kalem sürdüğüm zaman normalde toz sürme kullandığım için kirpik dibine kalem çekmiyorum

Gözlerim fazla büyük olmadığından üst kapak kısmına güzelcene eyeliner sürüyorum.. daha sonra gözümün iç kısmına değil dış kısmına eyeliner sürüyorum bazen lacivert kalemde hoş gözükyor özellijkle kahve rengi gözlerde.. bazılarına iç bazılarınada dış kalem sürmek yakışır kişinin kendi seçimine dayalıa.s

jnm alt kırpık dıbıne sanırım goz kapagının ust kısmına cektıgın eyelınerle alt kırpık dıbınede cekıyosn,pekı goz ustu olan eyelıner alt kırpık dıbınde dagılma yapmıyormu,yada alt kırpık dıbıne cektıgınde ıncecıkmı cekıyorsun yoksa kalınmı,yada cektıkten sonra bıraz dagıtrmsn,ben cektıgımde kalın oldu ve cok buyuk oldu gozlerım,hos durmadı acaba ıncecıkmı cekılmelı

suzim vermiş cevabı aslında ama yazayım canım.Sol elimle göz kapağımı yukarı kaldırı, yukarı doğru bakıyorum sağ elimlede kalemi çekiyorum, ama bakışlar bile farklılaşıyor hepsini yapınca...

vallahi vazgeçilmezimdir kalem vee kesinlikle alt tarafın içine ve üst tarafa da yayarak sürerim...dışına sürmeyi ise içine sürdüğüm müddetçe seviyorum...yani iki taraflı:))

yoksa kel gibi duruyor bende sadece alt kirpik diplerine sürmek..

lavanda jnm benım sen alt goz kapagının ıcıne degılde alt kırpık dıbıne cektıgını solemıssın,bende bıkere denedım ole alt kırpık dıbıne cekmeyı ama cok buyuk durdu ve kalın durdu,abartı durdu sankı,yanı alt kırpık dıbıne cekerken ıncecıkmı cekıyorsn yoksa kalınmı ve cektıkten sonra dagıtrmsın,alt kırpık dıbınede gene sıyahmı yaparsn

dedıgını anladım eger alt kırpık dıbıne cekrsem gozumun ıcınede cekerm demssn,gozun ıcınede beyaz kalemı uygun bulup alt kırpık dıbınede sıyah kalem cekmeyı uygun buluyolar genelde,bende tam tersı ıste beyaz kalem cok yapay yaa,acaba beyaz yerıne krem rengımı kullansamkı,

suzicim göz kapakların geniş ise kalın eyeliner güzel gözükür.. gözünün alt kirpiğine ince eyeliner çekmelisin yoksa böcük gibi olursun:) kalın sürsen bile kulak cöpüyle temizle canım... Gün içinde gözaltını kontrol edip yine kulak cöpüyle temizlediğinde capcanlı bi görünüm elde edebilirsin..yerimseniben

gözlerim büyük olduğu için,içine kalem çekiyorum. siyah kalem kullanıyorum genelde... üstte de eyeliner çekiyorum....

Son düzenleyen: Moderatör:
sekerım buykse gozunu ıcıne kucukse kırpıklerın dıbıne cekıklık ıstıosan koselere dısarı dogru uzatarak degısıklık ıstersende ustune uygulayıp altına rımelle ve acık renk farla belırgınlestırebılırsın

cnm alt kipriklerinin dibine süreceksen çok ince sürmelisin ben o yüzden ince uçlu eyeliner veya ucu açılmıs kalem kullanırım çünkü kalın olunca çok kaba oluyor panda gözü gibi oluyor eğer kalın sürdüysen elinle aşağıdan yukarıya doğru inceltebilirsin çizgiyi ve kipriklerinin dibine sürmeye çalış altına değil inş anlatabilmişimdir önceden gözünün içine sürdüğün için kalemi ilk başlarda garip gelecek ama emin ol daha güzel duruyor beyaz kalemi bende sevmiyorum çok sırıtyor değişik duryor bazen giydiğim kıyafete göre içine kalem çekerim her zaman ki gibi üstüne eyeliner alt kiprik diplerine eyeliner çekerim ve mesela yeşil giydiysem o gün gözümün içine yeşil kalem çekerim çok abartmadan ama o da ayrı bi hava veriyo göz makyajında ama her zaman güzel olmuyor:içelim:

canım benim tabii ilk yapışta bende beceremedim, ama iş yerinde iki arkadaşımda her gün her gün yapıp geliyordu ve çok güzel duruyordu, inatla denedim kalemim incecik, çok dikkatli sürüyorum alt kirpik diplerime, incecik biras fazla olsa işaret parmağımın yanıyla gözyaşı silermiş gibi siliyorum böylece biras dağıtmış oluyorum, artık beceriyorum...sende bir kaç denemeden sonra becerirsin ve evet siyah çekiyorum ama bazende yeşil çok ender olarak.

valla ben hem göz kapak içine hemde kirpiklerin dibine çekiyorum kendimede yakıştırıyorum ama her göze yakışan şey de başkadır kendinize en çok hangisinin yakıştığını düşünüyosanız onu yapın bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…