Göz Makyajı Kalem göz içine mi yoksa kirpik dibine mi uygulanmalı?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
arkadslar hepınıze tek tek tesekkur ederm bende goz ıcne sıyah kalemın gozun kucuk gosterdıgını bılıyorm ,oyuzden alt kırpık dıbıme cekıyorm daha dogrusu cekmeye calısıyorm,kalın olunca portlek oluyo bende ıncecık degdırıverıyorm cekmıyorm da ole,acaba goz ustune surdugumz eyelıner kullansak altkırpık dıbınede daha mantıklı olmazmı ıncecık hem

bende kalemi üst kirpik dibine sürmeyi denemiştim çok hoşoldu ama gözüm o kadar gıdıklanıyor ki acayip kaşınıyor sulanıyor :))

canım alt kısma eyeliner hiç duymadım ama yapılmıyorsa vardır bir hikmeti diyorum belki akıyordur güzel durmuyordur falan.. bilen birileri daha iyi söyleyebilir :)

üst göz kapağımın içine çekerim demişssiniz bu süper bi yetenek bunu nasıl yapıyorsunuz bende çekmek istiyorum fakat kalem akıp gidiyor

Şu kalem çekmeyi nasıl beceriyorsunuz ben hiç beceremiyorum ayarını bitürlü tutturamadım....

cnm ben alt kiprik dibime eyeliner çekiyorum ama böyle fırçalı olandan değil kalem gibi olandan çekmelisin ki düzgün olsun çok ince bir şekilde çekiyorum başta çok sert oluyor o yüzden hafif dağıtıyor gibi yapıyorum daha güzel oluyor ve uzun süre duruyor

Son düzenleyen: Moderatör:
suslu cnm evet guzel cekmssn kalemı ıcıne degıl alt kırpık dıbıne cekmssn,normasl kalemle cok kalın oluyo sen dıplıner kullndın ızamn eyelınıerın bı degısıgı fırcalı dregıl yanı,bende denıycem

bn içine hç çekemem ya mkrop kapar die korkuorumm.. sadece üst göz kapağımın dibine kalem çekiiorum bu aşkı memnu da matmazel gibi o kdr bide rimal daha çok hoşuma gidioo

ben altkirpiklerimin diplerine sürerim kalemi... diğer türlüsü gözün içine kaçıyor kaçan tozlarda gözü yaşartıyor..
ve siyah kalem sevmem gözlerimi yorgun gösterir..
renkli gözkalemlerini tercih ederim

benim gözlerim iri olduğu için kirpik diplerine kalem çekince çok komik oluyo:roflol:
siyah göz kalemini eyeliner gibi göz kapağıma ve gözlerimin iç kısmına sürüyorum; bazen gözümün içine beyaz da çektiğim oluyoa.s

gözlerim çok büyük olmamasına rağmen alt kirpik dibine ve içine, üst kirpik üstüne ve içine çekip far ile hafifçe dağıtıyorum

ya kızlar ben kirpik diplerine kalem çekmeyi bir türlü beceremiyorum ne kadar uğraşırsam uğraşayım o çizgiyle kirpiklerim arasında mutlaka boşluk kalıyo kirpiklerim çok sık ondan olabilir mi acaba kalem çekerken kirpiklerime takılıyo :1no2: nasıl beceriyosunuz yardım edin nolur senağlama

cnm boşlukları doldurmak için kalem çektiğin hizanın üzerinden aynı renk far ile geç boşluklar kapanır

ben kalemi göz içime sürüyorum.. zaten gozlerımın yapısı buyuk gozbebeklerımınde çapı buyuk bide dısına ceksem iğrenç olur :)

üst kirpiklere kalem cekmek basit, gözünüzü japon gibi cekin gerin yani, sonra kalemikirpiklerin arasindan cekin:)

benım yaptıgım goz makyajını cok begenırler ama kendımden baskasına yapamam kaydirigubbakcemile3
ılkonce gozaltıma kapatıcı stık suruyorum sonra altgozkapagımın dısına uzatarak beyaz kalem cekıyorumkı çekik gozlu olayım :jeyyar: sonra ustle alt gozkapagımın ıcıne sıyah kalem cekıyorum gozkapagıma golgelı farcekıp ustgozkapagıma lıkıt cekıp rımelımı suruyorum en sonunda ıstersem pırıltılı lıkıtı beyaz kalemı surdugum yere uyguluyorum..
be beyaz kalemı ıc tarafa uglulamıyorum cunku kırpıklerım acık renk oldugundan ıcıne beyazı yakıstırmıyorum dısına surmek daha aydınlık ve cekık gorunmesını saglıyor cunku zemuszemus

burcu o zaman seni "kendi yaptığınız göz makyajı fotoları" başlığına bekliyoruz :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…