Göz Makyajı Kalem göz içine mi yoksa kirpik dibine mi uygulanmalı?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
kirpik dibine uyguluyorum genelde. göz içne uyguladıgımda göremiyorum cok rahatsız ediyor beni zaten sürsemde geri oynaya oynaya sliyorum göz içine sadece hac sürmesi sürebiliyorum.

bence bu sorunun cevabı tamamen göz şekliyle alakalı.ama bence gözler iri olsa bile(ki benimkiler oldukça iridir aslında yinede içine asla sürmem)kimse gözlerini küçük göstermek istemez.onun için en ideli koyu renk kalemi(siyah kahve füme artık hangisini kullanıyorsan)kirpik diplerine sürmek (süremediğini söylemişsin o halde fırçayla biraz dağıtıp dumanlı hava ver öylede çok hoş oluyor)gözün içinede beyaz sürmek zorunda değilsin hatta sürmemelisin çünkü beyaz göze pörtlek bir hava verirkaydirigubbakcemile3en doğrusu somon krem bej gibi tonlardır hem doğal hem iri görünmesini sağlar.

ben içine siyah süremiyorum hem gözümü küçük gösteriyor, hem görüşümü rahatsız ediyor, hemde çabuk dağılıyor. içine beyaz altınada sihah sürüyorum, güzel oluyor bence

siyah benim zaten küçük olan gözlerimi daha da minik gösterdiğinden kahverengi kullanıyorum. hem doğal duruyor hem gönlümce sürüyorum buğulu buğulu bakıyorum:)) içine yoğun sürüyorum zaten sonra kendiliğinden emiyor gözkapaklarımın üstüne sürüp pamukla dağıtıyorum alta ise kirpik köklerine uyguluyorum alta süremediğim rimelin eksikliğini de gideriyor böyle:KK66:

şahsen benm gözlerim büyük herkes şekline bayılır. ben genellikle alta hiçbir şey sürmem. kapatıcı flnda kullanmam.çok mor olursa bi kaç kapatıcı sürerim. sonra üst kapağın içine ve kiprik diplerine siyah kalem sonrada eyeliner sürerim gözümün üstüne. genelde siyahtan bazen griden başka kalemde kullanmam bide mavi fln arada . şekli tutturabildnmi büyük görünüo valla canm

valla dediginiz gibi herkezin makyaj yapma stili farkli bende diyorumki waterline i gözler otomatik islak tutuyor-ve tutmasi lazimgörmemiz icin..ve oraya kalemsürmek te ters geliyo bana..zaten tutmuyor tutsada 3-4 saat..ben hep kirpik diblerine cekiyorum..waterline tek uyguladigim surma (Lakshmi hint khol ) o özel waterline icin tasarlanmis bir kalem rahat sürüyor ve gözlerisogutuyor ve rahatlatiyor..zaten hindistanda eczanede satiliyor inanin gözlere cok iyi geliyor..baska bisey sürmüyorumacikcasi.

valla bence gözün yapısına göre yani bazı gözlerin dip taraflarına kalem gitmez yani yapısı uygun değildir onlar dışına sürüyolar.

ama ben hep diplerine çekiyorum yakıştığını düşündüğüm için :)))
dışınada çekiyorum bazen hem dış hem iç yani :)

göz içine kalem sürmek son derece zaarlıymış.göz kaleminin içindeki kimyasal maddeler göze çok sakıncalıymış.göz kalemini kirpik diplerine sürün.ben zaten içine asla süremiyorum,kirpik diplerine sürüyorum

gözümün içine sürdüğüm zaman gözlerim sulanıyor. kirpik dibine sürdüğüm zaman da çok zor çıkıyor makyaj temizleme sütüyle bile

X